Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Rosina latviešu leģionāriem piešķirt nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu
  • Militārisms, drošība
  • 2011-05-11

  Rosina latviešu leģionāriem piešķirt nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu

  Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu", rosinot latviešu leģionāriem piešķirt nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu.

  Likumprojekta autori atgādina, ka Saeima 1998.gada 29.oktobrī pieņēma deklarāciju "Par latviešu leģionāriem otrajā pasaules karā", lai atjaunotu vēsturisko patiesību un sargātu latviešu karavīru labo piemiņu. 

  Deklarācijā konstatēts, ka tikai politiskie demagogi traktē atrašanos latviešu leģiona rindās kā Vācijas fašistiskā režīma atbalstīšanu. "Leģionā iesaukto un brīvprātīgi iestājušos karavīru mērķis bija nosargāt Latviju no staļiniskā režīma atjaunošanas. Viņi nekad nav piedalījušies hitleriešu soda akcijās pret mierīgajiem iedzīvotājiem. Latviešu leģions līdzīgi Somijas armijai karoja nevis pret antihitlerisko koalīciju, bet gan tikai pret vienu tās dalībvalsti - PSRS, kas attiecībā pret Somiju un Latviju bija agresors," teikts deklarācijā. ASV, Lielbritānija un Francija jau 1946.gadā noskaidroja latviešu un igauņu leģiona jautājumu un piešķīra leģionāriem politisko bēgļu statusu. Kā atzīts deklarācijas nobeigumā, Latvijas valdības pienākums ir rūpēties par latviešu karavīru goda un cieņas aizskāruma novēršanu, kas līdz šim darīts acīmredzami nepietiekami.

  Likumprojekts piedāvā dot iespēju latviešu leģionāriem - nacionālajiem karavīriem - saņemt nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu un līdz ar to no 2012.gada 1.janvāra arī ikmēneša pabalstu no Aizsardzības ministrijas līdzekļiem MK noteiktajā apmērā un kārtībā.

  Likumprojekts, pēc tā autoru domām, atjaunojot vēsturisko taisnīgumu, radīs iespēju sirmā vecumā esošajiem leģionāriem, kuru skaits vairs nav liels, saņemt materiālo pabalstu, kas sniegtu gan materiālo atbalstu, gan morālu gandarījumu un kompensāciju par padomju okupācijas laikā piedzīvoto diskrimināciju un ierobežojumiem izglītības un darba jomā.

  Paredzams, ka ikmēneša pabalsta izmaksa latviešu leģionāriem apmērā, kāds šobrīd noteikts nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, 2012.gadā no valsts budžeta varētu prasīt papildus aptuveni 360 000 latu. Turpmākajos gados šī summa samazinātos.

  LETA

  ________________________

  Iesaki šo ziņu arī saviem draugiem portālā Draugiem.lv:
  http://www.draugiem.lv/visulatvijai/say/?pid=191032769

  Twitter lietotāji lūgti nospiest "Retweet" šim ierakstam:
  http://twitter.com/#!/VisuLatvijai/status/67934318294609921


  Ievietotāja profils | Komentāri (7)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook