Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Ģenerāļa Goppera piemiņa
  • Militārisms, drošība
  • 2011-04-10

  Ģenerāļa Goppera piemiņa

  2. aprīlī Beverīnas novada kultūras nodaļa kopā ar militārās tuvcīņas un vēstures biedrību „Tēvijas Sargi” organizēja pasākumu Lāčplēša kara ordeņa kavaliera, skautu centrālās padomes prezidenta, ģenerāļa Kārļa Goppera piemiņai. Tas sākās visai netradicionāli, bet, varbūt tāpēc vairāk piesaistoši – ar autoorientēšanās braucienu Valmieras, Brenguļu un Trikātas apkārtnē, kur tika noteikti kontrolpunkti šai dienai īpaši piemeklētos, ar vēsturi saistītos objektos.  

   

   

  Starp tiem var minēt Kauguru nemiernieku un Brīvības cīņu dalībnieku piemiņas vietas Valmierā, arī Trikātas ģenerāļu Goppera (1876 – 1941), Baloža (1881 – 1965) un Dambīša (1881 – 1957) mājvietas.

  Valmieras muzejā brauciena dalībnieki saņēma uzdevumu lapas ar kartēm, norādījumiem, arī teorētiskiem jautājumiem, kas dažviet prasīja atjautību. Uz tiem atbildot varēja gūt papildus punktus. Punktu vērtība, domājams, dažbrīd noteica arī apmeklējamo objektu izvēli, ko ierobežoja dotais laiks – pēc divarpus stundām bija jāfinišē Trikātā, kur tos sagaidīja Saieta namā, Depo ēkā. No septiņām ekipāžām, kas pārstāvēja Beverīnas novadu, Valmieru un Rīgu, viena nesasniedza Trikātu. Un ne jau pavasara neceļu dēļ, bet tāpēc, ka steigā nebija piefiksējuši finiša vietu un aiztraukušies atpakaļ uz Valmieru, kur, pie depo nonākuši, kādam ugunsdzēsējam snieguši aizpildīto uzdevumu lapu… Trikātā tomēr nonākušie dabūja piemiņas veltes un tēju pie pīrāgiem.

  Sekoja piemiņas brīdis Trikātas kapsētā, kur apglabāta ģenerāļa Goppera sirds. Ziedus šeit nolika Beverīnas novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, Kocēnu novada domes un 38. skautu vienības vadītājs Jānis Olmanis, 22. Zemessardzes bataljona komandieris Māris Tūtins, „Tēvijas Sargu” pārstāvis Varis Liepiņš.

  Trikātas Saieta namā klātesošie ieklausījās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vēstures skolotāja Ģirta Zālīša pārdomās un tā laika vēstures notikumu vērtējumā. Atcerē piedalījās arī Gopperu dzimtas pārstāvji, un mūziķe Lelde Paula dalījās šīs dzimtas atmiņās. Skanēja arī karavīru dziesmas no Rīgas atbraukušo tradīciju kopas „Pērkonieši” dalībnieku izpildījumā.   

  Uldis Punkstiņš

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (10)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook