Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Viss ir likumīgi
  • BLOGS
  • 2011-03-17

  Viss ir likumīgi

  Par Saeimas deputāta Valērija Kravcova nedienām ar latviešu valodu, domājams, visi jau zina, bet īsi atgādināšu. Ievēlēja cilvēku Saeimā, bet piepeši atklājās, ka latviešu valodu viņš neprot.

  Saeimā ievēl tikai Latvijas pilsoņus. Pilsonību nav iespējams dabūt, nemaz nezinot latviešu valodu, jo ir jānoliek zināmi pārbaudījumi.

  Kravcovs ir Latvijas pilsonis kopš 2005. gada. Pilsonību viņš ieguvis Naturalizācijas pārvaldes Limbažu filiālē. Šajā filiālē kādu laiciņu pēc tam tika konstatēta nelikumīga pilsonības pārdošana.

  Manuprāt, tur viss jau ir skaidrs un nav pat vairs ko piebilst.

  Drošības policija, aicināta izmeklēt šo gadījumu, jau otro reizi uzstāj, ka viss ir noticis likumīgi.

  Iespējams, ir sarežģīti juridiski pierādīt, ka Kravcovs pilsonību ir nopircis. Bet fakti runā paši par sevi. Ar tādu valod(ne-)prasmi cilvēks nevar būt Latvijas pilsonis. Likums ir likums, bet vēl ir arī veselais saprāts, kam likums kalpo.

  Protams, ja Drošības policija (DP) paziņotu pretējo, izceltos diezgan liels, nepatīkams skandāls. Taptu iedragāts valsts tēls, juristiem būtu ne mazums, ko pūlēties, meklējot risinājumus, ko iesākt ar Kravcovu un citiem viņam līdzīgiem cilvēkiem utt. Var jau mēģināt no tā visa atkratīties, bet... Nu, kādēļ tad DP pastāv, ja ne lai rūpētos par valsts drošību? Ja Saeimā tiek ievēlēts cilvēks, kurš, lai arī ir nokārtojis pārbaudījumus pilsonības iegūšanai, neprot latviešu valodu, vai tas valsti nemaz neapdraud?

  Šajā gadījumā prasās pēc plašāka DP komentāra masu mediju virzienā. Citādi no malas šis gadījums izskatās, maigi izsakoties, dīvaini.


  Ievietotāja profils | Komentāri (6)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook