Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
Novēlējuma vietā ...!
  • BLOGS
  • 2010-12-30

  Novēlējuma vietā ...!

  31. decembra nakts... Šampanieša glāzes šķind biežāk nekā parasti, TV ekrānos – izmeklētāks raidījumu piedāvājums, cilvēki viens otram vairāk smaida... Dažos vārdos: līksmība sit augstu vilni. Tikai cik gadījumos šī līksmība ir īsta? Cik dziļi un patiesi ceļo veltītie laimes vēlējumi? Cik daudz no visas šīs parādes ir mīlestība un cik – sekošana pūlim, izrādīšanās un pašapliecināšanās? Bet cik – vienkārši „atslēgšanās” no ikdienas, kas ir tālu no ideālās?

  Patiesībā laimes vēlējumi ir sasnieguši tikai tos, kuri gadu var noslēgt ar iekšēju mieru un zināmu pašpietiekamību – ar apziņu, ka viss, kas notiek, notiek uz labu, un esam savā pareizajā vietā. Turklāt līdz galam uzelpot un uzsist sev uz pleca var tikai tad, kad kārtība iestājusies visos līmeņos – gan privātajā, gan tautas un valsts. Dzīvot skrandās nevēlamies jebkurā gadījumā, bet dzīvot, tēlaini izsakoties, gruvešos ar smokingu vai krāšņu kleitu mugurā arī maz prieka.

  Valstī pietrūkst tā paša, kas daudziem no mums privātajā dzīvē – patiesuma un pašpietiekamības. Kā privātajā dzīvē mūsu prieks atkarīgs no salīdzinājuma ar citiem, no citu novērtējuma un sava ego apmierināšanas, tā arī valsts vadītāju līmenī joprojām ir pazemīgā „kunga meklēšana” ārpus savas zemes robežām. Tam nav pat sakara ne ar valsts parādiem, ne tiesiskajām saistībām. Tas ir dziļš zemapziņas līmenis, kurā mūsu valsts vadītāji un diemžēl lielā mērā arī viņu vēlētāji cieš sakāves, kas piedzīvotas pirms daudziem gadiem.

  Lūdzu, lūdzu sapratīsim! Mums ir visas iespējas! Tie, kas apgalvo, ka nekā mums pašiem šeit vairs nepieder un ka pat teorētiski latviešiem neesot iespējas savu zemi ilgtermiņā apdzīvot, nesaprot būtiskāko. Ārējie apstākļi ir tikai atspulgs tam, kas notiek mūsu kodolā. Izcilais komponists Bēthovens savus vēlākos dižos darbus radīja, būdams kurls. Bija atņemti visi apstākļi, kas ļautu komponistam izpaust talantu un dot savu vienreizējo vēstījumu pasaulei. Bet Bēthovenam bija kas cits – kodols jeb pašpietiekamā sajūta par atrašanos savā īstajā vietā, un viņš savu vēstījumu deva.

  Arī mums – latviešu tautai – ir savs vienreizējais vēstījums pasaulei. Tas nāk no neatminamiem laikiem un to nevar mazināt nekādi citi apstākļi, kā vien tie, kas ir mūsos pašos. Zaudējums nav attiecības ar Krieviju, Eiropas Savienību vai Starptautisko Valūtas fondu. Zaudējums ir senās rētās un garā salauztos cilvēkos valsts vadībā, kurus agrāk vai vēlāk, straujāk vai pakāpeniskāk nomainīs veseli, brīvi savas zemes Saimnieki.

  Jaungada nakts ir tikai atskaites mirklis. Pacentīsimies, lai būtiskākā šī mirkļa sastāvdaļa būtu noietā ceļa izvērtējums un koncentrēšanās nākamajam posmam. Šādam mazajam jaungadam vēlams būt katru vakaru dodoties pie miera un katru rītu ceļoties jaunam cēlienam.

  Kad no neticības, iedomības vai baiļu rūsas notīrām savu zaigojošo līksmi par pasaules skaistumu, tad laimes vēlējumi piepildās. Kad ļaujam iemirdzēties acīm un sirdij stipri sajust, ka esam savā vietā un darām savu pareizo lietu, tad piepildās tieši tas, ko paši visvairāk esam gribējuši. 

  Lai Tev un mums visiem izdodas!

  Raivis Dzintars


  Ievietotāja profils | Komentāri (14)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook