Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
"Dienas" bailes un Lieģa īpašā realitāte
  • BLOGS
  • 2010-12-03

  "Dienas" bailes un Lieģa īpašā realitāte

  Sen nebiju saskāries ar situāciju, kad kāda medija vadība iziet uz prastu mutes aizbāšanas taktiku. Runa ir par diskusiju 30.novembrī, kuru rīkoja laikraksts "Diena" savā "viesistabā". Temats jocīgs - "Vai ES sagraus eiroskepse?" Tiku uzaicināts diskutēt ar Imantu Lieģi, kurš vada Eiropas lietu komisiju Saeimā. 

  Pāris stundu pirms diskusijas vēl saņēmu žurnālistes e-pastu, kurā teikts, ka diskusiju varēs vērot tiešraidē. Tomēr izrādījās, ka tiešraide šim pasākumam "nespīd", gluži tāpat kā nebija lemts piedzīvot arī kādu dažu teikumu raksta galu par tur runāto. 

  Par (ne)notiekošo izbrīnīta bija arī diskusijas vadītāja. Izskaidrojums te, manuprāt, tikai viens - ir uzskati, kurus "Dienas" turētāji neuzskata par iespējamiem publiskot. 

  Bet diskusija bija interesanta. Lieģa kungs, gluži tāpat kā lielākā daļa eirofilu, ar kuriem man nācies diskutēt, demonstrēja vājas zināšanas gan par ES un tās idejas vēsturi, gan par ekonomisko statistiku. 

  Kārtējo reizi sapratu, ka mūsu zemītē varas tuvumā esošajiem pārsvarā ir pilnīgi cita realitātes izpratne. Piemēram, neviltotu klātesošās publikas sajūsmu izraisīja Lieģa kunga izteikums, ka Latvija esot uzskatāma par saimniecisku un politisku veiksmes stāstu. 

  Otra atklāsme - par eiro ieviešanu referendums nav nepieciešams, jo mērķis ieviest eiro bijis norādīts "Vienotības" programmā un par šo partiju esot nobalsojuši visvairāk cilvēku, kas nozīmējot, ka tauta jau nobalsojusi par eiro ieviešanu. Lai nu paliek uz "Vienotības" elektorāta sirdsapziņas, cik no vēlētājiem ir kaut pa diagonāli izlasījuši partijas programmu. Bet pat, ja pieņemam šo principu, tad jāsaka, ka balsojums drīzāk ir "pret" - "Vienotībai" 31% no 62% balstiesīgo, kas piedalījās...

  Un, atbildot uz diskusijas nosaukumā uzdoto jautājumu - ES sagraus nevis eiroskepse, kas ir sekas, bet gan šauru aprindu vēlme centralizēti pārvaldīt pusi kontinenta. Šāda vēlme ir beigusies ar krahu ne vienu reizi vien, ja ieskatāmies vēstures mācībās, un pirmie jaunā kraha vēstneši ir klāt - eirozona "irst pa vīlēm". Ja notiks tā, kā izskatās, un arī Spānijas ekonomika kļūs atkarīga no aizdevēju labvēlības, eirozonai un caur to arī ES būs pienākusi finiša taisne. Tāpēc vien būtu neprāts tur līst.

  Jānis Sils 

   

   


  Ievietotāja profils | Komentāri (30)
 • Iesaki rakstu savējiem!
  Iesaki Facebook