Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2010-08-04

  Komentāri rakstam: Konstantīns Pupurs: Nedaudz par sevi

  Komentāru lapa: | 1 |


  tas pats Letiņš 2010-08-06 00:02
  Atzīstos, ka esmu mazliet izbrīnīts par to, ka vārdos nacionālistiskā VL savā kandidāta sarakstā uzņēmusi cilvēku, kurš piedalījies vairāk nekā apšaubāmā ASV karā Irākā, pēc kura acīmredot pat lepojas ar ASV armijas parādes uniformu. Latviešu nacionālists - lepni pozē ASV uniformā... Kaut kā tas nesaiet kopā, vai ne ?

  Kādi ir K.Pupura nopelni, lai viņam uzticētos Saeimas mandātu? Savā dzīvē viņš 1 dienu neapšaubāmi bija varonis (rakstā minētajā 1988.g. 11.jūlijā), par ko viņam izteikts Paldies! Bet pēc tam viņš 22 gadus Latvijai bija pazudis, tagad atgriezies Latvijā, kurā viņš acīmredzot neorientējās, jo vairākus gadus atļāvis garīgi nelīdzsvarotajam Linardam Grantiņam izmantot savu vārdu šizofrēnisku mistiskas \"Latvijas Republikas Tautas Tribunāla\" (LRTT) smieklīgos un čekistiskos spriedumos arī par Jums visiem.
  K.Pupurs gadiem ilgi arī par Jums ņirgājās, un tagad viņš ir Jūsu varonis. Vai Saeimā patiešām netrūkst nelīdzsvaroti cilvēki ?

  Vai nebūtu lietderīgāk, ja viņš - pēc 22 no Latvijas atsvešinātiem tālajā Amerikā pavadītiem gadiem un tikai 2-3 mēnešiem Latvijā - turpinātu stažēties Rīgas Pašvaldības Policijā, sāktu tur arī nopietni un pa īstam strādāt, lai beidzot saprastu, kas notiek Latvijā? Un tad kandidēt uz nākamo Saeimu ?


  Dace 2010-08-06 15:12
  Pupurs saikni ar Latvijas latviešiem ne brīdi nebija zaudējis, un Latvijas notikumos orientējas krietni labāk kā dažs labs vietējais, kas, piemēram, gatavs atdot savu balsi par PLL vai SC.
  ASV armijā nevienam neprasa, vai gadījumā nebūtu vēlēšanās piedalīties apšaubāmā karā - nosūta, un viss. Pupurs pats šajā karā piedalījās ļoti nelabprāt.


  Ultra 2010-08-07 16:39
  Vajadzēja tak šeit iestellēt valsts himnu!Ar svētiem vārdiem apkārt nemētājas!


  Ultra 2010-08-09 10:35
  Tagad es sapratu to, kad Pumpurs attiecīgi atrada sev piemērotu partiju.Vai nav kangariski domāt, šķirojot nacionālistus \"radikālajos\", un \"īstajos\"?Tieši tādu tipiņu dēļ Latvjiem neveicas, un neveiksies, kamēr šāi tipiņi nemainīsies.Un kur nu vēl svētie vārdi!


  tas pats letiņš 2010-08-11 22:56
  Tie desmiti murgaino LRTT spriedumu par Latviju, kurus L.Grantiņš pasludināja arī K.Pupura vārdā un pret kuriem Pupurs gadiem ilgi necēla iebildumus, bet atbalstīja, diemžēl runā galīgi citu valodu un pierāda, ka viņš diemžēl saikni ar Latviju un Latvijas latviešiem pilnīgi bija zaudējis.

  Neapšaubu, ka Pupurs „Latvijas notikumos orientējas krietni labāk kā dažs labs vietējais, kas, piemēram, gatavs atdot savu balsi par PLL vai SC“. Vai tas tomēr nav dikti, dikti pieticīgi un pārāk maz, lai sēdētu Saeimā ?

  No mūsu agrākiem savstarpējiem komentāriem citur bija palicis atmiņā, ka Jūsu prasību latiņa ir mazliet augstāka. Bet esmu lieku reizi vīlies. Varbūt tomēr 24 gadiņi vēl ir nepietiekami, lai sēdētu Saeimā, kur Jūs apries un norīs bez sāls? Varbūt arī Jums derētu vēl mazliet vairāk pamācīties un pēc 4 gadiem padomāt no jauna?


  Dace 2010-08-13 15:35
  Ja jau ir tik milzīgi iebildumi pret trimdas latviešu atgriešanos un iesaistīšanos valsts pārvaldē, tad pirmais, kam tos adresēt, būtu jūsu aizsardzības ministrs.
  Bet vispār ceru, ka tev piemītošā milzu augstprātība nav raksturīga visiem jūsu kandidātiem. Tādi diez ko labi tautas priekšstāvji nekad nevarētu būt, neskatoties uz grādiem vai amatiem. Tādiem tauta būs tikai reņģēdāji un nekas vairāk.


  tas pats Letiņš 2010-08-16 17:29
  Esmu konkrēti pret to, ka uz Saeimu tēmē cilvēks, kurš 20 gadus bija tālu tālu prom no Latvijas, neorientējās Latvijā notiekošos procesos (ko pierāda viņa ilggadīgā draudzība un sadarbība ar psihiski slimo L.Grantiņu, skat. viņa jaunāko blogu „Vai deputāta kandidāts drīkst būt “stukačs”?“ LRTT mājas lapā, kas arī par K.Pupuru), knapi ir atpakaļ Latvijā un jau grib būt viens no 100 „gudrākajām” galvām.

  „Mans aizsardzības ministrs” un bij. trimdinieks Lieģis tomēr ir cits kalibrs. Būdams jurists, jau 70-tos gados piedalījās memorandu izstrādāšanā par Baltijas valstu okupācijām, kas tika iesniegti Helsinku konferencei (1975), Eiropas Parlamentā Strasbūrā (1983) u.c., vairākus gadus darbojās Pasaules Baltiešu Apvienības valdē, pēc LR neatjaunošanas pārcēlās uz Latviju, strādāja LR vēstniecībā Stokholmā, bija LR vēstnieks Nīderlandē, Spānijā un pie NATO Briselē, kur (no)kārtoja LR iestāšanos NATO 2004.g.

  Kas pret to ir K.Pupurs, kurš savā dzīvē 1 dienu bija varonis (nepārprotiet, Dace, par to visu cieņu!) ? Bet nav mazliet par maz Saeimai ?

  Un vispār Jums pašai mazliet derētu pastudēt tuvāk jēdzienu „trimda”...

  (Rīt būs arī atbilde Jums par sieviešu lomu dzīvē un politikā...)  Dace 2010-08-17 00:06
  Atgādināšu, ka arī cilvēki no H-86 piedalījās 45 Baltiešu memoranda izstrādāšanā, dzīvojot okupācijas varas apstākļos, jau 1979.gadā, kas bija nesalīdzināmi bīstamāk un sarežģītāk kā to pašu darīt Rietumos. Memorandu izdevās izplatīt Rietumos, un tas guva plašu ievērību, jo jau toreiz tajā tika paziņots par Molotova - Ribentropa pakta rezultātā notikušo Baltijas valstu okupāciju (tagad šo pirmatklājēja godu grib piedēvēt Saskaņas dibinātājam Mavrikam Vulfsonam, bet tas ir cits stāsts:)). Dokumenta parakstītāji saņēma bargus sodus Gulagā. Pupurs, protams, memoranda izstrādē nevarēja piedalīties, jo gluži vienkārši toreiz vēl bija par jaunu, taču tas, ka viņš darbojies politikā kopā ar visiem šiem cilvēkiem un pārņēmis viņu pieredzi, par viņu liecina tikai labu. Ņemot vērā arī viņa izcilo izglītību un augsto dienesta pakāpi vadošās NATO valsts armijā, nedomāju, ka Latvijai šāds cilvēks nāktu par sliktu. Bez tādiem kā Pupurs Latvijā jau 90to sākumā būtu pilsonības nulles variants, par ko taču tik karsti iestājās Sandras Kalnietes vadībā TF.

  Saeimā, manuprāt, svarīgāks vispārējais intelekts un godaprāts, nevis kādas specifiskas nozares pārzināšana (kuras trūkumu arī Pupuram nevar pārmest), kas absolūti nepieciešama, darbojoties ministrijās.

  Nevajag domāt, ka nezinu trimdas jēdziena nozīmi. To lietoju ar nodomu, tāpēc ka K.Pupura emigrācija notika piespiedu kārtā - draudu dzīvībai no valdošā režīma puses rezultātā. Un draudu nopietnību pierādīja Pupura slepkavības mēģinājums 1995. gadā, kad viņš īslaicīgi mēģināja atgriezties uz dzīvi Latvijā.

  Un vispaŗ jau, sakiet atklāti, ka Pupurs Jums nepatīk tāpēc, ka ir VL kandidāts, ne jau kādu citu iemeslu dēļ :)  tas pats letiņš 2010-08-18 15:51
  Dace, Jūs šoreiz gan sajaucat daudzas atsevišķas lietas vienā milzīgā putrā :)

  „45 Baltiešu memorandu“ parakstīja (kas nav tas pats kā uzrakstīja, bet protams pietiekami drosmīgs un varonīgs solis) „tikai“ 4-5 latvieši. Intu Cālīti par to notiesāja, bet viņš bija/ir dievturis un stāvēja samērā tālu no H86. Memorandu parakstīja Ivars Žukovskis, kurš „Atmodas“ laikā sāka izdot „Ausekli“ un bija ļoti tuvs H86. Bet vēlāk izrādījās, ka viņš bija VDK aģents, kurš bija ieinfiltrējies H86 aprindās. Sākotnējā H86 bija galvenokārt liepājnieki (Grantiņš, Bariss, Bitenieks u.c.), kas vēlāk paplašinājās, iekšējo nesaskaņu un VDK vērpto intrīgu & pretdarbības dēļ sašķēlās un diemžēl līdz ar to pilnīgi sakompromitējās. Juris Ziemelis parakstīja 1979.g. Memorandu un jau sašķeltās H86 laikā iestājās H86 Rīgas nodaļā, par ko Grantiņš viņu vēl šodien zākā par čekistu. Ziemelis tātad ir vienīgais no Memoranda parakstītājiem, kurš varētu pretendēt uz 1979.g. savas pretpadomju darbības turpinājumu H86. Un tam nu ar Pupuru nav nemazāko sakaru.

  Man nav laika atšķetināt visas Jūsu nezināšanas. Pupurs jau sen bija prom no Latvijas, kopā ar pārējiem daždažādu marginalizētu un VDK sekmīgi sašķelto H86 nogrupējumu fragmentu locekļiem. Grantiņam, Biteniekam, Silaraupam, Barkānam, Turinam, Rožkalnam un Pupuram līdz ar to nevarēja būt nemazākais iespaids uz vēlākām diskusijām LTF par vai pret pilsonības nulles variantu. - S.c. arī šis teikums par it kā Sandras Kalnietes vadītās LTF it kā dedzīgo atbalstu nulles variantam tādā formulējumā ir pilnīgi ačgārns. – M.Vulfsons nekad nav apgalvojis, ka viņš ir pirmatklājējs, ka Molotova - Ribentropa pakta rezultātā notika Baltijas valstu okupācija, ko protams tie pāris desmiti Latvijas disidenti jau pateica daudzus gadus iepriekš - 1979.g. Memorandā, G.Astra savas Tiesas sēdes varonīgā Pēdējā vārdā 1983.g. u.c.. Bet Vulfsons-Vilks IR pirmais, kas publiski kā padomju nomenklatūras augsta ranga pārstāvis, PSRS AP deputāts kādā oficiālā Padomju Latvijas forumā (RS plēnumā) pateica, ka H-S-paktam bija slepenie protokoli un tamdēļ notika okupācija. Tā nu gan ir tiesa, bet tās ir 2 dažādas lietas. To viņš s.c. darīja, lai kā liberālkomunistiskais Gorbačova draugs ieriebtu stagnātiskai LKP vadībai ar veco čekistu Borisu Pugo priekšgalā.

  K.Pupurs pirms kāda laika kādā NRA intervijā teica: „…toreiz pieļāvu drausmīgu kļūdu. Drausmīgu! Sanāk, ka neizturēju varas spiedienu un konfliktus mūsu grupā, bet galvenais, ka es nebiju nemaz tik drosmīgs, kā sevi iedomājos… Es nepaliku kopā ar tautu, bet - dezertēju tad, kad kauja vēl tikai sākās ... Taču man, pateicoties sava darba specifikai, nav iespēju pamatīgi sekot līdzi tam, kas notiek Latvijā, līdz ar to daudz ko arī nezinu.”

  Tamdēļ uzskatu, ka K.Pupuram - 3 gadus būdams psihiski slimā L.Grantiņa sabiedrotais - vismaz nākamjā Saiemā vietas nav. Varbūt pēc 4 gadiem, kad būs garīgi nostabilizējies un sevi pierādījies ar konkrētiem darbiem, ne tikai vārdiem.

  Par sieviešu lomu politikā arī vēl būs... :)


  Dace 2010-08-19 13:34
  Es neapgalvoju, ka Pupurs piedalījies TF diskusijās. Taču H-86 jau bija sagatavojuši latviešus un pacēluši nacionālo pašapziņu, tā ka šis murgs, paldies dievam, negāja cauri. Lai gan, spriežot pēc SC reitingiem, naturalizācijas ceļā jums to pašu gan ar 20 gadu aizkavēšanos tomēr izdevies panākt.
  Jā, es zinu to, ka Pupurs sevi ļoti šausta par toreizējo lēmumu. Droši vien daudzi no tiem, kas devās prom 1944. un 45. gadā, arī to nožēloja. Taču emigrāciju tādos apstākļos, kādos devās prom daudzi bijušie helsinkieši, nekādīgi nevar saukt par labprātīgu.
  Un, ticiet man,no tā, ka jūs mēģināsiet diskreditēt kādu no NA kandidātiem, saraksts netiks mainīts. Sarakstu iesniegšana jau sen ir beigusies, un arī tad, ja nebūtu, jūsu runāšanai nebūtu pilnīgi nekādas nozīmes. Es ticu, ka tie, kas no VL vadības sastādīja sarakstu, zina labāk, kam tur būtu jāatrodas. Parasti VL sarakstu sastādīšanā galvenie kritēriji ir kandidāta godaprāts, intelekts un nacionālisms, kuru trūkumu Pupuram nevarētu pārmest, nevis tas, vai viņš gadījumā nav nesen atgriezies no ASV. Arī tas, ka viņš nav bijis iesaistīts Latvijas politikā nu jau gadus 15, varētu ienest svaigu skatījumu, kas nemaz nav tik slikti. Ja tik ļoti uztrauc sarakstu kvalitāte, tad varējāt cīnīties pret tādu morāli visnotaļ apšaubāmu cilvēku kā Ēlerte un Pabriks iekļaušanu savā sarakstā.
  Lasīt prātojumus par sieviešu lomu man nav nekādas vēlēšanās. Ja ir labas demagoga prasmes, var jau mēģināt arī pierādīt to, ka balts ir melns, bet es vienalga ticēšu tam, ko redzu. Un redzu to, ka sievietes no vīriešiem atšķiras, katram ir savas stiprās un vājās puses. Un tur neko nevar un arī nevajag darīt.


  Letiņš 2010-08-30 14:59
  Šai pašā \"Nacionālistu kluba\" mājas lapā no 20 \"nacionālistu blogiem\" pirmie 19 ir iz vīriešu spalvas!!! Vienīgi Jums ir 1 blogs (20. un pēdējā vietā...), un pat tas nav raksts , bet intervija, kas protams daudz vieglāk sastadīt nekā pašai kaut ko uzrakstīt...

  \"Visu Latvijai!\" mājas lapā \"Kandidātu publikācijas (jaunākie 10 raksti)\" visi bez izņēmuma ir vīriešu sarakstīti. Sievietes - nevienas vienīgas.

  Varbūt padomājiet, kamdēļ tieši totalitārajām ideoloģijām bija raksturīga vīriešu dominance un sieviešu diskriminācija. Hitlera nacistu kustībā nebija nevienas sievietes, arī visā PSKP vēsturē vadošā amatā bija tikai viena vienīga sieviete, proti Kultūras ministre Furceva, tātad pat ne KP CK, bet \"tikai\" KP pakļautajai valdībā kultūras jomā.

  Un vai tur neredzat paralēlas ar \"nacionālistu\" TB/LNNK, kuras Saeimas frakcijā nav nevienas sievietes, un VL/TB-LNNK sarakstu, kurā sievietes atrodas nenozīmīgās vietās sarakstu lejasdaļās?

  Un Jūs patiešām uzskatāt, ka tas ir normāli un attaisnojams ar fizioloģiskām un anatomiskām \"vīrietis - sievietes\" atšķirībām? Vai tā tomēr nav arī (Jūsu) smadzeņu problēma un bēdīgā \"blondīnes sindroma\" izpausme?

  Kaut kur redzēju Jūsu foto un priecēja, ka laikam tomēr esat tumšmate :) Lai Jums veicas, jo cerība mirst pēdējā :)  Dace 2010-09-05 17:44
  Jā, protams, tas ir normāli un izskaidrojams ar fizioloģiskām dzimumu atšķirībām. VL sarakstā cilvēkus izvēlas pēc spējām un uzticamības, nevis cenšoties piepildīt kaut kādas mistiskas kvotas. Ja sievite atbilst izvirzītajiem kritērijiem, viņa nekad netiks atraidīta tikai tāpēc, ka ir sieviete.
  Joki par \"blondīnes sindromu\" nu gan neiederas rūdīta feminisma piekritēja repertuārā :)


  Allea 2012-10-21 05:15
  That's a sharp way of tinhking about it.


  eifmel 2012-10-21 20:09
  4sfqU0 <a href="http://cmttoxannbcq.com /">cmttoxannbcq</a>


  dxhsbv 2012-10-22 07:43
  WThSHz , [url=http://ylarlgcwjwkq.com/] ylarlgcwjwkq[/url], [link=http://srasnxvyqnxq.com/ ]srasnxvyqnxq[/link], http://ecefvvsqmnps.com/


  hirqnwmxtq 2012-10-23 18:52
  LOjSKd <a href="http://yypwifwnaidc.com /">yypwifwnaidc</a>


  clmuziwj 2012-10-24 01:52
  lYjQJ3 , [url=http://ibekqxntoenq.com/] ibekqxntoenq[/url], [link=http://psdtumuiosay.com/ ]psdtumuiosay[/link], http://skucxhdubnog.com/


  Paradokss 2018-05-16 13:49
  L.Grantiņš gāna helsinku grupas pirmos. Mēs helsinkieši,jau sen pamanījām,ka L.Grantiņam ar prātu nav kārtībā. Šobrīd tas gāna nevien mirušo Konstantīnu Pupuru,bet arī katru progresīvu latvieti. Pataloğiskas,garīgi slimas personības pazīme. Konstantīna Pupura dzīve risinājās visai dramatiski. Šis centīgais cilvēks ar sevi strādāja un diezgan daudz sasniedza. Tikai cilvēks ,un patriots,kuru nevajadzētu zākāt un pārgudri apspriest.


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  17 + 11 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Konstantīns Pupurs: Nedaudz par sevi - Nacionālisti.lv