Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2010-06-28

  Komentāri blogam: Viss pa vietām. Jeb kāpēc krīze ir neizbēgama?

  Komentāru lapa: | 1 |


  Māris Bērziņš 2010-06-28 12:15
  Esmu biedrības Latviešu juristu apvienība vadītājs un mēs pārstāvam Dabiskās tiesības Latvijā. Lasot Jāņa sintētisko analīzi, izskatās, ka viņš ir mūsu, Dabisko tiesību, virzienā. Katrā ziņā mums ir prieks, ka cilvēks attīstās un izdara realitātei atbilstošus secinājumus. Būtu Jānis jurists, ņemtu viņu savā pulciņā.
  Latviešu juristu apvienības Valdes priekšsēdētājs Māris Bērziņš,
  www.biedriem.lv


  Ivo 2010-06-28 19:03
  Augonis organismā tiecas iegūt tiesības (resursus), bet izvairās no pienākumiem (ogranismam nepieciešamu funkciju veikšanas). Ja organisms ar šo parādību netiek galā, tas iet bojā.

  Arī mūsu valsti ir pārņēmis augonis - ideoloģija, kas sludina tiesības bez pienākumiem. Un tad vēl sabiedrība brīnās, kāpēc katls, kurā neviens neko negrib likt, bet visi grābj cik var, ir tik tukšs un nekļūst pilnāks.


  Klusēšanas zelts 2010-06-29 02:28
  Viss jau, kā raksti, ir. Bet kas, Jāni, to sadzirdēs? Tikai tie, kas dzīvošanu praktizē līdzīgi dziļā iegrimē. Politikas shēmu apsēstajiem un sevi par katru cenu varas gaņģos iedabūt gatavajiem viss vienmēr būs no kampaņas līdz kampaņai. Īslaicīgās uzvaras svinētāji pakamps, kas pakampjams, un sekos nākamā kampaņa. (Pat vārds kampšanai līdzīgs)

  Šai sistēmā vairs nav nekā garīga. Bet nacionāls taču vispirms ir tieši garīgais. No tā izriet gara mantas, dziesmas, danči, raksti, rīki, bļodas... Ja gars bija stingrs, rūdīts, vieds, neviens nekad nebija bez darba, bez maizes.

  Jā, tiesību diktatūras laiki ienākas. Vienīgais pienākums būs bezierunu paklausība specifiskas kosmopolītu elites pieņemtajām direktīvām. Tā tas bija padomju bezdievīgajos laikos, tā tas atkal ir šajos bezdievīgajos.

  Bet līdz savai pirmajai brīvvalstij taču arī izdzīvojām, lai gan formālā brīvība nebija mūsu. Taču mūsu bija kāda lielāka un svarīgāka brīvība, par kuru šodien pilsētās sadzītie merkantīļi vairs pat nenojauš. Šodien mums nav nedz tās senās vaļas radīt savu tautu kaut nebrīvē, nedz tās formālās suverenitātes, kas noteikta Satversmē.

  Arī vienīgā nacionālā partija, kas tēmē uz bankas \"Saeima\" akcionāru ierindu, pamazām pārtop nenosakāmas ideoloģijas sintēzes institūtā. Bet saprotu jau - politikai ar tautas dzīvi sen vairs nav nekāda sakara. Tikai lozungu plānā. Aiz tiem - katram deputātam kaut kas savs :))


  m. 2010-06-29 10:47
  čupa pretenciozu apgalvojumu, un nevienam pašam no tiem nav rodams pamatojums. tomēr pieņemu, ka tādā \"savējie sapratīs\" garā arī šis domāts, tā ka ko nu tur daudz.

  bet viens gan: Sila kungs iemīļojis atsaukties uz dabas likumiem, tai skaitā šajā rakstā. to nu gan nevajadzētu darīt, jo ar šo pašu likumu pat ne izpratni, bet zināšanu, Sila kungam ir gauži, gauži bēdīgi. vai zināms, piemēram, ka daba, esot haosā, sakārto sevi pati? bez jebkādas vadoņa rokas vai pat kopīgas idejas? vai ka jebkuru sistēmu dabā veido elementi, kas darbojas pēc saskaņotiem likumiem, bet katrs pats par sevi, nekādas grupas intereses neņemot vērā? pēc kuras ideoloģijas tas izklausās, ko? ne jau nacionālisma.

  varbūt ir zināms arī tas, ka entropija nesamazinās. proti, laiks iet tikai vienā virzienā. proti, pie izbijušām vērtībām atgriezties nav iespējams.

  nedaudz atkāpjoties no tēmas - varbūt zināms arī tas, ka \"valstisks\" un \"nacionāls\" NAV sinonīmi...


  Jānis Sils > m 2010-06-29 12:42
  Dabas likums ir tas, ka tā tiecas uz sakārtotību. Entropija un sakārtotība ir vienlaikus notiekoši procesi.

  Pēc saskaņotiem likumiem - tieši tā. :)

  Laiks ir ciklisks, ne lineārs, un to pamanīs ikviens, kas centīgāk pastudēs vēsturi.

  Domāt valstiski - ir domāt izejot no valsts interesēm. Valsti veido nācija savu interešu realizēšanai. Ja domāt valstiski nenozīmē arī domāt nacionāli, tad arī galva un pleci ir absolūti nesaistītas lietas, kas lieliski funkcionē arī atdalīti viens no otra.

  2010-06-29 15:04
  kas ir Dabiskās tiesības..?
  dabas likumu nezināšana,neatbrīvo no alimentiem.. :)


  Papucis 2010-06-30 12:57
  Amizanti vērot, kā trešklasnieki villojas par Dabas likumiem, Dabiskajām tiesībām, spriedelē par laika lineāro vai ciklisko dabu, entropiju un citām pieaugušo sarunās noklausītām lietām. Mans fīrers reiz teica :\"Katram savs!\" - Jedem das seine! Bērniem mannas putriņas zelēšana, mammām - vārīšana, bet vīriem vīru darbi. Ja bērni putriņu vāra, tad ir pieķēzīta virtuve un no tētuka var arī pērienu dabūt.


  m. 2010-06-30 23:44
  ne entropija, ne sakārtotība nav procesi ;) iebildums pēc būtības gan te cits - šie jēdzieni apzīmē pretējas lietas, līdz ar ko abi šie lielumi, protams, nekādā gadījumā nevar pieaugt vienlaicīgi.

  ja vēsturniekiem liekas, ka laiks iet pa riņķi, tad droši! - par vēsturi arī runājiet. tikai nevajag mēģināt pamatot savu domu ar dabas likumiem, kurus nezināt. tiem ar jūsu, cik, 300? gadu veco ideoloģijiņu nav pa ceļam ;)


  lelde 2010-07-07 07:32
  Tev to rakstiņu vajadzētu iedot izlasīt Andrejam Ēķim, Stendzeniekam un vēl pārītim tikpat foršu Džeku.


  Ultra 2010-07-13 16:59
  Sila kungs, jādomā dabiskāk, loģiskāk!Jūsu sniegtā temata \"varianti\", ir gan brīvā cilvēka personības izpausme, taču jūs raksta beigās taču atklājāt, kāds ir nepieciešamais, dabīgais pasaules uzskats, vai ne?


  Ultra 2010-07-26 10:34
  šis uzskats mūsu ļaudīm ir nepieciešams īpaši šajos laikos!


  wxvtzmppmba 2011-01-09 12:08
  28yJNP <a href="http://cmgfpmixroru.com /">cmgfpmixroru</a>, [url=http://bftavtpsoxgo.com/] bftavtpsoxgo[/url], [link=http://ntaelbkrqyra.com/ ]ntaelbkrqyra[/link], http://xpbtugwjjnlr.com/


  Fidelia 2011-05-07 04:23
  Walking in the perscene of giants here. Cool thinking all around!


  lbvjaguaavu 2011-05-08 03:48
  11sG2U <a href="http://pziuycarvodn.com /">pziuycarvodn</a>


  utlrga 2011-05-09 06:23
  pWORDf , [url=http://kywojglvoovt.com/] kywojglvoovt[/url], [link=http://cyvxcxrsgqnc.com/ ]cyvxcxrsgqnc[/link], http://qqerksjrtdnw.com/


  Jaylynn 2011-08-26 10:54
  Heck yeah this is exactly what I neeedd.


  epesputxr 2011-08-26 15:27
  3qDg5r <a href="http://cfwnibfhlnlt.com /">cfwnibfhlnlt</a>


  qdhalbqzvp 2011-08-27 14:30
  7kkvRk , [url=http://kwebvkqeheun.com/] kwebvkqeheun[/url], [link=http://dogazpbukgvi.com/ ]dogazpbukgvi[/link], http://pyalcnwkmtcm.com/


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  6 + 5 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Viss pa vietām. Jeb kāpēc krīze ir neizbēgama? - Nacionālisti.lv