Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-01-28

  Komentāri rakstam: Latvijas enerģētika un nacionālā drošība

  Komentāru lapa: | 1 | 2 | 3 |


  Vie 2009-01-28 11:38
  Labs raksts, lika aizdomāties, šobrīd par siltumu tiešām aiziet lieli cipari katru mēnesi. Jālabo to lietu veicīgāk kā līdz šim.


  Antra 2009-01-28 12:06
  Paldies par rakstu! Būtu vairāk par šīm lietām jārunā, jo daudzi cilvēki ir iebiedēti ar Černobiļas avāriju un par AES negrib dzirdēt. Tāpat daudziem ir maz informācijas par alternatīvajiem resursiem. Piekrītu, ka valdības līmenī par maz ir par to domāts- vai arī ir domāts, bet tautai netiek pateikts, kas tad īsti un kā ir izlemts, kas mūs sagaida pēc 5, 10 gadiem šajā jomā.


  Junkurs 2009-01-28 12:20
  Paldies autoram, ir par ko padomāt. Un kas notiks, ja Latvenergo kā ķīla par kredītu nonāks ārzemju privātīpašnieku rokās?...


  Viens krievs 2009-01-28 13:39
  *Mūsu vajadzība pēc Ignalinas AES samazinās.* Un mazinas turpmāk, jo nav lielas jaudas paterētāju - ražošana sen jau mīrusi. *Inčukalna gāzes krātuve ir milzīgs drošības garants, jo, ja gāzes padevi atslēdz, divus gadus mēs varam ar šo krātuvi iztikt bez piegādēm.* Nekad nedomājat par nākotni, par saviem bērniem un mazbērniem. Valsts politikas dēļ jauns gazesvāds ir saplanots pa tiešo uz Vāciju. Ko darīsiet pēc 2 gadiem? *Tā kā gāzi mēs iepērkam no viena pārdevēja* Pērciet interkontinentāli tankeros. Gāze lētāka par oglēm. *Tāpat kā Gruzijas notikumi pārliecināja Poliju par pretraķešu vairoga nepieciešamību, tā mūs par atteikšanos no gāzes elektrostacijas.* Par to, kā planot savas valsts attistību, bija jādoma 18 gadi atpakaļ. Kungiem tautas prioritāte izradās mazāka par personālo. *jo mums ir meži, krūmi u.c.* Ka arī zāle, aļģes, mīrušie dzīvnieki un tauta, un parējie sūdi. *mēs varam ražot augstas kvalitātes mēbeles, jahtu un kuģu virsbūvi* Šī valsts kvalitatīvi ražo tikai korupciju. Kamēr ir esoša nodokļu politika, ar visām priekšapmaksām budžetam, perspektīvas par konkurentspējigu ražošanu ir tikai sapņos. *Ļoti labs piemērs ir Japāna,* Nevar salīdzināt mūsu un viņu tehnoloģiju attistības līmeni. Ja būtu ALFA, VEF, RRR, RVR un citi, mēs varētu mēģināt konkurēt pasaules augsto tehnoloģiju tirgū, bet ne esošā stāvoklī. *Nevaram paļauties, ka iepērkam 70-80% no ārvalstīm.* Normālā situācija visā pasaulē. Spēkus, virzītos uz malkas savākšanu, labāk izmantot tehnoloģiju izstrādāšanā, ražošanā un eksportā. Autors izgudroja burtu komplektu. Nevienas normālās domas neieraudzīju, jo raksts ir veltīts ļoti mazajam aspektam, bet enerģētiska nozare jāplano kopā ar visām citām. Lai saplanotu visus noradītos ciparus (MWh), pirmkārt būtu jāsaplano patērētāji. Tūkstoši cilvēku jau prom, un kur garantija, ka šis process neturpināsies? Aizbeg jaunie, specīgie, strādājošie, bet paliek pensionāri. Kurš tiem maksās pensiju? Kur var nopelnīt? Bet jūs, autora kungs, domājat, kā ekonomēt...


  asus 2009-01-28 13:42
  domāju, ka attīstot ātraudzīgu krūmu audzēšanu, TEC varētu nodrošināt ar kurināmo mierīgi. Esošās katlumājas pārtaisot par koģenerācijas stacijām, radot siltumu pilsētai un elektroenerģiju ko ielaist kopējā tīklā.


  Nacionālists 2009-01-28 13:58
  Klau, krievs, ja te tev tik slikti, un latvieši kā tauta tev ir netīkama,nu brauc projām! Bez masīvās kolonistu klātbūtnes ar savām problēmām mēs tiktu galā vienkāršāk. Ja savukārt esi gatavs pieņemt, ka šī pirmkārt ir latviešu zeme, tad tici man, latviešu nacionālisms nekādā veidā Tev netraucēs dzīvot. Drīzāk jau otrādi, jo nacionālisti ieviestu kārtību.


  Viens krievs 2009-01-28 14:08
  Klau, nacionālist! Neskatoties uz to, ka dzīvoju šeit trīsdesmit gadi (bet neesmu šeit dzimis), pedējos 18 gadus nevaru saprast vienu lietu. Tu saki, ka \"ar savām problēmām mēs tiktu galā vienkāršāk\". Vai neuskati, ka ir laiks mainīties? Jo viss, kas notiek Latvijā, ir to cilvēku vaina, par kuriem JŪS balsojāt. Ne mēs, nepilsoņi, ne Maskavas roka, bet tikai un vienīgi pilsoņi (nekā personīgā, atvaino). Tad paskaidro, lūdzu, kā var domāt tā, ka tu stāsti? Nesaprotu...


  zaagis 2009-01-28 14:25
  viens krievs!!!!! tad velns parāvis vācies uz savu Roģinu un tad tu sapratīsi par ko mēs runājam,cīnamies,domājam!!! !!


  Nacionālists 2009-01-28 14:27
  Viens no iemesliem, kāpēc balsojām TĀ - ļoti daudzi balsoja pēc principa, ka tik labējie, jo citādi pie varas nāksRubika/Plinera/Ždanokas/Ušakova grupa, par kuru savukārt balso tavējie (starp citu ap 25-30 %pilsoņu nav latvieši). Neviens normāls latvietis jau arī neapgalvo, ka vēlētāju vairākums ir balsojuši labi un pareizi. Mazākā ļaunuma princips ir izrādījies neefektīvs.


  2009-01-28 14:29
  Kungi, gribētos tomēr diskusiju par tēmu. Enerģētika ir tēma, kurā ir ļoti daudz jāzina arī saistībā ar ekonomiskajiem un politiskajiem procesiem, lai objektīvi spriestu, tādēļ aicinu apkopot reālus faktus, jo spriežot par to, ko vajadzēja darīt mēs nerisinam šī brīža situāciju, šobrīd ir brīdis \"pēc tam\" kad bija iespēja visu sākt no nekā.


  Nacionālists 2009-01-28 14:30
  Iepriekšējam; Ir piedāvājumi un idejas?


  paranoiķis 2009-01-28 14:35
  kur rasta tāda nauda, lai turētu Inčukalnā gāzi veseliem 2 gadiem un vai tikai nebūs tā, ka, ja pēkšņi tos krājumus būs jāpārskata, izrādīsies, ka pietiek vien 6 mēnešiem, bet arī šādā laikā VAR pagūt pārorientēt enerģijas veidu elementārākajām vajadzībām - apkurei u.c.


  Iepriekšējais Nacionālistam 2009-01-28 14:40
  Ir. Savācam saites ar info, kur skaidri redzams, kur un kādi resursi tiek transportēti, un galvenās tuvākās resursu ieguves vietas, lai varētu spriest, kas ko apdraud. Kurš normāls ikdienas pilsonis zina vairāk par \"gāze no Krievijas, elektrība no hesa, akmeņogles no kaut kādiem austrumiem\"?


  Maija 2009-01-28 14:54
  Krievs, tiešām tin makšķeri. Tava dzimtene gana plaša. Gan arī tev vieta radīsies. Tev te tādas problēmas un šitādas... Bet diez vai tu vēlies piedalīties to risināšanā. Pasaki man: Ko tu Latvijai vari dot?


  Nacionālists 2009-01-28 14:58
  Iepriekšējais :) Ja tu to domā kā publikāciju, tad esi laipni gaidīts - uzraksti, iesūti publicēsim. Ja citas idejas, sazinies ar portāla redakciju


  Kaspars 2009-01-28 15:01
  Par Inčukalna gāzes krātuvi. Uzņēmums piedr parsvara krieviem. Tiem kas aiz robežas. Un gāze ceļo gan uz kratuvi no Krievijas, gan pēc nepieciešamības atpakaļ uz Krieviju. Ta ka, ja Krievija gribēs aizgriest mums gazes kranu, tas tiks izdarīts tad kad Inčukalns būs tukšs.


  Ritvars 2009-01-28 15:10
  Labs raksts. Vienīgais nepieminētais ir ES un zaļo pretestība ogļu spēkstacijai, kas papildus Kremļa ietekmes aģentiem var norakt labāko Latvijas iespēju.


  Viens krievs Maijai 2009-01-28 16:04
  *Pasaki man: Ko tu Latvijai vari dot?* Es (kā vienas lielas organizācijas viens no priekšniekiem) JAU DODU Latvijai gandrīz 1 mln eiro gadā nodokļu veidā un nodrošināju 48 darbavietas. Un ko Tu vari dod Latvijai?


  2009-01-28 16:31
  Krievam: es Latvijai dodu sevi, apzinīgi pildot dienesta pienākumus. Ne jau tikai naudas došana valstij kaut ko nozīmē.


  Maija 2009-01-28 16:32
  P.S. Iepriekšējais komentārs bija mans.


  Komentāru lapa: | 1 | 2 | 3 |


  Pievienot komentāru

  14 + 7 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Latvijas enerģētika un nacionālā drošība - Nacionālisti.lv