Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2010-03-31

  Komentāri rakstam: Gustava Celmiņa cīņu ceļš

  Komentāru lapa: | 1 |


  Lasis 2010-04-01 08:56
  Pērkonkrusts ir bijis izcils jebkuros laikos, un es vēlētos lai šodien vairāk būtu tādu cilvēku, kā Gustavs Celmiņš (īpaši VL).Es gan šoreiz nekratīšu jūs, par šiem izteikumiem \'\'necienīgie cilvēki\'\'.Tā vietā, lai es arī šķeltu Latviešu nacionālistus, es labāk izteikšu tādu viedokli, ar kuru tiks apmierinātas visas puses.Ulmaņa režīms aizliedza visus politiskos grupējumus, jo tie šķēla valsti, un toreizējos pasaules ekonomiskajos apstākļos tas bija vajadzīgs.Uzskatu, ka Gustavam Celmiņam ar savu ideālismu, un orģinilitāti noteiktu atrastos vieta Ulmaņa kabinetā, kad pasaules ekonomiskā krīze beigtos, un Latvija paliktu brīva pēc 1940.gada.


  Oļegs 2010-04-01 14:46
  Heh, darbojies pašpārvaldē, bet reizē izdevis pretvāciskus laikrakstus. Ne vārda par to, ka jau pēc 1934. gada notikā PK tuvinšānās ar nacistiem, ne vārda par to, ka Latvijā atgriezās viņš kā zonderfīrers [tb, jau tad viņam bija sakari ar nacistikās Vācijas slepenajiem dienestiem]. Ne vārda par to, ka viņa vadībā darbojās SD kartotēkas nodaļa, kas nodarbojās ar pretlatvisku darbību un principā skaidri apliecina viņa kolobaranta būtību. Tas, ka viņš vēlāk sarūgtināts par savu mazo lomu sāka sadarboties ar atsevišķiem kadriem no LNP nenozīmē, ka viņa iepriekšējā darbība dzēšas, jo īpaši saprotot to, ka tekstā tiek ignorēts tas, ka pret vāciešiem viņš nostājās vēlāk...nevis jau no sākta gala bija pretvāciskos uzskatos. Nav jau noslēpums, ka PK bija antisemītiska organizācija, bet šajā tekstiņā par to nav ne vārda.


  :) > Oļegs 2010-04-01 16:46
  Tavs komentārs - selektīvās redzes paraugs. Aprakstā fakts par sadarbību ar vāciešiem minēts. Tu savukārt savā shēmā nespēj ietilpināt faktu, ka viņš pabijis koncentrācijas nometnē (tavā versijā - droši vien tur atpūtās bez maksas par kalpošanu vāciešiem :) ) un pēc kara netraucēti pasniedza ASV universitātē, kas diez vai būtu iespējams, ja ASV varas iestādēm būtu bijušas aizdomas par viņa \"nacistiskiem\" uzskatiem.


  Oļegs 2010-04-02 15:38
  Minēts ir, bet kā tu saki...selektīvi...
  Koncentrācijas nometnē izdzīvoja? Kā tad tā... :D:D


  Lasis, Oļegam 2010-04-02 16:59
  Zini, tu tos savus murgus, ka Celmiņš bija SDS kartotēkas vadītājs, vien tā, ka viņš sadarbojās ar vāciešiem, paturi pie sevis, ja!


  Oļegs 2010-04-02 23:02
  Kas ir SDS un kur es teicu, ka viņš bija vadītājs? 100 g ierāvi pirms rakstīt? Kartotēka gan būtu latviešu variants vienai no SD nodaļām, kas nodarbojās ar informācijas vākšanu par noteiktiem cilvēkiem :>


  Lasis, Oļegam 2010-04-03 13:50
  Oļeg, es nejauši pēc burta \'\'D\'\', ieliku\'\'S\'\'Bet tev jau to saprast, prātiņa nepietiek...Un vispār, es atvainojos visiem Latviešiem, ka pieļāvu kļūdu savā kõmentārā, rakstīdams, ka Gustavs Celmiņš Bija SD kartotēkas vadītājs.Oļeg, Latvieši nekad nav tīši kalpojuši ļaunumam.Tādu Latviešu vienmēr ir bijis maz...Ja kādi Latvieši SD strādāja, tad tikai, lai uzmeklētu sarkanos partizānus, kuri \'\'baigajā gadā\'\', terorizējuši viņa piederīgos, vai vienkārši, dzīves apstākļu spiesti.Latviešiem nav raksturīgi darīt tādas neētiskas lietas, kā sadarboties ar tādām varas iestādēm, kā SD, vai čeka.Tas ir raksturīgi krieviem.Un vispār, kādēļ šīs mājaslapas vadība pieļauj rasu, un etnisko naidu kurināšanu, it sevišķi pret mūsu tautu pašu zemē!šis Oļegs, bija nosaucis SD kartotēku, par \'\'Latviešu variantu\'\'!Lai nu kā, bet šoreiz šīs mājaslapas vadībai būtu jārīkojas!


  Oļegs 2010-04-03 14:21
  Tu vārdu latvieši raksti ar lielo burtu :D Droši vien esi kāds Īrijas bāliņš, kas angļu valodas interpunkciju jauc ar savas dzimtās valodas interpunkciju. Jebkurā gadījumā ar skolu tev, Lasi, ir bijis diez gan švaki. SD jau strādāja cilvēki, kas uz fronti baidījās doties, jo tur taču šauj un jāriskē ar savu dzīvību. Labāk ir taču pa mājām kalpot par bendi nevis frontē karot pret tik nīstajiem boļševikiem. Redzi, es te saskatu diez gan pretīgu nolaišanos līdz čekistu līmenim...viņi jau ar to pašu darbu darīja =P


  Nacionālists 2010-04-03 16:44
  Oļegs gandrīz precīzi citē padomju laika vēsturnieku "sacerējumus", kam bija izdevīgi neskatīties tālāk vai dziļāk par formastērpu un zīmotnēm. Savukārt pārmetums, ka Celmiņš izdzīvojis ieslodzījumā, ir traģikomisks. Oļegs varētu publiski izteikt šaubas par žīdu tautības bijušajiem ieslodzītajiem, viņu kolaborāciju ar nacismu, kas ar mēdza izdzīvot.


  Lasis, Oļegam 2010-04-04 17:29
  TAVAI ZINASANAI, PERKONKRUSTS HILTERA CINAS SAKUMA BALTIJA, PRET boļševismu, PIEDAVAJA IZVEIDOT DIVAS PERKONKRUSTA DZELS - DIVIZIJAS, TAKA AIZVER SAVU SMIRDIGO RUSOPANTU MUTI, UN LASI, KO TEV RAKSTA ZINOSI CILVEKI, NE TAVI PUDELES BRALI!!!ATEICAS VACIESI TAS PIENEMT, JO GUSTAVS CELMINS BIJA PARAK BRIVS SAVOS UZSKATOS, TAPAT ARI PERKOKRUSTS.UN KONCENTRACIJAS NOMETNE VINS NEATPUTAS, JO BIJA IZSUTITS UN NEVAREJA PIEVIENOTIES LATVIESU LEGIONAM AUGSTAK MINETA IEMESLA DEL!!!TU SAEJ PUTRA SAVOS UZSKATOS VIEN!!!


  lipsts 2010-04-06 21:42
  Oļegs atražo padomju historiogrāfijas popularizētos mītus, tikai aizmirst, ka Celmiņam vācieši riebās. Un starp citu \"Pērkonkrusts\" bija pirmais spēks, kas brīdināja par briesmām, kas Latvijai draud no abām pusēm - Vācijas un PSRS.
  Celmiņš kā daudzi latvieši bija spiesti sadarboties ar Nacistiskās Vācijas spēkiem, jo dižas alternatīvas jau nebija. Un starp citu tieši nacisti bija tie, kas likvidēja \"Pērkonkrustu\".

  Par Raksta autora minētiem \"necienīgajiem cilvēkiem\" ir arī cits uzskats. Kas zina, ko Celmiņš nosauktu par necienīgu,ja būtu dzīvs? Ka tik viņš nevērstos pret dažu labu šeit pārstāvētu itkā nacionālu partiju.

  Īstenu nacionālismu var raksturot ar Celmiņa Vārdiem: \"Vai tas saskan ar ētiku vai kādiem tur demokrātiskiem principiem, tas mums ir gluži vienalga, mums no svara ir tikai latviešu tautas labums.\"


  F22raptor 2010-04-07 20:54
  Tā jau labs raksts!!!
  Bet redzu, ka tā autors, atkal nav noturējies nemezdams, šķēpu citu nacionāli domājošo cilvēku virzienā:(


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  1 + 10 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Gustava Celmiņa cīņu ceļš - Nacionālisti.lv