Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-06-12

  Komentāri rakstam: Vai varam uzticēties NBS?

  Komentāru lapa: | 1 | 2 |


  Maija 2009-06-12 19:16
  NBSa iekšējais bardaks nav nekāds jaunatklājums. Un šodienas Latvijas armija nav pat nedaudz patriotiska, kur nu vēl vispatriotiskākā organizācija. Protams, daži trakie jau vēl ir palikuši. Bet 99% ir vienkārši algotņi. Arī tie krievi.


  Kaprālis 2009-06-12 19:34
  Es domāju, Maija, ka tomēr ierindas un virsnieku korpusā ir diezgan daudz patriotu. Daudzi taču ir no zemessardzes. Zinu vairākus vīrus no savas pilsētas, kas tagad dien NBS un nav mierā ar tur valdošo garu.


  Maija 2009-06-12 20:06
  Man priekšnieks ir no zemessardzes. Vecs, nobesījies onkulis, kuram idejas ir, bet līdz to realizācijai tālu. Armija ir tā nolaidusies, ka diez vai kāds tur vēl kko var saglābt. ja nu vienīgi kāds no mums tiktu pie valdīšnas :D


  Igors Šiškins 2009-06-12 21:44
  Nevar uzticētie.


  petris 2009-06-12 22:55
  es piekrītu raksta,ka nevar uzticēties militārajai vadībai pilnīgi un ir novrojams,ka citautiešiem armija pārsvarā ir sociālās privilēģijas,kā arī pielaist vinus pie valsts savrigiem noslepumiem ir bīstami,tak starp mums pasiem dzīvo ļoti liels daudzums nodeveju,kuri ir gatavi pārdot visu savu būtību,ka tikai būtu slavens,varens un seksuāls,tak visi senie sātana triki,bet jāaceras,kas notika ar latviesiem,kuri padomijas armiju veidoja pirms otra pasaules kara,tos vienkārsi ar visam gimenem likvidēja,tad kad savu galveno darbu bīja padarījuši un ceret uz draudzību ar Krievīju ir diezgan muļkīgi,jo tai taks skaidrs plāns ir pārkrievot un pārskalot latviesa btibu,lai viņš pats visu pienestu tiem klāt vajag sākt ar degradācīju ieinteresējot potenciālo upuri ar slavu,seksu,naudu.


  Mašīnpistole 2009-06-13 00:38
  Varam vairāk vai mazāk, bet varam uzticēties zemessargiem, kuri kara gadījumā dosies mežā un ar partizānu cīņās metodēm cīnīsies pret utainajiem. NATO kara gadījumā Latviju atstās vienu - iekšējo nemieru gadījumā NATO nostāsies valdības pusē. Profesionālā armija ir mazskaitlīga un koncentrēta prakstiski vienā vietā, varbūt daži karavīri kara gadījumā, kad tiem nemaksās algu un nebūs kas maksā, būs gatavi aizstāvēt un krist par Rīgas cietoksni, ja mugurā nešaus vietējie pkupanti. Pārējie, kuri gāja dienēt, jo citur nevarēja atrast vai šāds darbs un samaksa likās apmierinoša iespējām, tie ietērpies civilistu drānās un mēmi klusēs. Jautājumi nacionālistiem. 1. Kurš no jums gatavs aizstāvēt Latviju un par Latviju krist? 2. Kurš pirmais kādam oligarham vai \"kardinālam\" iedos 5 lodes un, iespējams, kritīs no miesassargiem?


  kaspars 2009-06-13 01:47
  nekas spīdošs jau nav sagaidāms - Budžeta samazinājums, kādā apmērā to iecerējusi veikt valdība, būs par iemeslu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) atteikties no vairāku pietiekami svarīgu civilo funkciju veikšanas. Kā šodien žurnālistiem atzina NBS komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs, NBS plāno atteikties no 300 līdz 400 līgumiem ar ārrindas zemessargiem, kuri patlaban apsargā valsts stratēģiskos objektus. Šo objektu apsardzi turpmāk nodrošinās karavīri no štābiem, kuriem tas būs papildu uzdevumus. Tāpat apsardzē iecerēts iesaistīt Godasardzes rotas karavīrus, tādējādi atsakoties no godasardzes pie Brīvības pieminekļa un Prezidenta pils. Tāpat NBS pieļauj atteikties no meklēšanas un glābšanas jūrā funkcijām, jo tās neesot \"īsti militāras\". Maklako vs arī izskata iespēju atteikties rīkot \"NBS dienas\" dažādās Latvijas vietās. Tiek pieļauta iespēja atteikties arī no Jaunsardzes. Maklakovs uzsvēra, ka NBS jāatsakās no visa, kas nav raksturīgs armijai. NBS komandieris gatavošot vēstuli aizsardzības ministram, kurā informēs par tām funkcijām, kuras bruņotie spēki vairs nevarēs pildīt, jo NBS ir citas prioritātes, kuras tomēr ir militāra rakstura. Ja Latvijas politiķi lems, ka NBS galvenie uzdevumi ir atbalsta sniegšanai civilajam sektoram, būs jāmaina likumdošana. \"Nevaj adzētu eksperimentēt ar drošību, mēs spējam glābt, bet tie nav mūsu pienākumi,\" runājot par civilo funkciju veikšanu, sacīja Maklakovs.


  Rolands Augšpuls 2009-06-13 10:01
  Mašīnpistole, varbūt tā uzticēšanās ir domāta citā jomā un gadijumos? Piemēram, ja tauta pasaka nē valdībai? Kā pusē nostāsies armija? Lai arī tās rindās netrūkst krietnu puišu, manuprāt, uzticēties tomēr nevar.


  Maija 2009-06-13 10:13
  Tur jau tā lieta, ka karavīrs nedrīkst nostāties pretī valdībai kopā ar tautu.


  Ingus 2009-06-13 11:42
  Smagi,bet tas ir fakts. Karavirs ir karavirs,pilda paveles,savus uzdevumus,pareizi Maija pateici.Tacu jautajums rodas,ka tadi cilveki tiek pie pults??Man reizem sak likties,ka tur valda tadas pasas intrigas ka musu saima,paris cilveki varbut tiesam doma par nacionalam interesem,parejiem par to nosplauties gan par karaviriem,gan visu parejo


  Maija 2009-06-13 11:52
  Ingus, nu kaut kā tā jau arī ir. Visādi varaskārie mēģina tikt augšā un nospiest tos, kas tiešām domā par NBS attīstību. Vārdus te nesaukšu, bet ir konkrēti piemēri. Nedrīkst jau arī karavīrs sliktu par armiju un savu vienību runāt, bet nu es saku vispārīgi.


  Mašīnpistole 2009-06-13 12:14
  Jūs jau visi revolūcijai gatavojieties :) ? Virsnieki, kuri pirmo militāro izglītību ieguvuši pēc 92.gada, trimdā līdz 92.gadam vai ārzemēs vēlāk(un vairākus zinu personīgi) - tie būs kopā ar tautu, un it sevišķi tie virsnieki, kuri nāk no latviskās lauku vides. Tie virsnieki, kuri ir čekas maisos un pa šiem gadiem sasmērējušies vai atmaiguši pret okupantiem un kolonistiem (vai auguši krieviskā pilsētas vidē) - tie aizstāvēs 4.maija režīmu un mistisko \"Latvijas tautu\". Latviešu tautas pusē būs virsnieki, kuru tautība lietuvietis, igaunis, polis, iespējams, ka arī baltkrievs un ukrainis. Krievu tautības Latvijas armijas virsnieks - tas ir zem jautājuma zīmes - 50/50. Starp ģenerāļiem (arī rezerves) ir vismaz 1 kārtīgs nacionālists, kurš atbalsta deokupāciju un tautas intereses. Starp pulkvežiem jau vairāk šādu cilvēku. Jo zemāka pakāpe - jo starp karavīriem proporcionāli vairāk nacionālistu. 4.maijs ir darījis visu, lai armijas virsotnē būtu maznacionāli un nedomājoši cilvēki. Kā pusē nostāsies pirmais formāli atjaunotās Latvijas aizsardzības spēku komandieris Turlais? Kā pusē būs Dalbiņš? Īsti nacionālisti (bet arī ne visi)bija tie no PSRS armijas aizgājušie virsnieki, kuri 92.gadā Mālpilī izveidoja NAA. Un NAA mācību spēku virsniekos šis nacionālisms bija apmēram līdz 95. vai 96.gadam. Armijai kopumā lielu postu nodarīja \"zvaigznīšu lietus\" un savu radu, draugu un \"pudeles brāļu\" likšana amatos. Un vispār, nacionāli noskaņotie virsnieki Irāku un Afganistānu okupē ar sāpēm un pret savu pārliecību - atsacīšanās rada problēmas karjerā un dienesta gaitā, un atalgojumā.


  V 2009-06-14 01:54
  Bezierunu paklausība ir konkrēta lieta, kurai būtu jāpastāv, bet ne tādās valstīs kā Latvija, kur tautu \"vada\" tās īstākie ienaidnieki. Kā kareivis spēj dot zvērēstu, apzinoties, ka viņam var pavēlēt darīt lietas, kuras ir pretrunā gan ar viņa paša, gan tautas sirdsapziņu?


  Z 2009-06-14 15:27
  -> Tu vispār zini, kāds ir karavīra zvērests? Un kāda atšķirība starp kareivi un karavīru. Izskatās, ka nē. Tad nerunā.


  asus 2009-06-14 15:56
  Algotņu armija miera laikos ēd tautu, bet kara laikā aizmuks un/vai nodos!


  kashins23 2009-06-14 17:27
  Gadījumā zemessargu zvērestā nav jāzvēr aizstāvēt Latviju un latviešu tautu? Un cik sapratu tad tur nav pieminēts, ka būtu jāizstāv valdība un visi tie lohi, kas te tautai kāpj uz galvas? :D Man līdz zvēresta došanai vēl visas komisijas jāiziet, tapēc nezinu... :D


  Rolands 2009-06-14 18:52
  Nekam es savas zemes nedoshu, armija ka nacionalo speku kodols ir meklejams zemessardze, lai kadi vinji nebija , vinjus pulcinaja zem brivas valsts karoga akla milestiba uz sho zemi tas tautu.Es personigi ticu tikaj shim spekam nav citas realas uzticamas vienibas Latvija. Diemzel pa gadiem kas ir parveidojushi musu karavirus par tadiem veiksmes soldzeriem vai dzerrikiem , to ista sutiba ir migla tita . Daudziem noteikti ir maz apjegas ko vnji dara, kadelj iznjemot naudu tur atrodas ,ko isti aizstav. Veletos atgadinat , ka pirmaja zemessargu zveresta nebija neviena varda par uzticibu Latvijas likumigajai, vai kadaj citaj valdibaj ,bet gan latvijas tautaj, tatad teoretiski var tadus 100 ienaidniekus sutit pupas jo vieta vinjiem ir centralcietuma , velak varetu ari ar 5. kolonu mierigi pabeigt sarunas , vienam normalam ZS bataljonam tada neliela teritorija ka latvija tas nekads milzu uzdevums nevaretu but. Veletos lai visi apzinas ka mierigi savakt mantinjas un doties uz arzemem ir tada mukshana no problemas nevis tas atrisinashana laikam butu labak un izdevigak 100 vadonjus ar visam shmotkam aizsutit uz spaniju apelsinus lasit Gods Kalpot Latvijai


  kashins23 2009-06-15 00:46
  Nu vo! par to es arī runāju!!! :D


  Agresīvs 2009-07-06 12:22
  Latvijas Bruņotajos spēkos nepieciešama ātra un kvalitatīva reorganizācija. Nav pieļaujama situācija, kurā tehnika knapi kust, lidot nav ar ko, jūras spēki - klaunāde. Polija pirms 10 gadiem no ASV nopirka F - 16. Vai mēs nevaram?


  ycwjduvx 2011-02-25 12:47
  7GPOY9 <a href="http://rhfcvedmgdzv.com /">rhfcvedmgdzv</a>, [url=http://gokhqeucyzdv.com/] gokhqeucyzdv[/url], [link=http://ocdjiimyonud.com/ ]ocdjiimyonud[/link], http://nbgrcefyepma.com/


  Komentāru lapa: | 1 | 2 |


  Pievienot komentāru

  10 + 5 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Vai varam uzticēties NBS? - Nacionālisti.lv