Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-06-04

  Komentāri blogam: Nacionālisms - personības briedums

  Komentāru lapa: | 1 |


  2009-06-04 11:30
  Labi uzrakstīts! Paldies!


  a 2009-06-04 21:11
  Kā nacionālisma ideoloģija skaidro līdzpastāvēšanu blakusesošām valstīm? Kā tiek risināta problēma, ja blakusesošā valsts draud kļūt šovinistiska? Kā risināt problēmu, kad blakus valsts paliek vāja militārā ziņā un ir viegls kumoss kādai lielvarai?


  Nacionālists 2009-06-04 23:06
  citējot šeit pat portālā atrodamo skaidrojumu; "Nacionālisms ir savas tautas pienākumu un tiesību īstenošana un aizsardzība, citu tautu tiesību atzīšana viņu zemēs." Vienīgais risinājums pret šovinistu kaimiņos ir būt gatavam aizsargāties. Par vājiem kaimiņiem, tāpat kā ar vājiem cilvēkiem - tas, ka kāds ir vārgs vai slims nedod tev tiesības viņu aplaupīt.


  a 2009-06-05 11:33
  Bet ja vājo, bet bagāto Valsti draud aplaupīt kāda lielvara, tādējādi būtiski stiprinot savas pozīcijas?


  Nacionālists 2009-06-05 14:26
  > a; Nu bet kāda gan starpība?


  Valdis 2009-06-11 13:23
  Labs raksts. Ir ko aizdomāties. Par sevi un citiem.


  Mašīnpistole 2009-06-11 16:10
  Kas ir latviešu nacionālists? Manuprāt, krietns un kārtīgs latvietis, godīgs, taisnīgs, strādīgs, kulturāls, tikumisks, dzīvo Latvijā. Latviešu nacionālists kopumā pret visu latviešu tautu izturas kā pret vienu lielu ģimeni. Krietns ģimenes galva palīdz un aprūpē ģimeni, bet citai ģimenei no kaimiņu valsts palīdz grūtos brīžos un nelaimēs. Savas ģimenes loceklis nacionālistam ir svarīgāks par kaimiņu ģimenes dēlu vai meitu. No sākuma \"jāpabaro\" savējos - viens no galvenajiem principiem. Jautājums Sila kungam. Dažiem latviešiem ir liela nepatika un pat alerģija pret vārdu nacionālists. Krievam arī latvietis ir labs cilvēks līdz brīdim, kamēr latvietis ar krievu runā krieviski. Tāpat arī ar vidējo latvieti - viņš jūs, Jāni Sil, arī uzskatīs par labu un darbīgu cilvēku, bet kā uzzinās, ka esiet nacionālists - tā lielākoties vidējā latvieša acīs kļūsiet par slikto, radikālo un ļauno. Tātad jautājums - vai vārdu nacionālists nevajadzētu nomainīt ar citu, pozitīvāku, visai latviešu tautai pieņemamāku? Kā vēl var krietnu un labu latvieti nosaukt vienā vārdā un nevis par nacionālistu?


  Jānis Sils > Mašīnpistolei 2009-06-11 17:05
  Diezgan principiāli izturos pret terminoloģijas pozīciju atdošanu. Pārdēvēšanās ir piekāpšanās. Daudziem arī /patriots/ ir antipātijas raisošs jēdziens. Varam iet vēl soli atpakaļ un dēvēties par tradicionālistiem. Eiropā daži mēģina arī šādi. Bet, piesaucot kādu Jums pieņemamāku, respektīvi, tehnoloģiski domājošu cilvēku - Nilu Boru, jāatceras, ka visas lietas ir komplementāras. Tātad, ja palūkojamies no otras puses; 1) Latvijā tomēr nacionālists nav devalvēts līdz skinhedisma sinonīmam, 2) ja cilvēki vispirms tevi iepazīst kā goda vīru, speciālistu, utt., tad, uzzinot, ka esi nacionālists, viņš var būtiski mainīt savu priekšstatu par nacionālistiem kopumā. Sākotnēji arī mūsu (LNK) vidū bija diskusija, vai šis vārds kā galvenais karogs nebūs par skaļu. Tomēr vienojāmies, ka slēpties būtu muļķīgi - tas rosinātu domāt, ka kaunamies no tā kas patiesībā esam. Tāpat likās būtiski publiski demonstrēt, ka nacionālistus interesē gan ekonomika, gan kultūra, gan zinātne utt. Piekrītu, ka līdz šim daudz problēmu ir radījuši cilvēki, kas sevi dēvē par nacionālistiem, neapzinoties, kādu atbildību tas uzliek. Līdz ar to ir brīži, kad nākas saskarties ar negatīviem priekšstatiem. Bet tieši tādēļ ir jādara viss, lai priekšstati mainītos. P.S. Varam dēvēt sevi jebkā, kolonistiem un kosmopolītiem tik un tā būsim nacisti un ekstrēmisti, tiklīdz runāsim par tautas interesēm.


  Mašīnpistole>Sila kungam 2009-06-11 18:00
  Paldies! Pārdēvēšanās ir piekāpšanās - piekrītu šim apgalvojumam arī no savas pieredzes. Tradicionālists ir labs vārds - biju jau aizmirsis par tādu. \"Piekrītu, ka līdz šim daudz problēmu ir radījuši cilvēki, kas sevi dēvē par nacionālistiem, neapzinoties, kādu atbildību tas uzliek. Līdz ar to ir brīži, kad nākas saskarties ar negatīviem priekšstatiem. Bet tieši tādēļ ir jādara viss, lai priekšstati mainītos.\" Vēlu, lai priekšstati par latviešu nacionālistiem mainās un lai vārds nacionālists saistās tikai ar labām lietām, lai vārds nacionālists nevienā latvietī neizsauc nepatiku un riebumu.


  ķēniņš, Jānim Silam 2009-07-07 12:12
  Sila kungs, jūs nevien nepapūlējāties atbildēt uz manu jautājumu, bet pat izdzēsāt manu jautājumu, kurš starp citu, bija par tēmu.


  Enigma 2009-07-18 09:36
  Nacionālisms - garīgā atpalicība ! Liberālisms -prāta briedums !!!


  Anoo 2012-10-21 00:16
  Pamela > Grantiņam saka:Tev nabagam cauru dienu jāsēž pie dotraa un jāvaktē kurš ko uzrakstīs?!Neesmu dzīvē sastapusi cilvēku ar tādu DIVKOSĪBU,kurš citē Dieva gudrības,bet pats ir neaprakstāma ļaunuma un naida pilns.Vai tas iedzimts no tēva?


  fcgqcg 2012-10-21 06:36
  RJh6ft <a href="http://wtvltwujpolt.com /">wtvltwujpolt</a>


  telzpvbxy 2012-10-22 07:26
  tZwAj2 , [url=http://eububglkdbep.com/] eububglkdbep[/url], [link=http://jqfrjdfwwvbh.com/ ]jqfrjdfwwvbh[/link], http://ddyazwerbyrt.com/


  gpxpznrslov 2012-10-22 21:45
  noNMS6 <a href="http://ikzkhupizxaj.com /">ikzkhupizxaj</a>


  asreaymxkj 2012-10-24 01:35
  dXS1ne , [url=http://xushrzqgsyay.com/] xushrzqgsyay[/url], [link=http://jdgrpkmahjmt.com/ ]jdgrpkmahjmt[/link], http://idnlhfaaszhz.com/


  btawwqra 2014-08-29 03:16
  fm7v7e <a href="http://pxlopjaqxqdq.com /">pxlopjaqxqdq</a>, [url=http://fnrdywofwlsj.com/] fnrdywofwlsj[/url], [link=http://ksooiwzihjte.com/ ]ksooiwzihjte[/link], http://ndnqpwupkpqu.com/


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  13 + 19 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Nacionālisms - personības briedums - Nacionālisti.lv