Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-04-03

  Komentāri rakstam: Jauna vēstures grāmata

  Komentāru lapa: | 1 |


  Bruno Andersons 2009-04-03 12:54
  Vajadzētu pieminēt, ka autors ir veseliem blāķiem norakstījis tekstu no tiem daudzajiem avotiem. Diemžēl tas vairākkārt ir minēts par viņa 2 iepriekšējām grāmatām un šeit šī prakse tiek turpināta. Problēma arī ir tajā, ka skaitļiem utt. viņš neliek klāt atsauces, kas apgrūtina noskaidrot, vai šis skaitlis ir absolūts utt. Bet nu kā grāmata, lai vismaz uzsāktu interesēties par šo tēmu, diez gan laba.


  Nacionālists 2009-04-03 13:02
  Jā, šajā ziņā autors nerīkojas korekti, tajā pašā laikā kā konspekts par militāro vēsturi šī grāmata ir izmantojama, jo aina ir visumā aptveroša.


  Jānis Iesalnieks 2009-04-03 14:06
  Žēl, ka tik dārga tā grāmata. Rozē bija 16Ls.


  Jautājums 2009-04-03 15:50
  Vai kāds zina par kādu \"dažādu palīdzību\" grāmatas autors pateicas Alfrēdam Rubikam? (skat. titullapas otrā pusē)


  2009-04-03 17:06
  Droši vien finansiālu palīdzību - nāk vēlēšanas un tā. Un ir jau zināms, ka Vārpa mazliet tendenciozi par nacionālajām lietām raksta, tā ka pārsteigumu nav.


  Bruno Andersons 2009-04-03 18:45
  Es gan domāju, ka palīdzība izpaužas tajā, ka caur Rubiku var dabūt kādus materiālus vai vēl iespējamāk, ka kādu pieeju arhīviem Krievijā. Kādas tad finanses šis var iedot, ja pats neko diži nedzīvo šodien? Un ja dodat tik asus apgalvojumus, tad vismaz pacitējat vai miniet, kur var sameklēt šo tendenciozitāti, jo nevienā no iepriekšējām grāmatām tādu rīcību neesmu pamanījis.


  Bruno Andersons 2009-04-03 18:51
  Nu šis laikam liecina par kaut kādu \"r jau zināms, ka Vārpa mazliet tendenciozi par nacionālajām lietām raksta\"? \"Lai gan latviešu karavīrs vienmēr ir cīnījies ar apbrīnojamu varonību un cīņas degsmi un to atzinuši visi — gan savējie, gan pretinieki —, mūsu tautai trūkst varoņu, ar kuriem mēs varētu patiesi lepoties, jo tā nu ir sanācis, ka lielākoties iznācis karot zem svešiem karogiem, svešu interešu dēļ,\" skumji secina Vārpa. Viņa darbs pie trešās lielapjoma grāmatas Latviešu karavīrs zem sarkanbaltsarkanā karoga, iespējams, šo patieso varoņu robu aizpildīs, jo tajā tiks aprakstītas brīvības cīņu gaitas, kuru laikā tika izcīnīta un nosargāta Latvijas neatkarība. http://www.tvnet.lv/zi nas/intervijas/article.php?id= 331649


  2009-04-03 18:52
  Bruno. vai tavuprāt, Vārpas skatījums uz leģionu nav tandenciozs?


  Jānis Sils 2009-04-03 18:57
  Grāmatu, diemžēl, esmu tika pašķirstījis. Manuprāt pietiekami bagāts faktuālais materiāls. Par Rubiku gan dīvaini, bet tas nav svarīgākais. Galu galā ar Sorosa atbalstu arī viena otra derīga grāmata ir iznākusi, vai nu tādēļ nelasīsim :)


  Bruno Andersons 2009-04-03 19:10
  Nē, nu lūdzu precizējiet, kas jums šķiet tendenciozs. P.S. Starp citu pāris nedēļas pēc tās izdošanas to pat ar uguni nevarēja dabūt rokā...


  Es>Bruno Andersons 2009-04-05 11:35
  Ne par tendenci, bet par ticamību: kad, mani interesējošo informāciju meklējot, ielūkojos I.V. \"... zem kāškrusta...\", diemžēl nācās konstatēt, ka fakta vietā bija, kā to lai neitrālāk pasaka... - izteikti brīva variācija par tēmu (deza).


  Letiņš 2009-04-06 00:09
  Ja Bruno Andersons pats nav spējīgs saredzēt šīs tendenciozās daļas vēstures manipulatora I.Vārpas grāmatā „Latviešu karavīrs zem kāškrusta karoga”, tad varbūt viņu varētu pārliecināt Okupācijas muzeja vēsturnieka Ulda Neiburga iznīcinošā recenzija par šo grāmatu, kas publicēta OM gadagrāmatā 2004? Tādu pašu viedokli izdevuma „Latvijas Vēstures - jaunie un jaunākie laiki” nr. 2 (58)/2005 pauž arī Dr.hist. Ēriks Jēkabsons: „U.Neiburgs skaidri pasaka, ka I.Vārpas darbs būtībā ir plaģiātisma kompilācija, kurai nav nekādas zinātniskas vērtības. Jāatzīst, ka šodien ... vadoties pēc konjunktūrisma pieprasījuma, parādās mazvērtīgas, kļūdam un pat aplamībām pilnas grāmatas. ... Zinātniska recenzija par tām ir vienīgais ceļš, kā apturēt veselu virkni autoru, kuri paši sāk noticēt savam „talantam” un turpina nodarboties arvien atklātāk ar plaģiātismu, ko savieno ar pilnīgi nezinātnisku pieeju aplūkojamai problēmai.” - Un tieši šis „konjunktūras pieprasījums” un ne jau grāmatas zinātniskā vērtība bija iemesls, kamdēļ tā kādu laiku no grāmatu plauktiem pazuda, bet - pēc šo kompetento vēsturnieku recenziju publikācijas - izdota papildus metienā un ar tiem pašiem veciem padomju meliem... Tā I.Vārpa šai haltūras darbā turpina atkārtot visprastākos padomju melus un izgudrojumus par vairākiem Leģiona augstiem virsniekiem, piem. burtiski citējot un kā faktus pārņemot VDK skribentu un čekistu Paula Ducmaņa, Helmuta Kreicberga un līdzīgu čekas kalibru un vēstures viltotāju safabricētos melus, kurus tie jau 60-os gados bija publicējuši padomju propagandas izdevumos „Dzimtenes Balss”, „Kas ir Daugavas Vanagi”, „No SS un SD līdz...” u.c., lai nozākātu Leģionu, DV un diskreditētu visu trimdu kā tādu. Tamdēļ nav arī ko brīnīties, ka padomju virsnieka Vārpas haltūristiskos un draņķiskos darbus atbalsta Rubiks, bet reizē bēdīgi, ka tos slavē Jānis Sils un Bruno Andersons. Nevarēju iedomāties, ka latviešu nacionālisti šais mūsu Latvijas vēstures tik būtiskos jautājumos ir tik nekompetenti un nespēj saredzēt šo smadzeņu mazgāšanas kopsakarības.


  Jānis Sils 2009-04-06 00:40
  Letiņ, Kā jau teicu - lasījis neesmu, līdz ar to mans vērtējums balstās tikai uz to, ka grāmata satur lielu informācijas apjomu. To, kas tajā pareizs vai nepareizs, šobrīd novērtēt nevaru. Un vēl - mans ieteikums būtu nebārstīt apvainojumus par nekompetenci, nespēju saredzēt smadzeņu skalošanu, utt. Vai kaut kur esmu izteicies par kādu vēsturisku faktu? Pēc kā spriežat par kompetenci? Diemžēl, secinu, ka nespējat iztikt bez nemotivētiem apvainojumiem. Un tas būtiski samazina Jūsu komentāra vērtību un nerada vēlēšanos diskutēt par kādu jautājumu sīkāk un nopietnāk.


  Miervaldis 2009-04-06 17:49
  Politizēt vajag tikai tur, kur to vajag darīt.šīs trīs grāmatas jau ir pa daļai politizētas, tad kapēc jūs sakāt, ka tās nav politizētas?


  Es 2009-04-26 09:49
  29. 04. Okupācijas muzejā atvērs Māra Lindes \"Pēdējo cietoksni\". Vai kāds nezina - grāmata būs par Kurzemi?


  Ontons 2009-05-10 22:10
  Igors Vuorpa slavej čekisteni Freibergu par Pītālowys uzduowynoišonu Kriiwejas pederacejai


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  7 + 2 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Jauna vēstures grāmata - Nacionālisti.lv