Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-03-27

  Komentāri rakstam: Robežsargi pretojās okupācijai

  Komentāru lapa: | 1 |


  Es 2009-03-27 13:02
  Paldies par atskatu! Pārāk bieži - nekompetences dēļ - šodien tik bieži skan tradicionālais: \"neviena šāviena\". Biežāk jāatgādina un cieņā jānoņem cepures to vīru piemiņas priekšā, kuri sargāja un dzīvības atdeva, savas valsts robežas sargājot. Jo turpat līdzās (robežsardzē) strādāja nodevējs.


  Nacionālists 2009-03-27 13:15
  >>>Es ; Varbūt varat paskaidrot ko tuvāk par to nodevību?


  Es>Nacionālists. 2009-03-27 14:27
  Riebīga vēstures lappuse. Bet, ja vēlaties, - lūdzu. Otrpus Latvijas robežai - Ostrovas pilsētā - 30.-tajos gados darbojās Kominternes Latsekcijas kaujas grupa, arī padomju diversantu skola. Abrenes apriņķa pierobežas pagastos šie \"aktīvisti\" bija izveidojuši diversantu un spiegu tīklu (grupas centrs - Augšpils pagastā), īpaša uzmanība tika veltita Latvijas robežsardzei. Padomju informators bija arī Abrenes apriņķa (kur atradās 3. Abrenes bataljona štābs) galvenais prokurors Jānis Bagrads. Bet pašā 3. Abrenes bataljonā - štāba sardzes priekšnieks (v.v.) Jānis Josts, sargs Krišs Grīnfelds un telefona līniju monieris Jānis Krasovskis, kā arī sargs Jānis Zellītis. 39.-40. g.3. Abrenes bataljonā pagarināja robežsardzes telefona līnijas (darbus vadīja K. Grīnfelds). Tika izveidota (Grīnfelds + Krasovskis)telefonu noklausīšanās sistēma (ir diskutējams pieņēmums, vai sakaru linija tika vai netika pieslēgta arī padomju pusei). Naktī no 14. uz 15. jūniju telefona vadi tika pārgriezti - sakari starp sardzēm likvidēti. NKVD aģents bija arī 2. rotas sargs Domeniks Darmakovs (karātavu humors - 36. g. apbalvots ar TZO 3. šķiras goda zīmi). J. Krasovskis 41. g. 9. oktobrī piedalījās Augšpils 1. rotas robežsargu apcietināšanā. 41. g. vasarā (vācu laika sākumā), kad bijušie robežsargi patrulēja Rīgā, apsargādami tiltus, radio un staciju, viņi saskrējās ar Krasovski. + (bez komentāriem). Ja nav laika pasēdēt Valsts Vēstures arhīvā, iesaku iekūkoties Feldmanis A. Masļenku traģēdija - Latvijas traģēdija, R., Okupācijas muzeja fonds, 2000.


  Miervaldis, ES 2009-03-28 10:44
  Paldies par zinībām.šīs ziņas par mūsu tautasd varoņiem un nodevējiem, ir spēks, kurš man kalpos manā cīņā.


  Edgars Alksnis 2009-03-30 17:16
  Par Masļenku epizodi nelaiķis Jānis Rība stāstīja tā- robežsargi, krievus ieraugot, apjukuši, tad komandiera sieva (aizsardze) uzskrējusi 2 stāvā un sākusi šaut no patšautenes. Tā ka Latvijas pretestību okupācijai būs uzsākusi sieviete. Dzirdēts vēl cits stāsts- par latviešu artilērijas šāvieniem no Daugavgrīvas cietokšņa, izpildot K.Ulmaņa pavēli (es palieku savā vietā, jūs paliekat savā vietā).


  Miervaldis G. 2009-04-03 11:22
  Diemžēl, Masļeņiku incidents tomēr nav uzskatāms kā pretošanās okupācijai. Lokāla apšaude neattaisno valsts vīru nodevību, kuri atļāvās neļaut cīnīties pret iebrucēju zem saviem karogiem. Protams, ideāls \"pretošanās\" piemērs ir Dānija, kura formāli noraidīja Vācijas pieprasījumu bez pretošanās ielaist tās karaspēku, un deva pavēli Dānijas robežsargiem veikt simbolisku zalvi gaisā. Lielā mērā vainojama arī latviskā mentalitāte, gatavība taisnoties par jebkuru absurdu apvainojumu vai apsūdzību. To arī izmanto varmāka. Piemēram, nav dzirdēts, ka kāds vispār diskutētu, vai Čehija tika okupēta? Tur arī nebija militāras pretošanās. Tā pat Austrijas iekļaušana (Anschlus) Trešā reiha sastāvā. Par to, ka Latvijas patrioti ir ar ieročiem pretojušies okupantam liecina nevis iespējamā atšaudīšanās Masļeņikos, bet tas, ka ši pretestība izpaudās meža brāļu cīņas ilgu gadu garumā.


  Miervaldis 2009-04-06 17:53
  Dažiem labiem vajag visu parādīt tik burtiski, ka vai brilles krīt no acīm.šie robežsargi llabi cīnijās, jo tie vaņkas tik vien bija, kā pieraduši terorizēt sievietes un bērnus.


  Aivars Beldavs 2009-05-29 23:41
  Piemiņas zīme Masļenkos atjaunota 2008 gada augustā


  2009-05-29 23:42  toreiz vēl 3g. puika 2009-05-30 22:29
  Mab stāstīja Daugavpils Dziesmu svētku 1940. dalībniece, ka okupācijas pirmajās dienās jau ļaudis runājuši arī par kādu LV karavīru šaušanu pret ienākošo krievu karaspēku.


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  10 + 15 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Robežsargi pretojās okupācijai - Nacionālisti.lv