Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2013-12-18

  Komentāri blogam: Par varas būtību un jaunu partiju dibināšanu

  Komentāru lapa: | 1 |


  Mārtiņš Krusts 2013-12-18 14:35
  Labs raksts. Pilnībā piekrītu, gan ar atkāpi, ka tikai esošās "5% sistēmas" apstākļos. Un arī tad ir iespējamas ļoti dažādas situācijas, piemēram, strikti turoties pie šādas taktikas šobrīd nebūtu tādas Nacionālās Apvienības.


  Saulvedis 2013-12-18 18:59
  Labs raksts, lika aizdomāties. Cerams, ka nacionalisti.lv lapai sākusies Atmoda!


  Jānis Sils 2013-12-18 19:01
  > M.Krustam
  Ja runājam par partiju, kuras mērķis ir ko būtisku darīt/mainīt, tad šī sakarība ir spēkā, neatkarīgi no barjeru esamības vai neesamības.
  Otrkārt, arī NA, tāpat kā jebkura cita partija ir, apzināti vai nē, tapusi tiešā atbilstībā šiem principiem (mēģini atcerēties VL pirmos vēlēšanu rezultātus 1-3%, un arī tie bija iespējami tikai pateicoties nesavtīgai, vairākus gadus ilgušai "Latvijas avīzes" infomatīvajai kampaņai, kas ilgākā termiņā nodrošināja cilvēku pieplūdumu un finansētājus, līdz ar to noklājās visi trīs varas resursi, tajā minimālajā apmērā, kāds bija vajadzīgs iekļūšanai saeimā)


  Maija Rudacite 2013-12-18 22:25
  JANI paldies par so rakstu-loti LABS raksts...cilvekiem ir laiks saprast beidzot un atjegties-un sakt praktiski rikoties-PALDIES-visu cienuTEV JANI!!!


  Mārtiņš Krusts 2013-12-20 12:35
  Loģiski.

  Tādā gadījumā domu atšķirības pamatā ir tas, ka termini "mazi" vai "lieli varas resursi" ir ļoti izplūduši. Tevis nosauktos piemērus noteikti pieskaitu mazajiem resursiem.

  Un, savukārt, pārvarēt vienu procentu prasa līdzekļus ~x, pārvarēt 5% barjeru prasa līdzekļus ~5x. Protams, dzīvē viss nav tik lineāri, bet runa ir par to, ka 1% pārvarēšana prasītu pietiekoši elementāri sarūpējamus resursus, lai raksts zaudētu jēgu šādā vidē.

  Protams, paralēli ir dučiem par un pret aspektu, kaut vai tas pats, ka sponsoru iesaistīšana ir daudz vieglāka jau mazā strādājošā mehānismā kā "kaķi maisā".


  Jānis Sils 2013-12-20 14:55
  >Mārtiņam

  Šķiet, ka tomēr neesi uztvēris raksta būtību. Minētie varas resursi ir nepieciešami gan 1, gan 99% gūšanai. Atšķiras attiecīgais to apjoms.
  Visas jauntopošās partijas nāk ar pretenziju būtiski mainīt politiku, bet vērā ņemamu ietekmi likumdošanā (valsts varā) var gūt tikai, ja ir vērā ņemama ietekme sabiedrībā pirms iekļūšanas Saeimā.
  Ja būtu 1% barjera, protams, iedabūt 1 cilvēku saeima būtu vieglāk, neka tagad, bet ar to nu nekādi nepietiek pārmaiņu rosināšanai, un, lai kaut ko panāktu, šim 1 tik un tā nāktos pulcēt cilvēkus, meklēt līdzekļus, gūt iespēju izplatīt savu informāciju, kas atkal ved atpakaļ pie tā paša varas izcelsmes jautājuma.


  Русская Рига 2013-12-20 19:25
  Всех отправить на хутор!
  Пусть Брюссель командует!


  Vagris 2013-12-29 23:35
  Vairāk vai mazāk, tiem, kam rūp Latvijas nākotne saprot, ka mūsu valsts pamati nav tādi, kādus mēs tos vēlētos redzēt. Cēloņi ir vairāki, bet pamatā tie vienmēr jāmeklē sistēmā, kurai pieder rakstā minētie varas resursi.
  Jautājums, ko mēs, kas apzināmies šīs varas raksturu varam darīt, lai mainītu situāciju? Kādu taktiku izvēlēties un kādus uzdevumus veikt, lai sasniegtu izvirzīto mērķi?
  Lai kaut ko uzsāktu vienmēr ir, jāveic situācijas analīze, ko raksta autors veiksmīgi darījis, aplūkojot varas stiprās puses (tai pieejamos resursus). Tomēr ar to nepietiek ir jājiet tālāk, jo, lai gūtu uzvaru ir jāspēj atrast pa pretinieka vājās vietas, lai pa tām iesistu pareizā brīdī un laikā.
  Pašreiz dažādo grupējumu un uzskatu nacionālistu cīņu tēlaini var salīdzināt ar futbola spēli, kurā nacionālistu komanda spēlē pret bijušo PSRS komunistiskās partijas, komjaunatnes nomenklatūras un čekas darboņu komandu, kuru atbalsta dažāds bagāts aizkulišu lobijs gan Austrumos, gan Rietumos. Diemžēl, šī spēle notiek nacionālistu laukuma pusē, uz vieniem vārtiem un pēc pretinieka noteiktajiem noteikumiem. Papildus var minēt to, ka nacionālistu komandai nav ne treneru, ne kapteiņu, ne finanšu resursu un pie tam, katrs tās komandas dalībnieks svēti tic, ka spēlējot pašam par sevi, nerēķinoties ar komandas uzdevumiem, kritizējot savus komandas biedrus un stāstot cik pretinieks ir slikts spēs uzvarēt to. Šādi var „spēlēt” bezgalīgi un bumba lidos tikai nacionālistu vārtos!!!
  ajlobhpfp 2014-06-11 10:26
  nJ4PUn <a href="http://apojkzsezjxr.com /">apojkzsezjxr</a>, [url=http://bwizilfapinx.com/] bwizilfapinx[/url], [link=http://zdkoakpddnlc.com/ ]zdkoakpddnlc[/link], http://gecjlxcqkadt.com/


  skbkeyt 2014-08-12 00:28
  nBUJpP <a href="http://otppmijtrrtn.com /">otppmijtrrtn</a>, [url=http://thmqukaezfwk.com/] thmqukaezfwk[/url], [link=http://jejevagemkdi.com/ ]jejevagemkdi[/link], http://tzjciokfcoog.com/


  meezsgibn 2014-09-02 07:59
  jVCMG1 <a href="http://ubqshbkuecgy.com /">ubqshbkuecgy</a>, [url=http://votbmpyoovef.com/] votbmpyoovef[/url], [link=http://jtcqpmimysug.com/ ]jtcqpmimysug[/link], http://rvrwblgpjitm.com/


  wccoylkrqln 2014-11-17 09:53
  M5n6lz <a href="http://iwplazanfgzq.com /">iwplazanfgzq</a>, [url=http://tedalzekdxpt.com/] tedalzekdxpt[/url], [link=http://ivbqtmawgcho.com/ ]ivbqtmawgcho[/link], http://qfbdbgguzmgx.com/


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  12 + 15 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Par varas būtību un jaunu partiju dibināšanu - Nacionālisti.lv