Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-02-11

  Komentāri rakstam: Eksaktā zinātne vai Sports!?

  Komentāru lapa: | 1 |


  Oskars 2009-02-11 23:25
  Kopumā diezgan subjektīvs raksts, kurā profesionālais sports ir parādīts kā kaut kas nevajadzīgs. Jā, var skatīties, ka sportā aiziet cilvēki, kuri varētu būt noderīgi citur, bet tu aizmirsti pieminēt to, ka liela daļa no šiem sportistiem izvēlas sportu tieši tāpēc, ka viņi nav eksakti cilvēki vai pasaules gaišākās galvas. Diez vai viņu nodarbināšana, piemēram, mēģinot tos padarīt par, piemēram, militārajiem inženieriem būtu lietderīgi izmantots laiks un nauda. Ejot sportā, viņi vismaz nes Latvijas vārdu pasaulē un sabiedrībā popularizē domu, ka ar regulāru un smagu darbu, nevis zvilnēšanu pie tv, var sasniegt mērķus. Kā vēl uzskatāmāk to parādīt? Ja par Latvijas izlases hokeja devumu, tad ticu, ka tu kopā ar visu savu nāciju pirms vairākiem gadiem priecājies pēc vēsturiskās Krievijas sakāves. Ja ne karā, politikā, tad vismaz sportā. Prieciņš mums. Ja par ekonomiku, tad tu aizmirsti kaut vai to, ka hokejs un tā atbalstīšana ir iemesls, kāpēc lielākajai daļai iedzīvotāju mājās ir dajebkas ar Latviju saistīts (hokeja krekli, cepures, šalles utt.) un kāds to ir saražojis, pēctam kāds ir pārdevis, kāds nopircis. Nemaz nerunājot par to, ka sports reklamē valsti, sportisti atstāj iespaidu, vai tieši otrādi. Turklāt tiek veicināts arī tūrisms + varbūt kādam, kurš neko nezin par tādu Latviju, mēs daram sevi zināmu spēlējot hokeju. Ja par finansējuma problēmu, tad tas, ka sportā iepludina milzu naudu ir ilūzija. Ieguvums, pilnībā atņemot naudu sporta finansēšanai (ārsti, treneri, nometnes, sacensības (patiesībā par to jau tagad galvenokārt maksā paši sportisti no savas kabatas)), būtu ļoti niecīgs. Domā, ka uz tā rēķina varēs palielināt policistu, skolotāju vai ārstu algas? Varbūt 2 lati uz 1 skolotāju sanāktu...


  Oskars 2009-02-11 23:32
  Ok mazliet iekarsu, ne pa tēmu aizrakstījos :D Manuprāt, eksaktā zinātne un pulciņi, projekti, skolas nav populāras kaut vai tā iemesla dēļ, ka reti kurš spēj ieraudzīt potenciālu iet darboties šādā sfērā. Mūsdienās nauda un peļņa ir ārkārtīgi svarīgs faktors, kas nosaka jaunieša tālāko ceļu karjerā. Nekur netiek reklamēti fiziķi, matemātiķi miljonāri, taču ir Lembergs, Šķēle, bērni, jaunieši lieliski redz, ka veids kā nopelnīt ir bizness, ekonomika, nevis fizika. Tā paliek entuziastiem. Neviens vien, kam tas patīk un padodas skolā, pēc tam neturpina virzīt savu dzīvi šajā ceļā tā paša finansējuma un perspektīvas redzējuma trūkuma dēļ..


  Junkurs 2009-02-12 10:59
  Bieži ir tā, ka nesaprotu, kāpēc visādām ledus braucītāju (kerlings laikam?)komandām dod valsts līdzekļus, turklāt visi gudri norāda, cik nozīmīgs ir viņu devums Latvijas atpazīstamības veidošanā... Pietiktu ar 3-5 sporta veidiem, kuros ir vislabākie sasniegumi, tos noteikt kā atbalstāmus, bet pārējie lai maksā paši par savu hobiju.


  asus 2009-02-12 13:22
  skolās ir 5 eksakto priekšmetu olimpiādes: fizika, ķīmija, matemātika, informātika, bioloģija sporta veidi: vieglatlētika, futbols, basketbols, handbols, teniss, svarcelšana, badmintons, kērlings :), un tā var turpināt gandrīz bezgalīgi.


  Antra 2009-02-12 15:21
  Piekrītu rakstā minētajai domai, ka eksaktās zinātnes būtu jāpopularizē vairāk, lai tās arī kļūtu tikpat pievilcīgas kā darbošanās sportā. savādāk sanāk, ka mēs atdodam ļoti lielas naudas tiem, kā Oskars minēja, neeksaktajiem cilvēkiem, kas nespēj, negrib mācīties, bet tos jauniešus, kuri patiešām ir gudri un spējīgi darboties zinātnes jomā, neatbalstam vai atbalstam niecīgi. Un tāpēc daudzi jaunieši, kas būtu pat spējīgi eksaktajās zinātnēs, labāk nodarbojas ar profesionālo sportu. Jā, pilnīgi pietiktu ar dažu spēcīgāko sporta veidu atbalstu, kā arī atbalstu vispārīgai fiziskajai audzināšanai, lai cilvēki būtu veselīgi, kustīgi!


  Guntis 2009-02-12 19:50
  Ko tad var gribēt, ja Latvijas finansējums zinātnei ir 0,2% no IKP, salīdzinājumā ar Zviedriju, kurai ir 20%. Nav jau brīnums ka esam pasaules klases meistari zemledus makšķerēšanā un sēņošanā.


  Evalds 2009-02-14 22:54
  Es pilnībā piekrītu raksta saturam. Sportam ir arī negatīvā puse. Sportisti ir tādi paši kāpēji ar eļļu noziestajā stabā, kura galā jauns zābaku pāris, tikai balvas ir augstākas. Bagātnieki noskatās, kuram no censoņiem izdosies sasniegt virsotni vai nosisties. Taču Latvija nav Krievija ar neierobežotām dabas bagātībām un latviešiem jāpārtiek no sūra darba. Labāk, ja var pelnīt kā radošs inženieris, nevis kā krāvējs vai traktorists. Sports tiek uzmanīts, lai nelietotu stimulātorus un narkotikas. Tas nav veltīgi, jo sportists, tiecoties pēc rekordiem, bieži upurē savu veselību. Es negribu minēt uzvārdus, jo šiem cilvēkiem jau tā ir slikti, bet vienmēr skumji noskatos uz izbijušajiem slavenībām, kas sevi sakropļojuši, nevar pusmūžā vairs normāli staigāt vai vienmēr trīc un raustās. Sportu nedrīkst jaukt ar fizkultūru, kas nepieciešama katram jaunietim.


  TRUMPIS 2009-02-18 12:15
  Šahs un vēlreiz šahs ir jāstimulē! Joks.


  robchiks79 2009-03-02 21:06
  Izskatās, ka raksta autors ir kārtējais plānā galdiņa urbējs un nespēj redzēt tālāk par savu degungalu! Protams, visa cieņa zinātnei un augstu sasniegumu sportam!


  autors->robchik79 2009-03-08 21:52
  Argumentus! Šeit nav TvNet, kur var tāpat kakāt virsū ...


  Latrice 2012-11-24 11:17
  That's not even 10 miunets well spent!


  vateqnd 2012-11-24 17:12
  kFUyuf <a href=\"http://ptlceavkjxyl.c om/\">ptlceavkjxyl</a& gt;


  jqvhvtow 2012-11-30 15:13
  Ng4vll , [url=http://vvaijogmayze.com/] vvaijogmayze[/url], [link=http://zeqrcyjdnrgr.com/ ]zeqrcyjdnrgr[/link], http://pyfykntapizf.com/


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  16 + 8 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Eksaktā zinātne vai Sports!? - Nacionālisti.lv