Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2012-02-24

  Komentāri rakstam: Es esmu nacionālists

  Komentāru lapa: | 1 |


  (Miervaldis) 2012-02-25 19:30
  Arī es esmu nacionālists, un apzinos, kad tik vien mana valsts, un mana tauta dos man pilnvērtīgu dzīvi!

  PAR LATVISKU LATVIJU CINAI UN UZVARAI SVEIKS!


  (Miervaldis) 2012-02-25 19:32
  Arī man ir jācīnās par tautas un savas valsts patstāvēšanu un vērtībām, un arī citiem Latviešiem jārīkojas tāpat!


  sergej 2012-03-13 12:30
  "Latviešu nacionālisms un nacionāla Latvija ir vienīgie, kas iestājas par un var aizstāvēt man svarīgās vērtības – ģimeni, latviešu valodu, kultūru, vēsturi, nacionālu ekonomiku."
  Ģimene? Cik ļoti tradicionālā latviešu ģimene atšķiras no tradicionālās krievu ģimenes? Visai maz.
  Valoda?
  Cik no tiem 75% pilsoņu, kas balsoja pret divvalodību bija nelatvieši? Nav pagājis pat mēnesis, taču šķiet, ka šo cilvēku ieguldījums jau ir aizmirsts. Nožēlojami.
  Kultūra?
  Tas ir izmirstošs dzīvnieks. Ironiskā kārtā līdz ar brīvību atnāca vienaldzība pret kultūru. Smieklīgi, bet škiet, ka uz šo brīdi, es, būdams nelatvietis, esmu latviskāks par lielāko latviešu daļu.
  Vēsture?
  Nacionālisti uzspiež savu vēstures redzējumu, tā vietā lai pamēģinātu saprast abas puses. Tieši neitrāls skatījums ļauj saskatīt patieso vēsturi.
  Nacionālā ekonomika?
  Lūdzu paskaidrojiet, kas tas ir! Daudzi izmanto šo vārdu salikumu ar dažādu nozīmi, tādēļ mani interesē, ko ar to domā nacionalisti.


  Matilde 2012-03-14 11:13
  >Sergej. Latviešu ģimene atšķiras no krievu ģimenes un pat ļoti -
  lietojamā valoda, no kuras atškiras lasītie preses izdevumi, skatītie televīzijas kanāli, apmklētās tīmekļa lapas u.c. Līdz ar to atšķiras iegūtā informācija.
  Kultūra - latvieši apmeklē Nacionālo, Dailes teātri, Līvu koncertu, krievi - Rīgas krievu teātri, Ļeņingrad koncertu u.c. lasītās grāmatas un to autori. Atzīmējamie godi - latviešiem Meteņi. Krieviem Masļeņica. Mūsdienīgi, bet - televīzijas šovos, kurus organizē Latvijas TV kanāli principā piedalās tikai latvieši. Tāpat var salīdzināt krievu un latviešu iekārtotos dzīvokļus un viensētas(Latgalē). Kas man krīt acīs-krieviem dzīvojamo telpu apdarē ļoti bieži dominē gaiši zilā krāsa, kas latviešiem ir sveša.

  Par tiem latviešiem, kas balsoja par divvalodību ir cits stāsts. Tad man jājautā, ko Tu uzskati par latvieti. Vai tikai tādu, kam pasē iespiests vai, kurš ikdienā mazliet vairāk nekā citas valodas lieto latviešu? Es domāju, ka nē. Padomju savienība ar cilvēku (lielākoties "labākās" daļas) iznīcināšanu un masveida pārvietošanu panāca, ka veidojas "padomju tauta". Šiem tad arī ir vienalga, kādā valodā runāt, kur, kā un kāpēc dzīvot.

  Kultūra ir identitātes un vērtību jautājums un noteikti nav izmirstošs, jo līdz ar to jāizmirst tautām un cilvēcei. Bez kultūras veidojas dažādi identitātes grupējumi - reperi, metālisti, goti, skinhedi, nacboli u.c., turpinot sarakstu nonākam pie grupējumiem, kas atbalsta piem. vīriešu savstarpējās laulības, cilvēku un dzīvnieku laulības, cilvēku un tehnisko iekārtu laulības u.c. amorālas darbības, kas savā būtībā ir iznīcinošas. Un tas viss tikai pateicoties identitātes trūkumam un cilvēka alkām piederēt kaut kam. Trūkstot kultūrai, cilvēks izvēlas nedabiskus veidojumus, kam piederēt.

  Nacionālismu latviski varētu dēvēt par tautiskumu, kuram pamatā arī ir kultūra, valoda un vēsture, kopēja izpratne par lietām un to kārtību. Kāds krievu zinātnieks reiz teica - vēsture ir kā mozaīka, kuru katrs saliek pēc saviem ieskatiem. vistuvāk patiesībai būs tas, kuram pāri paliks vismazāk gabaliņu, jo pilnīgi to salikt un atjaunot sākotnējo izskatu nav iespējams. Es teiktu, ka tieši pārējās (konkrēti no austrumiem plūstošā) puses uzspiež savu vēstures redzējumu. Cik esmu saskāries, tad tieši nacionālistu vēstures skaidrojums ir viens no neitrālākajiem, kuram vienmēr klāt ir fakti. Nevis kā kādā nesen šeit komentāros ievietotajā saitē, kur sajauktas vienā putrā tādas lietas, kā Aizsargi, Policijas bataljoni, Latviešu leģions un atsevišķas cilvēku grupas, kas izveidotas ar speciālu mēŗki. Turklāt tam visam vienvirziena potēšana.

  Personīgi es ar nacionālu ekonomiku saprotu tādu, kam ir viens mērķis - tautas ekonomiska labklājība. Kā citos rakstos ir bijis minēts - tautas interešu novietošana augstāk par privātajām. Piemēru var būt daudz. Piem. monopoluzņēmumu un atsevišķu nozaru lielu uzņēmumu paturēšanu valsts pārvaldībā, tādējādi paturot kontroli pār nozari, to iepēju robežās regulējot, kā arī saglabājot - piem. Latvijas valsts meži, cukurbiešu fabrikas, Līvānu stikla fabrika, būvniecības nozares valsts uzņēmums, dzelzsceļš, ostas u.c. Protams tas nav iespējams pie šodienas cilvēku uzskatiem un vērtību sistēmas, kad katrs, kurš strādā ne savā uzņēmumā un iestādē (vienalga vai privāts vai valsts) par pienākumu uzskata kaut ko aizstiept mājās. Un jo vairāk, jo labāk. Tāpat daļa uzņēmumu un nozaru diez vai ir glābjamas pie pašreizējiem apstākļiem - cukura nozare, Līvanu stikls, principā arī būvkeramikas nozare, kuru šobrīd kontrolē tāda ārvalstu firma kā Wienerberger u.c.
  Katra šī tēma ir ļoti plaša.  sergej>Matilde 2012-03-15 15:27
  Ģimenes atšķiras visai maz. Nejauciet klāt valodu un kultūru. Protams ir nianses, krievu ģimenēs ir biežāk sastopams alkoholisms, kamēr latviešiem ir lielāks slēptās vardarbības īpatsvars. Latviešiem un krieviem patīk domāt, ka viņi stipri atšķirās, taču ja atmet valodu un dažus sīkumus, tad kopumā atšķirību gandrīz nav. Tādēļ uz šo brīdi ir jēga runāt tikai par Latvijas ģimeni. Jāatzīst, ka man nav statisktikas, runāju no paša dzīves pieredzes un novērojumiem.

  Vispār es rakstīju par nelatviešiem, kas balsoja pret (jā, tas nav mīts, tādi arī bija), bet runājot par latviešiem, kas balsoja par divvalodību, nedrīkst nodalīt "pareizos" un "nepareizos" latviešus, balstoties pēc viņu balsojuma. Šis jautājums bija stipri sarežģītāks par vienkāršu kulturālu jautājumu. Pie tam motivācija varēja būt visdažādākā. Varbūt šie cilvēki balsoja par spīti pastāvošajai situācijai (jūs nevarat noliegt, ka pēdējos 20 gadus pie varas atradās nacionāli un pseidonacionāli politiķi, un viņu darbības rezultāts nav spīdošs), varbūt viņiem bija savi apsvērumi, kāpēc divvalodība varēja nākt par labu valstij. Jūs nezinat un es nezinu iemeslus šādai izvēlei, tādēļ mums nav tiesības tiesāt šos cilvēkus.

  Kultūru es biju paņēmis šaurākā skatījumā, paldies, ka atgādinājāt par šī vārda plašāku nozīmi. Taču nepiekritīšu par "nedabiskiem veidojumiem", jo jūs aizmirstat, ka nacionālisms ir diezgan jauns veidojums, un savulaik tas sākās līdzīgi, kā daudzas mūsdienu kultūras, tādēļ ikvienai kultūrai, kas savā pamatā neved pie nevainīgu cilvēku apspiešanas un iznīcības, ir tiesības pastāvēt (un šeit nacionālismam vēsturiski ir problēmas). Ja gribat redzēt cilvēka "dabisko kultūru" paskatieties uz gorillām, cilvēkam daba ir paredzējusi ko līdzīgu.

  Es ņepieņemu vestures mozaiku, kurā ir pāri palikuši gabaliņi, tad jau labāk lai paliek baltie pleķi, kā kaut ko ignorēt.

  Par nacionālu ekonomiku, jūs mani uzjautrinājāt, es personīgi jūsu aprakstīto modeli vairāk pieskaitītu pie sociālās ekonomikas. Taču piekritīšu jūsu apgalvojumam, par cilvēka dabu. Savtība, bezatbildība un nekompetence bija galvenie iemesli, kādēļ komunismu nav sasniedzams.

  P.S. Pirms kāds mani sāk lamāt par komunistu, iesaku iepazīties ar to kāds teorētiski bija paredzēts komunisms. Teorijā tas bija paredzēts, kā viens no taisnīgākajiem un parastam cilvēkam labākajiem ekonomikas veidiem. Taču cilvēki fiziski un psiholoģiski ļoti atšķiras no skudrām, tādēļ praksē komunisms nav realizējams. Labākais ko mēs varam ir bagātināt kapitālismu ar sociālisma idejām (daudzas jau ir ieviestas, ne vienmēr veiksmīgi, bet ir). Uz šo brīdi pasaulē labākais sociālisma/kapitālisma saplūdums ir Norvēģijas egalitārisms, bet pārējās skandināvijas valstis nav tālu.


  Matilde 2012-03-16 15:38
  >Sergej, kas tad ir ģimenes definīcija? Un tiklīdz Jūs pieliekat pie tās klāt "krievu" vai "latviešu", tā tas ir jāskata kontekstā ar konkrētās tautas nacionālajām īpatnībām - valoda, kultūra un vēsture. Savādāk mēs varam salīdzināt arī cilvēkus ar lāčiem un teikt, ka atšķirības nav.

  Runājot par nelatviešiem, es cienu visus, kuri ar cieņu izturas pret mani un manu valsti. Domāju, ka tāda attieksme ir lielākajai daļai nacionāli domājošo cilvēku. Gan referendumā, gan pirms 20 gadiem barikādēs bija nelatvieši, kas stāvēja par Latviju. Visu cieņu viņiem. Man ir pietiekoši paziņu, kas nav latvieši, bet viņi ciena valsti kurā dzīvo, pārzin tās valodu un vēsturi. Tāpat zinu latviešus, kuri ir pilnīgi nelojāli pret savu Dzimteni. Tādi manu cieņu nepelna.

  Pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā pie varas nav bijuši nacionāli politiķi vispār. Kā tie tādi var būt, ja visi ir bijušie kompartiju, komjaunatnes u.c. padomju iestāžu aktīvisti. tas, ka ir bijuši nacionāli saukļi, nenozīmē, ka cilvēkiem ir tāda pārliecība un viņi tai atbilstoši rīkojas.

  Nacionālisms ir radies līdz ar pirmo tautu rašanos un sevis apzināšanos. Protams ne jēdziens. Kā rodas tautas? cilvēkiem apvienojoties ģimenēs, dzimtās, tautās. Tam visam ir pamatā kopīga vēsture, apdzīvotā teritorija, valoda, kultūra, tradīcijas un vērtības. Lai visas šīs intereses aizsargātu ir jāapvienojas. Tā rodas tautas, to kontrolētās teritorijas - nacionālas valstis. Protams jēdziens nacionālisms ir salīdzinoši jauns, taču tikai tāpēc, lai būtu iespēja atšķirt mūsdienu mākslīgi veidotās valstis un to iekārtas no senākā.

  Man gan šķiet, ka vēstures baltie pleķi tieši ir ignorance. Pieminētais salīdzinājums par mozaīku nozīmē visas vēstures apzināšanu, arī to daļu, ko varbūt vairs nevaram izskaidrot un ielikt kontekstā šodien, bet paturot to prātā, nākotnē mēs varam atrast tiem vietu. Tāpat kā liekot puzli - pašā sākumā ir ļoti daudz gabaliņu, kuriem nav vietas. Ja mēs gribam tos atstāt kā baltos laukumus, atliek tikai izmest. Savukārt tos apzinoties ar laiku mēs saliekam pilnīgu bildi. Vēsturi pilnīgu diemžēl nav iespējams salikt, jo ir ļoti daudz līdzīgu gabaliņu un daudz dažādu licēju.

  Teorētiski komunisms bija tāds pats kā īstenībā, jo tā pamatā bija mākslīgi radīta cilvēku kārta - radīta ar varu. Un komunisma rezultāts ir redzams šodien - slinkums, alkoholisms, zagšana, darba necieņa, vērtību neesamība utt. Mēs teorētiski varam radīt jebko, arī savādāku iekārtu, kurā visi vīrieši būs 1,80m gari, blondiem matiem, zilām acīm. Sievietes 1,70m, arī blondas un zilacainas. Visi skaisti, gudri. Cītīgi strādās. utt. Utopija, ne? Bet redz, gribēja arī tādu radīt, turklāt nacionālsociālisms tāpat kā komunisms ir un paliek sociālisms, tikai par pamatu tam ņemta cita šķiru sistēma. Tad jau tur arī teorētiski viss bija skaisti un varbūt šodien mēģinam atkal?

  Nacionālisms balstās uz dabisku kārtību. Ja vēlies, Dieva noliktu kārtību. Ja esi kristietis, zināsi stāstu par Bābeles torni. Rezultātā katrai tautai ir sava valoda, kultūra, tradīcijas un apdzīvotā teritorija, kurā tai no Dieva nolikts būt un pastāvēt.  sergej>Matilde 2012-03-27 14:52
  Es tikko zaudēju 30min rakstītu atbildi :(
  Nepārrakstīšu, bet veikšu nelielu kopsavilkumu

  Ģimene ir veidojums kurā galvenais ir kā ir būvētas attiecības starp tās locekļiem, valoda, reliģija un ideoloģija ir piemaisījums kuru es pieskaitu pie kultūras.

  Es neteicu, ka vēstures baltajiem pleķiem ir jāpaliek neaipildītiem. Taču nedrīkst atmest vēsturiskos faktus, tikai tādēļ, ka tie rada baltos pleķus.

  Es neteicu, ka komunismam ir jādod trešā iespēja. Teorētisks komunisms nav sasniedzams cilvēka dabas dēļ. Tas, ka padomju politiķi sevi uzskatīja un sauca par komunistiem nenozīmē, ka viņi bija komunisti. Komunismam tika dotas 2 iespējas, nacionālismam- 3. Ne pie kā laba tas nenoveda. Nedrīkst pieļaut, ka šīs iekārtas atgriežas. Pieņemams ir tikai adekvāts sociālisms.
  Tuvākais, komunismam kas ir iespējams pagaidām notiek Skandināvijā (ieskaitot neizbēgamās sliktās lietas)

  Cilvēkam instinktos ir sev līdzīgo meklēšana, bet tas nav nacionālisms. Pirms 19.gs daudz svarīgāk bija kādā valodā tu runā, kuram valdniekam kalpo un kuru dievnamu apmeklē.
  Un instinkti ne vienmēr ir labi, mums instinktos ir arī acu aizvēršana kad mūs sit, bet tas ir ļoti slikti. Tas, ka kaut kas ir mums instinktos nenozīmē, ka to akli jāpieņem un nedrīkst mēģināt to uzlabot.
  Jo dažādā valoda nebija Dieva dāvana, bet gan sods par Bābeles torņa celšanu.


  (Miervaldis) 2012-03-29 19:32
  Sergej - to krievu ģimenēm, kuras iekusušas zemes pamatautas, (tādēļ saimnieku) kultūrvidē, tiešām atšķirību nav!Bet tie krievi, kuri ir tie okupanti, negrib iekļauties mūsu kultūrvidē izņemot protams Jāņus, un neveiksmīgi uztur savu raškas - paraškas kolaborāciju Latvijā, nu bet malači Latvijas pilsoņi, kuri okupantiem ir iemācijuši svinēt Jāņus, nu bet saproti sergej - ja būs kādas līdzības, tad tās būs nacionālās kultūras līdzības, jo tauta šeit ir viena, un zeme šeit ir viena, tā ir visā pasaulē, saproti?!Nu un ko vēl tu minēji?!Ak par to referendumu?Tie Latvieši, kuri nobalsoja par krievu valodu, ka otro valsts valodu, neko Latvijā nav ieguldijuši, tādus jāaizdzen ar sūdainu mietu uz šautuvi, jo viņi ir nolādēti kangari, tā lūk!Nu ko tu te vēl esi ieskgribelējis?!Kultūra?Es nezinu kas tu tāds esi sergej, bet es pateikšu vienu - nu nelielies!Varbūt kad Latvieši nav tik zemu krituši arī, taču tavi līdztautieši izmanto Latvju labumus, sava apmierinājuma gūšanai, nu bet starp viniem atrodas arī Latvijai lojāli cilvēki, to nenoliedzu, taču šiem krievalodīgajiem ir brīnums, kā zemes saimnieks var tik zemu krist?!Saskatīties kodēšanu televīzijā, internetā, nu un nodarbojas ar visādiem sūdiem!Mūsu valdība atbalsta Latviešu tautas atkritumus, un atbalsta tā, lai krievu okupantiem tiek visi Latvijas labumi!Nu un primitīvākie krievi to izmanto, bet normālie krievi skatās un brīnās, kā tu piemēram!Nu varbūt mūsu tautieši nav tik zemu krituši, tad nu iznāk, kad tu esi viens no Latvijai lojālajiem krieviem, taču es šaubos....Tavi izteicieni, liecina par divkosību, taču tas tā!Nu un vēl kas?Ja gribi zināt manas, kā Latvja domas, kāda izkatītos nacionāla ekonomika, tad lasi; mūsu valsts sastāv no pagastiem.Tie ir mūsu tautassaimniecības pamattšūniņa.Cilvēks, uzņēmums var ekonomiski izaugt tik vien no pagasta!Arī no lielo pilsētu ekonomikas, taču tur sociāli dzīve būs daudz nevienlīdzīgāka, nekā laukos.Taču laukos, un lauku pilsētiņas tautsaimniecība būs daudz veiksmīgāka, jo lielo pilsētu un lauku iespējas būs līdzīgas, jo būs atkarīga no vieniem un tiem pašiem resursiem; dabas resursi, ģeorgāfiskās iespējas....Pagastiem, un tajos dzīvojošajiem cilvēkiem, pašiem ir jāpelna, taču valsts to uzturēs.Pati valsts pārtiks no lielajiem Latvijas dabas resursu eksporta, kā elektrības piemēram.Nu nu par šo naudu, ko Latvija gūst no eksporta, ir jāizlieto pašmāju produktu pieprasijuma apmierināšanai.


  (Miervaldis) 2012-04-01 18:51
  Lauku pilsētas un pagasti - mans labojums!


  (Miervaldis) 2012-05-15 19:15
  Es esmu nacionālists ar lielo burtu!


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  3 + 1 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Es esmu nacionālists - Nacionālisti.lv