Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-02-06

  Komentāri rakstam: Militārie pasūtījumi - zinātnes perspektīva

  Komentāru lapa: | 1 |


  Miervaldis 2009-02-06 10:27
  Rūpnīca \'\'Alfa\'\' ražoja arī psihotronos ieročus, un to visu vadija čekisti.


  Guntis 2009-02-06 14:25
  Es te nedaudz atkal gribētu papildināt Edgara rakstīto. Tātad Latvijas teritorijā militārā rūpniecība sita ļoti augstu vilni, protams, padomju laikā. Bez Alfas vēl noteikti būtu jāizceļ monstrs \"Komutators\" (tagadējais Dambis) kas ražoja raķešu vadības un palaišanas automātiku, kā arī radaru sistēmas un sakaru sistēmas bruņutransportieros un citās militārās infrastruktūrās. Starp citu tieši Komutatorā ražoto aparatūru padomju savienība piegādāja Vjetnamai Vjetnamas kara laikā. Var teikt, ka viss, kas tika saražots Komutatorā gāja uz armiju. Tad vēl ir jāatzīmē LARSS - raķešu optisko komponenšu rūpnīca, kas vairāk gan bija saistīta ar kosmosa tehniku. Tagad no tā visa vairs nav palicis nekas. Vienīgais ir zinātnieki, kas taisās piedalīties kopīgā NASA programmā, izstrādājot dažādas iekārtas NASA kosmosa kuģiem.


  Miervaldis, Guntim 2009-02-06 14:59
  Es tevi apšaubu.


  Edgars Dārznieks 2009-02-06 20:10
  Guntim. Tā tas droši vien arī bija. Tajos laikos praktiski visam bija dubultā pielietojamība. Tiltus projektēja pēc kritērija, cik tanki vienlaicīgi varēs pa to pārvietoties. AES reaktori tika būvēti, lai tos varētu izmantot kodolieroču ražošanai. Zinātnieki strādāja pie daudziem projektiem, par kuru vēlāku pielietojumu nebija infomācijas (protams viņi apzinājās, kur tos var izmantot). Latvija, pateicoties savam izdevīgajam ģeogrāfiskajam novietojumam, praktiski bija viena liela PSRS karabāze.


  Miervaldis 2009-02-07 17:36
  Gunti, kapēc tu tā pacilā Krieviju? Amērikāņiem viņi nekad nav palīdzējuši, un nepalīdzēs! Atšķirībā no tiem, komunisti visu ir ieguvusi sazagoties, un melojot.


  Kristaps 2009-02-07 20:07
  Izrādās, ka Rīgas \"Alfa\" arī šodien ražo mikroshēmas militāriem mērķiem, piemēram, Krievijas stratēģiskajām raķetēm \"Topoļ-M\" un \"Bulava\". Par to šeit http://www.cnews.ru/r eviews/index.shtml?2007/11/23/ 276499_1 raksta neviens cits kā bijušais latvietis Viktors Alksnis. Bet te http://www.alfarzpp.lv/r us/comm/about.php ir pašas rūpnīcas mājaslapa.


  Miervaldis, 2009-02-08 09:56
  Rūpnīca \'\'ALFA\'\' savā laikā ražoja pshotronos ieročus, lai paverdinātu Latviešu tautu.


  Andris Ansis Shpats, Dr.sc.ing. 2009-02-10 11:40
  1. Padomijā militāram budžetam tērēja līdz pat 30%IKP, bet ASV 18%-20%. Starpība bija, jo PSRS uzlika slepnības slogu tehnoloģijām, bet ASV intensivi jaunās tehnoloģijas ieviesa patēriņa preču ražošanā, piemēram, lidmašīnu oglekļa šķiedru armēto korpusu materiālu - sāka izmantot loki, bultas sportā, makšķerkāti utt. Pēc PSRS sabrukšanas daudzi vadošie zinātnieki nonāca \"General motors\", Indijas, Brazīlijas ,Japānas, u.c. institūtos, kur strādāja pie līdzīgām militāro pasūtījumu tēmām. Latvijas bēda ir apstāklī, ka pašreizējais militārais budžets viss ir orientēts uz bezjēgas tērēšanu bez atdeves. Ja pērkam ārzemēs kuģi, tad ar vismaz 20%-30% no cenas mēs finansējam tās valsts tehnoloģiju attīstību.Pēr tādejādi aizdevām prom daudzus miljonus... Latvijas militārā budžetā bija aptuveni tikai 100 000Ls ātvēlēti pētījumiem, kas bija un ir absurdi mūsu tehnoloģiju laikmetā. Tajā pašā laikā no Latvijas muilitārā budžeta finasēja kådus Prezidenta \"izdomājumus\" -informācijas dienestus un tukšos komandējumus - ekskursijas... Pie latvijas Aizsardzības ministrijas nav neviens saprotošs un zinošs tehnologs militārā jomā, pat iepirkumi tur ir bez tāklākām perspektīvām, jo piemēram, iepirka mazos kuģus, kuriem vietējie varētu uztaisīt daudz efektīvāku un ar tiem tālāk varētu pat pelnīties , pārdodot marokas pirātiem un tur tie mazie kuģīši uztaisītu to labāko reklāmu Latvijai... Atgādinu neseno NATO apspriedi Rīgā, pēc kuras šeit neparādījās neviens NATO valstu pasūtījums, kut zinātnieku piedāvājumi sen jau bija... Tur - militāristu virsotnē kādi \"soldafonu\" līmeņa lēmēji vien ir un tāds ir arī viņnu darba rezultāts!


  Komentāru lapa: | 1 |


  Pievienot komentāru

  9 + 10 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Militārie pasūtījumi - zinātnes perspektīva - Nacionālisti.lv