Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • KOMENTĀRI
  • 2009-02-06

  Komentāri blogam: Kapteinim - pa zobiem?!

  Komentāru lapa: | 1 | 2 | 3 |


  Miervaldis 2009-02-06 10:20
  Es domāju, ka situācija Latvijā drīzāk atgādina vilcienu, vilcienu kurš brauc uz Krieviju.


  2009-02-06 10:30
  Trāpīgi! Forši bija lasīt! Jānis pacenties :)


  Miervaldis 2009-02-06 10:37
  Dieviņš deva jums prātiņu...


  Rolands Augšpuls 2009-02-06 10:43
  Tā kā man visu patīk pa savam, tad es nedaudz vienīgi pamainītu no vietas,-kas būtu darāms. Pirmais. Neatkarīgi, kas vadija,- vai komanda, vai autopilots,-tā kā ir riīcībnespējīgi, tad visus, bez izņēmuma kajītē, lai nemaisās pa kājām(arī kapteini, neskatoties uz paziņojumu, ka gatavs aiziet pa burbuli ar visu kuģi. Varbūt šim zem mundiera super glābšanas veste, un tad jau ....). Nu var jau kādu varpūt atstāt (jau pielaide), kas tiešām reāli jau ko dara, lai glābtu situāciju. Tik viena nianse,-kas ta to visu no pasažieriem uzņemsies vadīt? Un vai vispār kāds vai kādi ko uzņemsies?


  Māris 2009-02-06 14:15
  Manuprāt pašreiz uz kuģa redzamākās persona ir stūrmanis ar matrožiem, bet kapteinis (vai pat kapteiņi) stāv maliņā un dod komandas stūrmanim ar matrožiem. Ja vēl mēģina salīdzināt, tad var teikt, kāda pašreiz ir nozīme mainīt aktieru sastāvu, ja režisors(i) un scenārija autors(i) paliek tie paši. Var jau nomainīt galvenās lomas atveidotāju Ivaru, bet vai jaunais X spēs neklausīt režisoram un nespēlēs pēc scenāriju autora sastādītā scenārija? Diez vai. Visdrīzākais no X mēs redzēsim tikai jaunu smaidu, savādāk izteikta frāzes, bet virziens nemainīsies. Diemžēl sprīdītis danco pēc milža stabules nevis otrādi.


  Guntis 2009-02-06 14:29
  Nu vispār, ja es atrastos uz reāla kuģa, kuram ir sūce, tad izriet divas lietas - vai ir iespējams sūci likvidēt, jā jā labi, ja nē, tad vienkārši tīties prom no kuģa pēc iespējas ātrāk. Citu variantu nav. Mūsu gadījumā tas nozīme, krīzes padziļināšanās brīdi nenormālu iedzīvotāju izceļošanu uz da jebkurieni.


  TRUMPIS 2009-02-06 17:07
  Jāpatur prātā, ka kuģim ir vairākas sūces, sabojāta stūre un svešzemju degviela. Kuģis pilns ar neapmierinātiem svešzemju pensionāriem un kašķīgiem svešzemju tūristiem, kuri it kā nopirkuši biļeti un grib luksus numurus. Bez tam uz kuģa daudz kriminālisti, militāristi kuriem par tulkiem strādā kuģa apkalpe, kas pa daļai to dara neko sliktu nenojaušot. Secinājums: uzmetēju pilns kuģis. Ko darīt? Taisam jaunu kuģi, kur biļetes drukājam pa jaunu un ciemiņiem visas iespējas rullēt uz citiem kuģiem.


  Guntis 2009-02-07 01:25
  Var arī tā darīt - pašiem kuģi pamest un lai tas nogrims kopā ar TIEM CITIEM. Tad to citu vairs nebūs un mēs varēsim normāli sākt no nulles tādā veidā kā mēs to gribam.


  Rolands Augšpuls 2009-02-07 12:11
  Pēc izskanējušajiem piedāvājumiem, -pamest kuģi,- irt jāmaina salīdzinājuma detaļas. Ja jau tas kuģis ir domāts kā valsts kopumā, tad par kādu pamešanu var būt runa (dosimies mormoņu gājienā uz austrumiem sev jaunas zemes apgūt un valsti veidot?), savukārt ja domāts valsts pārvaldes aparāts un ekonomika, tad kas ir pasažieru statusā? Vai visi pārējie valsts pilsoņi? Kur tad ir valsts teritoriālās robežas? Ja tas kuģis ir kā valsts kopumā, tag nevar būt pieļaujama nogrimšana. Taču man labāk patīk vīzija par kuģi, kā valsts pārvaldes aparātu un ar to saistītajām lietām. Tad gan, izvērtējot situācijas smagumu, var gadīties, ka labāk ir to kuģi nogremdēt, iepriekš skaidri izplānojot glābšanās iespējas un ja nepieciešams, meklēt kādu palīdzību. Komandu, kura to kuģi ir sačakarējusi, atstāt uz kuģa, iepriekš atņemot glābšanās aprīkojumus (nacionalizācija), ja var lai jau glābjas tādā veidā, kā pasažieriem nolēma, ja var. Nu ko, - joprojām aktuāli, kuri to visu vadīs?


  Nacionālists 2009-02-07 12:50
  Roland, valsts un zeme tomēr nav viens un tas pats. Pamest kuģi - valsti, var nepametot zemi - Latviju.


  Rolands Augšpuls 2009-02-07 14:31
  Nacionālist, izskaidro, lūdzu, konkrētāk. Un definējumu, jēdzienam,- valsts! Es domāju, runājam par vienu un to pašu, tikai katrs pa savam.


  Nacionālists 2009-02-07 14:51
  Valsts definīciju, skat. sadaļā Nacionālisms blokā "Par mums"


  Rolands Augšpuls 2009-02-07 15:47
  Diezgan neskaidras atziņas, atļaušos neizleikties vairāk un autoru lūdzu neapvainoties, bet tā nu tas ir. Pielļauju, ka doma ir apsteigusi rakstītspēju, kā tas nereti man pašam gadās. Un atļaušos ievietot daļēju citātu, kas jau tuvāk atbilst būtībai: Kā arī eksistē vairāki un dažādi valsts izpratnes jēdzieni un definīcijas, lai gan jebkura mūsdienu tiesiska valsts sastāv no četriem pamatprincipiem, kuri nosaka, ka konkrētā teritorija ir valsts: 1.valstij raksturīga noteikta teritorija un iedzīvotāji 2.valsts ir suverēna, tai pieder augstākā vara savā teritorijā, no tā izriet, ka tik pat labi valsts ir tauta, jo tautai pieder augstākā vara- citējuma beigas. Ko ar šo visu gribēju pateikt? Varbūt to, ka ir kādi nedalāmi jēdzieni un nevajag te smadzenes pūderēt ar šo nepareizo-\"Mīlu šo zemi, ienīstu valsti!\" Vaine? Ko gan es labprāt mēdzu teikt-\"Mīlu šo valsti bet nīstu tās pārvaldi!\". Tāpat iesaku krietni vien rediģēt to sadaļu!


  Nacionālists 2009-02-07 17:26
  Roland, izsakies gan! Tevis rakstītais citādi ir nesaprotams. Tas ko tu uzskaiti ir valsts pazīmes. Tajā pašā laikā tas neizsmeļ visu tās būtību. Cilvēku, piemēram raksturo divas rokas, kājas, vertikāls ķermeņa stāvoklis... Bet vai jebkas, kas atbilst šīm pazīmēm ir cilvēks? Un otrādi, vai tas, kam nelaimes gadījumā nācies zaudēt roku, nav cilvēks? Vai Latvija kā valsts okupācijas laikā, tavuprāt, pastāvēja vai nē? Ir tāds jēdziens "de iure". Tāpēc pilnīgi mierīgi varam nodalīt valsti no zemes, teritorijas.


  Rolands Augšpuls 2009-02-07 19:23
  Labi, Nacionālist, lai būtu! Uz lūgumu sniegt definējumu jēdzienam \"valsts\" ,Tu iesaki skatītsadaļā \"Nacionālisms\". Tur arī ir tas , ko nodēvēju par neskaidrām atziņām, citēju:/ Kas ir nacionāla valsts? Valsts ir pēc noteiktiem principiem organizēta tauta. Mehānisms tautas interešu īstenošanai, noteiktas kvalitātes vides veidošanai. Ja valsts izveides pamatā esošie principi neatbilst garīgajām vērtībām un tradīcijām, valsts kļūst par prettautisku veidojumu./ Tālāk tas ko es pārkopēju no kāda saita, arī ir tikai aptuvens apraksts, pietam puse, jo titullapā vairāk nebija. Par jēdzienu ,- \"de iure\", atļaušos pasmaidīt. Pavisam nevietā ietupināts un šķiet, pašam Nacionālistam nav pilnībā skaidra tā būtība. Nu pārdosim mēs mūsu zemīti dāņiem pilnībā, cik ilgi tad viņa de iure būs vairs Latvijas valsts? Domāju ātri vien tad gan de iure, gan de facto kļūtu tā mūsu zemīte par kādu Dānijas pavalsti.Bezmaz legāla okupācija,kas to statusu izmaina savādāk.Un ja runā par bijušo okupāciju, kura īsti nav vēl beigusies, tad tas kuģis tak nebija ne grimis, ne kā, tik pirātu rokās un pabojāts!!!! Salīdzinājums ar cilvēku. Nu tā neko īsti neizsakošs. Kurā brīdī tad sākas cilvēks, kurā ir tikai daļas vai kā, nu nesarežģīsim to visu.Labāk pāriesim pie saviem vārdiem. Es cilvēks vienkāršs, neizglītots, tapēc izteikšos vienkārši un cerams arī tādēļ saprotamāk plašākai auditorijai. Manā skatijumā mūsdienu valsts ir administratīva teritorija ar konkrētām robežām, attiecīgu pārvaldes aparātu noteiktu pamatiedzīvotāju kontingentu un vairāk vai mazāk neatkarīgu ekonomiku(šis beidzamais ir ļoti plaši atreferējams, tādēļ atļāvos to dalijumu).


  Nacionālists 2009-02-07 21:02
  Jauki, Roland! Nu jau Tu citē mācību/uzziņu literatūru daudz pilnīgākā apjomā - domāju pēdējo definīciju. Ja pareizi atceros, diskusija mums aizsākās par to vai valsts un zeme ir šķirami jēdzieni. Mans piedāvājums bija mainīt pārvaldes iekārtu (kas kā jau pats raksti ir viena no valsts pamatpazīmēm), tādējādi mainot valsti. Tu taču piekrīti, ka gan teritorija, gan iedzīvotāji, gan kaut kāda sava saimniecība lielā mērā bija identiski jēdzieni gan 20.gs sākuma Latvijā/cara impērijā, gan Brīvvalstī, gan Ostlandē, gan pirmajos PSR gados. Protams ar atšķirībām, bet tā kopumā... Līdz ar to ir diezgan droši sakāms, ka tieši pārvalde/politiskā virsbūve ir izšķirošais, ja runājam par kādu valsti. Jo tieši tādēļ - lai pārvaldītu - tiek veidotas valstis. Tādēļ var pamest šo politiskās virsbūves kuģi, nepametot teritoriju.


  Rolands Augšpuls 2009-02-07 21:56
  Paga, paga, Nacionālist! Tas ko es citēju, ir še pat Tevis norādītā informācija, par kuru es savas domas jau izteicu. Nobeigumā es saviem vārdiem aprakstu, ko es saprotu ar jēdzienu\'\"valsts\" un nekādu mācību/uzziņu literatūru šeit neesmu iepinis. Tālāk mēs beigās nonāksim pie tā, ka ar \'kuģi\' es vairāk saprotu valsts pārvaldes aparātu un arī Tu, Nacionālist , un tas nav nekāda valsts. Arī es domāju, ka to var laist uz grunti, piedevām ar visu komandu. Nacionālists laikam pieļāva iespēju, ka uzbūvēsim jaunu kuģi (pārvaldes aparātu) un atkal fraktēsim komandu, iekļaujot vecos kadrus. Labi, būvējam! No vecajiem tos, kas pozitīvi sevi parādija pie glābšanās darbiem varbūt var kādus iekļaut komandā, ne vadībā. **** Taču jānoskaidro, vai mums vairs vispār kuģi vajag, varbūt kādu citu modeli var piemeklēt. Jo ja jau kādam sasniedzamam mērķim jābūt, tad ir jābūt veidam, kā tur nokļūt. Varbūt pa gaisu?(lai pārvaldītu=lai nokļūtu)*** Un nobeigumā.Palieku pie savas pārliecības,-Man valsts un zeme nav šķirami jēdzieni, pēc būtības.Zeme var būt pati par sevi, bet ja valstij nepieder zeme, tad kas ta tā par valsti.(lai gan nāk prātā dzirdēts, kāds izņēmuma precendents)Te vajadzēja divus smaidiņus!!! ***P.S. Atcerējos. Kuri no pasažieriem to visu organizēs? Un vai vispār tādi būs?


  Miervaldis 2009-02-08 10:15
  Roland, Nacionālist, jāmīl gan zeme, gan valsts. Bet diemžēl mūsu varturi mūs ir iedzinuši stūrī! Zini, ka valsts un zeme, ir divas puses, kuras šķirti nevar dzīvot. Mūsu valsts tagad iet uz Krieviju, bet gan viss mainīsies. Organisms nevar strādāt bez galvas, un šo galvu mums ieliks vietā kāds.


  Miervaldis 2009-02-08 10:21
  Nevis kuģis grimst, bet ir vilciens, kurš brauc uz Krieviju. Ir labie vagoni, un ir sliktie vagoni, bet vienalga, kurš, kādā vagonā atrodas, tas turpina braukt uz Krieviju. Ir jālec no šī vilciena ārā, un Latvijā palikušajiem jāveido sava - Latviešu valsts.


  Rolands Augšpuls 2009-02-08 12:26
  Par ko es arī runāju? Jo zeme jau ir nedalāma no valsts un to nevar nomainīt, kā valsts pārvaldi! Par to Krieviju. Nu nav tas bubulis lielāks, kā visu šo laiku bijis, tik vien kā efektīvs pabiedēšanas līdzeklis. Iesaku palūkoties uz ko citu. Grimstošā kuģa aprakstā iederās arī glābēji. Salīdzinoši ir jāmin tāds SVF. Tad te arī gribu darīt uzmanīgus, ka tie glābēji tādi dīvaini,kuriem patiesā misija nebūt nav nesavtīga glābšana. Savu tie dabūs vienalga, kurā gadijumā. Vai nu tas būs kuģa vraks, kuru tie varēs veiksmīgi tālāk izmantot, vai pasažieri, kuri atvergos par savu glābšanu, vai kā citādi. Izskatās gan patlaban vēl drūmāk,- proti, tie glābēji ir metuši acis vēl tālāk- gan uz ostu, no kurienes kuģis nāk, gan uz pasažieru īpašumiem, saprotot to, ka ja ūdens mutē smeļas, tad uz visu var piespiest, lai tik glābtu.****Citi glābšanās varianti un citi glābēji vajadzīgi. Nu pašiem,pašiem vajag glābties, tik ir tā,- kamēr sēžu te un drukāju, tikmēr pašam beidzamie graši iztērējas, un rīt jau peldus būs jālaižas uz kurieni nebūt! Varianti?


  Komentāru lapa: | 1 | 2 | 3 |


  Pievienot komentāru

  8 + 7 =

  Vēlies savu attēlu pie komentāra? Tev ir 2 dažādas iespējas:


  1) reģistrējies un pievieno attēlu savam lietotāja profilam
  2) ievadi pie komentāra savu e-pasta adresi, kura reģistrēta Gravatar.com un attēls parādīsies automātiski.
Komentāri rakstam Kapteinim - pa zobiem?! - Nacionālisti.lv