Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Blogs

  „Tēvijas Sargi” Talsu nodaļa palīdz kriminālpolicijai

  27. jūlijā Talsu Tēvijas sargi tika aicināti palīdzēt Talsu rajona kriminālpolicijai. Tā kā sadarbība ar Talsu rajona policijas nodaļām pastāv jau vairāk nekā gadu, nav pārsteigums, ka šoreiz tieši policija bija iniciatori šai idejai. Vasarā daudz policijas inspektori atrodas atvaļinājumā, tāpēc policijas darbs ir apgrūtināts.

  2010-07-27 | Komentāri (18)

  Likteņdārzs

  Nesen 12. maijā kopā ar Talsu nodaļas Tēvzemes Daugavas vanagiem pabijām Likteņdārzā. Tā ir brīnumaini skaista vieta uz nelielas saliņas Daugavā netālu aiz Kokneses. Pirmās ierodoties apbur krāsas, tik dzīvi zaļas un zilas, daba šeit liekas vairāk pamodusies kā citviet. Tā izstaro spēku un mudina uz pārdomām.

  2010-05-18 | Komentāri (10)

  Poļu traģēdiju atcere Talsos


  Šī gada 10. aprīlī apritēja 70. gadi kopš Katiņas zvērīgajām slepkavībām, kurā tika nogalināti 22 000 poļu inteliģences pārstāvji. Šo noziegumi pastrādāja PSRS armija 1940. gadā, pēc Polijas sadalīšanas starp PSRS un Vāciju. Šogad netālu no Smoļenskas gāja bojā tagadējās Polijas valsts elite, tajā skaitā tās prezidents Lehs Kačinskis. LNK Talsu nodaļa šajā dienā nolēma iknedēļas vēstures stundu laikā sagatavot piemiņas mītiņu Talsu centrā.


   

  2010-04-13 | Komentāri (0)

  Vienoti zem sava karoga Talsos

  Vēsturiskā apziņa - vēsture cilvēku dara par cilvēku. Kultūra, kas atvasinās no mūsu kolektīvās pieredzes (vēstures) dod cilvēkam iespēju būt civilizētam. Ja nācija aizmirst, no kurienes nāk tā arī zaudē savu eksistences mērķi. Vai gan ne tādēļ vien ir vērtīgi atcerēties, kas esam bijuši - kādās vēstures kolīzijās esam bijuši ierauti!


  Vienotība reizēs, kad melu kampaņas nomākta ir cilvēku piemiņa, ir daudz svarīgāka par diskusiju, kurai nav ne gala, ne sākuma. Bija Latviešu Leģions - bija! Cīnījās latvieši vācu pusē - cīnījās! Bija iemesli to darīt - bija! Aizmirst, ka latvieši šajā laikā ir sadalīti divās ienaidnieku armijās nav iespējams. Bet ja 50 okupācijas gadus strēlnieki, kas cīnījās Padomju pusē bija varoņi, tad leģionāri tika „izravēti" no vēstures piemiņas. To mēs vēlamies mainīt.


   

  2010-03-15 | Komentāri (4)

  Nacionālistu kluba Talsu jaunieši vada lekcijas skolās


  Vakar, 8. martā, Talsu 1. Pamatskolā un Talsu Kristīgajā vidusskolā notika Latviešu nacionālistu kluba Talsu nodaļas rīkotas lekcijas.

  2010-03-09 | Komentāri (17)

  Bardu Rudens

   


  Cik mazam jābūt grūdienam, lai vēlmi pēc tīras un vienkāršas dziedināšanas padarītu par piepildītu mazo sapni!?


  Pastiprinātā skumju, nomāktības un neizskaidrojamas melanholijas sajūta sevī ievilina arvien vairāk cilvēku, kas joprojām, apžilbināti mūžīgās saules, nespēj atvērtām acīm saskatīt rudenīgo tumsu, kurā daudzi maldās, meklējot kādu "gaismas" piepildītu patvērumu. Gaismu nest un dvest to citos ir patiesi apgarota un novērtēta spēja, kura patiesi un jutekliski nesaudzīgi atraisa prātu, ļaujot ieslīgt tam brīvē, bet tomēr pēc mirkļa sākt redzēt ar tīru, atbrīvotu skatu.


  Šī gada 17. oktobrī, pateicoties Nacionālistu kluba Talsu nodaļas sadarbībai ar Talsu novada muzeju, iedvesmas gaismas oreols tika dāvināts klausītājiem, kuri ieradās uz Imanta Dakša koncertu „Piesaucam dzīvos" no pasākumu cikla "Bardu rudens" (9. oktobrī viesojās Andris Akmentiņš pasākumā „Ar dziesmu un dzeju caur bezizeju", 24. oktobrī  pasākumā „Cita gaisma" spēlēja Talsu novada BJC ģitārspēles studija „N", Talsu 2. vidusskolas koris). Dvēseliska kaislība, apvienota ar triviālām, bet patiesi sirdīgām ģitāras skaņām un bardisko dziedājumu manieri, aizrāva ikvienu, kurš tīši vai netīši bija iemaldītjies telpā, kas uz vairākām stundām kļuva par gaismas templi.

  2009-11-01 | Komentāri (4)

  Talsu slimnīcas liktenis

  Vienīgais, kas nāk slimnīcas sakarā prātā ir: „Savādi gan!". Pirms gada vēl t.s. „treknajos gados", tad vēl Talsu pilsētas dome, sāka jaunas Talsu slimnīcas ēkas projektēšanu (par to sīkāk šeit). Kas īsti notika? Nekustamā īpašuma „burbuļa plīšana", Pasaules ekonomiskā krīze? Talsu novadā ir 37 256 iedzīvotāji, Rojas novadā - 5 044, Dundagas novadā 5033. Likumā „Par pašvaldībām" 2. nodaļas 15. pantā 6. punktā norādīts: „nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu". Pašvaldībai?! Jā, būdama pašvaldības akciju sabiedrība - slimnīcai pēc loģikas naudai būtu jānāk no domes. Atbildība ir pašvaldībai, bet Veselības ministrija piešķir līdzekļus - „Talsu Slimnīca" valdes priekšsēdētājs Māris Stalts norāda, ka šādā sistēmā medicīnas darbinieki ir „apburtajā lokā". Finansējumu lūdzot pašvaldībai tā nevar palīdzēt. Šādā gadījumā, kad valsts atsakās no slimnīcas finansēšanas, novada domei būtu jāuzņemas atbildība, bet pagaidām jau novada budžetā ir iztrūkums.

  2009-08-07 | Komentāri (11)

  LNK akcija pret slimnīcas slēgšanu

   


  Vai ļausi noasiņot savai slimnīcai, vai visi kopā dosim iespēju tai atdzīvoties?


   


   


  Mēs esam sevi pārdevuši! Ideāli, kas bija Trešās atmodas laikā sen jau kaut kur izkūpējuši. Vēl spējam pacelt savas vārgās balsis, lai paklaigātu par algām, kas tiek apgrieztas, bet arī tā sanāk tikai kā dusmu noņemšana.


  Un arī tagad - mūs mēģina nogriezt!


  Vai tas nav pārāk uzkrītoši, kā mūs skalda? Skolotāji, ārsti, medmāsas - visi - kāpēc nekad kopā nenotika cīņa, kāpēc mēs kopā necīnījāmies par to, lai mums visiem ir stabilitāte, materiālā nodrošinātība? Ne tikai algas - tik bieži aizmirstot, ka ne jau nauda bija tas, kas mūs dzina Rīgas Krastmalā, kas mums lika doties uz barikādēm. Tā bija dziņa pēc savas Tēvzemes, pēc mājām - kuras tagad ir pārdotas..

  2009-08-03 | Komentāri (14)

  Padomju stāsts un Talsu jaunieši

  Vairāk nonākot saskarsmē ar aktīviem talsiniekiem, rodas airvien jaunas iespējas uzrunāt arī konkrētākas sabiedrības grupas. Šoreiz piedāvājumu kopīgi organizēt kino vakarus izteica jauniešu klubs „Vieno Viens". Tā kā pārstāvam nacionālismu, nolēmām, ka tie varētu būt „Nacionālā kino vakari". Par pirmā vakara, kurš norisinājās 28. jūlijā, tēmu izvēlējāmies Edvīna Šņores dokumentālo filmu „Padomju Stāsts". Jauniešu klubā bija pulcējušies ap 30 jauniešu, kas vēlējās šo filmu noskatīties.


   

  2009-07-30 | Komentāri (11)

  Jēkabi Talsu novada muzejā

  Līdz ar šo pasākumu domāju, ka atjaunojām vienu svarīgu tradīciju - svinēt latviešu tradicionālos svētkus tieši Talsos. Interesanti, ka „Latvijas laikā" Talsu novada muzeja dibinātājs, vēlāk arī Talsu mērs, Talsu dievturu kopas vadītājs, Tīcs Dzintarkalns (Teodors Zaudmanis dzīvojis no 1874. līdz 1937.)  kopā ar domubiedriem izveidoja Tiguļa kalna pašā virsotnē interesantu dubulto ozolu apli. Gribētos, lai turpmāk šādi pasākumi norisinātos tieši tajā vietā.


   

  2009-07-27 | Komentāri (15)

  Tikšanās ar Kasparu Dimiteru Talsos

  Cilvēkiem sapulcēties, lai domātu par mūsu visu „kopīgo lietu", tāds bija šīs Dimitera kunga viesošanās vadmotīvs. Bieži vien aizmirstot, ka valsts esam mēs paši - rodas sajūta, ka viss jau ir izlemts bez mums, mēs tur neko nevaram darīt. Bet tā nav! Vienmēr ir kāds atrisinājums, kāds cits scenārijs.


  Latviešu nacionālistu kluba Talsu nodaļa rīkoja tikšanos ar dziesminieku Kasparu Dimiteru Talsu novada muzejā. Šķiet, ka uz šo pasākumu bija ieradusies talsinieku aktīvākā daļa, dziesmu starplaikos notika diskusijas par to, kas mūs pārvalda, ko varam darīt, lai atkal atjaunotu mūsu pārdoto valsti.

  2009-07-21 | Komentāri (50)

  Jūnija pārskats

  Jūnijs mūsu nodaļā sākās ar uzaicinājumu piedalīties Tēvzemes Daugavas vanagu Talsu nodaļas sapulcē, pirms tam jau, 8. maijā, bijām kopā Lestenē pieminēt 2. pasaules kara dalībniekus, īpaši leģionārus. Šajā nodaļā vēl joprojām ir vīri, kas aizstāvējuši „Kurzemes katlu", tāpēc mēs ieguvām ļoti daudz no šī brauciena. 1. jūnijā notikušajā sapulcē arī mums tik dota iespēja izteikties un paskaidrojām, ko mēs domājam par Latvijas šī brīža situāciju, Latvijas attiecībām ar impēriskiem, valstiskiem veidojumiem. Pēc sapulces sarunas ieilga, daudzi „vanagi" nāca klāt un vēlējās izstāstīt plašāk savu uzskatus, un papildināt mūsu teikto.


   

  2009-07-15 | Komentāri (5)

  LNK Talsu mītnes atklāšana

  2009-06-26 | Komentāri (6)

  Nodaļas himnas konkurss [papildināts]

  Kopš aprīļa sākuma Talsu nodaļas biedri rīko dzejas vakarus, lai izvēlētos to darbu, ar kuru komponists Andrejs Selickis rakstīs nodaļas himnu. Pagaidām nodaļa vienojusies par dažiem iespējamajiem variantiem himnas tekstam, kurus gan komponists uzskata par himnai neatbilstošiem, tāpēc konkurss turpinās (Dzeju skatīt zemāk). Tāpēc aicinām arī ikvienu nacionāli noskaņotu talsinieku vai jebkuru radošu cilvēku dot savus ierosmes vai viedokli komentāru sadaļā.

  2009-06-19 | Komentāri (6)

  Atmiņu stāsts

  Dzīve aiziet, bet aiz sevis tā atstāj pēdas. Tās ir atmiņas. Citas, kaut gan paskrējuši neskaitāmi gadi, ir tik spilgtas it kā tas būtu noticis šodien, citas jau kļuvuša pavisam blāvas un paslēpušas vairs tikai attālā prāta nostūrī.

  2009-05-12 | Komentāri (10)

  Sāksim ar sevi

    Latviešu nācija sevi parasti asociē ar čaklumu, darba tikumu, kārtīgumu. Lai gan pazīstu ļoti daudz šādu cilvēku, nebūt neteiktu, ka tā būtu latviešiem raksturīga īpašība. Tam pierādījumu nav tālu jāmeklē, atliek vien palūkoties tuvākajā apkārtnē – daudzviet aizauguši lauki, piemēslotas pilsētas nomales, apķēpātas mājas. Lai arī tās ir tikai ārējas lietas, vai šeit vietā nav novērojums - iekšējais atspoguļojas ārējā?

  2009-04-15 | Komentāri (11)

blogs - Nacionālisti.lv blogi