Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Blogs

  Izmērīts Saeimas deputātu latviskums

  Apkopoti dati, cik latvisks balsojumos bijis katrs atlaistās Saeimas deputāts.

  2011-09-08 | Komentāri (21)

  Latvijas stiprība: 60,36%

  Jaunākie tautību dati rāda, ka latviešu īpatsvars pērn turpinājis augt, taču lēnāk nekā 2009.g. Pieņemot, ka tautību nenorādījušo sadalījums ir tāds pats kā zināmo, Latvijas etniskais sastāvs šī gada sākumā ir tāds:

  2011-02-01 | Komentāri (52)

  Gaisma tuneļa galā

  Viens no draudīgākiem procesiem Latvijā kopš 90.gadu vidus bijis krievu imperiālistu ietekmes augšana. Kopā ar latviešu polītiķu atmiekšķēšanos tas rada apstākļus, lai latvieši zaudētu polītisko varu savā zemē. Tomēr šoruden vēlēšanu iznākumi rāda gaismu tuneļa galā: "Saskaņas centrs" atsities pret griestiem. Ja vien latvieši paši neatdos varu, Kremļa partijas to nedabūs un nākotnē lēnām ies mazumā.

  2010-12-27 | Komentāri (8)

  Nācionālās apvienības panākumu karte

  Esmu izveidojis Nācionālās apvienības vēlēšanu karti pa pagastiem, pilsētām un Rīgas rajoniem. Vislabākie panākumi bijuši Vidzemē (izņemot tās austrumu malu) un Zemgalē, kur NA turas ap 10%. Kursā tā ir 7-8% līmenī, bet pārkrievotajā Latgales daļā dienvidaustrumos krīt zem 5%. Izceļas atsevišķu aktīvistu panākumu salas - Balvu novadā (paldies Jānim Trupovniekam), Ciblā (paldies Rudītei Laizānei), Aulejā (paldies Janīnai Vanagai), ap Jēkabpili (paldies Jānim Zalakam), Lapmežciemā (paldies Jānim Silam) un Kalētos (paldies Agritai Driviņai).

  2010-10-07 | Komentāri (10)

  Vēlēšanu kontrolskaitļi

  Kā noteikt, kas vēlēšanās uzvara un kas zaudējums? Var sekot iekšējām izjūtām. Tomēr, ja aptaujātu visu sarakstu pārstāvjus, iekšējo izjūtu summa būtu lielāka par 100%. Tāpēc gaidu mērīšanai talkā nāk salīdzināšana ar iepriekšējām vēlēšanām un līdzšinējo spēku samēru. Kādi ir kontrolskaitļi sestdienas vēlēšanām?

  2010-09-28 | Komentāri (3)

  Vēlēšanu birža

  Darbu sākusi Saeimas vēlēšanu birža, kur ikviens samēroties vēlēšanu iznākumu prognozēs ar citiem. Šobrīd partiju akciju kursu līderis ir "Saskaņas centrs" ar ~30% balsu. "Vienotības", Zaļo un zemnieku savienības un "Par labu Latviju" izredzes tiek vērtētas 15..17% apmērā, bet Nācionālai apvienībai dod 8% balsu. Pēc biržas dalībnieku domām, Saeimā tiks arī PCTVL ar 7% balsu.

  2010-09-09 | Komentāri (7)

  Darbs godīgām vēlēšanām

  Daru zināmu, ka no 26.jūlija līdz 6.augustam notiek pieteikšanās darbam iecirkņa vēlēšanu komisijās.

  2010-07-27 | Komentāri (3)

  „Visu Latvijai!” - TB/LNNK izredzes

  Lielisks Jāņa Dombravas raksts pamudinājis arī mani iedziļināties, ar ko vēlēšanās var rēķināties un uz ko cerēt topošā tēvzemnieku un vislatviešu apvienība. Šobrīd izskatās, ka nācionālisti varētu gūt desmit vai mazliet vairāk vietu Saeimā.

  2010-06-03 | Komentāri (3)

  Kā pazīt Kremļa saimniecības polītikas aģentu

  Krievijas ietekmes aģenti darbojas ne tikai polītikā, kur tie nonievā latviešus un Latvijas Republiku, cildina Krieviju, SPRS un visu krievisko un cenšas atšķelt latviešus no galvenā mūsu sabiedrotā - amerikāņiem. Svarīga ir arī saimniecība, kur Krievijas ietekmes aģenti cenšas panākt, lai Latvijas valsts saimniecības polītika un sabiedrības viedoklis atbilstu Kremļa interesām.

  2010-05-11 | Komentāri (11)

  Cilvēces sasniegumu stunda

  Šovakar no 20.30 līdz 21.30 tiek starptautiski svinēta Cilvēces sasniegumu stunda, kad pilsoņi visā pasaulē aicināti izbaudīt cilvēces sasniegumus, kas dara mūsu dzīvi tik vieglu, patīkamu, ērtu un veselīgu, kāda tā ir.

  2010-03-27 | Komentāri (5)

  Tikumība un saimniecība

  Saimniecībā tāpat kā ikvienā cilvēka darbības jomā izpaužas cilvēka daba, un tā cieši mijiedarbojas ar tikumiem. Saimniecībā tāpat darbojas katēgoriskais imperātīvs "nedari citam, kas pašam netīk". Sugas turpināšanas instinkts un pašsaglabāšanās instinkts mudina dzīties pēc laimes un labuma, un tas pārvar kā krizes, tā aplamu valsts polītiku. Privātuzņēmumi ilgākā laikā ir efektīvāki nekā valsts uzņēmumi un valstis ar tirgus saimniecību apsteidz tās, kur valsts kontrolē saimniecību, jo cilvēks vislabāk strādā, ja strādā savā labā. Augsti nodokļi nīcina darba tikumu no abām pusēm: kamdēļ vieniem censties, ja tik un tā atņems; kamdēļ otriem censties, ja tik un tā iedos.

  2010-03-09 | Komentāri (3)

  Latvieši: 60,12%

  Jaunākie tautību dati rāda, ka latviešu īpatsvars rudenī pārsniedzis 60%. Pieņemot, ka tautību nenorādījušo sadalījums ir tāds pats kā zināmo, Latvijas etniskais sastāvs šī gada sākumā ir tāds:

  2010-01-29 | Komentāri (57)

  Dzīves līmenis: no Riebiņiem līdz Gaŗkalnei

  Kāds Latvijā dzīves līmenis? Es teiktu, ļoti dažāds. Ņemot vērā pašvaldību budžeta pārskatus un jaunākās iedzīvotāju skaita ziņas, to var aprēķināt un arī kartēt. Labs dzīves līmeņa rādītājs ir pašvaldību pamatbudžeta nodokļu ieņēmumi, ko veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis un nekustamā īpašuma nodoklis. Nabagākais ir Riebiņu novads ar 100 latiem gadā no cilvēka (ja precīzi, Ls101,44), bagātākais - Gaŗkalnes novads ar 480 latiem (Ls481,25). Valsts caurmērs ir 300 latu (Ls300,55), bet lai nemulsina, cik maz kartē zaļas krāsas: tur tiešām dzīvo puse iedzīvotāju, jo areālā ietilpst Rīga (Ls423,94), vairākas palielas pilsētas un Pierīga ar augstu apdzīvotības blīvumu.

  2010-01-27 | Komentāri (9)

  Gadadienas dāvana Obamam

  Iedomāsimies, tēvzemnieki - vislatvieši šogad uzvar vēlēšanās Daugavpilī. Vai arī Pilsoniskā savienība un "Jaunais laiks". Ko, lai es negvelžu niekus? Kam jānotiek, lai tas piepildītos? Piekrītu, arī manās acīs tās ir pasakas. Tomēr tieši tādu dāvanu vēlētāji pasnieguši Obamam pirmā gadadienā kopš stāšanās AAV prezidenta amatā.

  2010-01-22 | Komentāri (4)

  2010

  Gada sākums ir piemērots brīdis, lai apsvērtu, kas gaidāms un kas darāms. Šogad Latvijā paredzamas vairākas svarīgas norises un notikumi, kuŗu iznākumu varam ietekmēt un kuŗi noteiks, kā dzīvosim turpmākos gadus.

  2010-01-06 | Komentāri (11)

  Baltus svētkus

  Gribas, lai baltā pasaulē
  balti sniegi snieg,
  Un pa baltiem lielceļiem
  balti cilvēki iet.
  Un, lai baltos cilvēkos
  baltas domas dzimst.
  Un, lai baltās darbdienās
  balti svētki ir.


  /Imants Ziedonis/

  2009-12-19 | Komentāri (3)

  Nāves ēnā

  Šodien Kopenhāgenā sākas ANO klimata pārmaiņu konference. Kārtējā, tak atšķirīga no iepriekšējām - jo notiek nāves ēnā. Nāves ēnā, jo strīds, vai globālā sasilšana ir reāla un vai to izraisījuši cilvēki, nu izšķirts. Jā, globālā sasilšana ir reāla un to ir izraisījuši cilvēki.


   

  2009-12-07 | Komentāri (17)

  Kā pazīt Krievijas ietekmes aģentu

  Putina un Medvedeva tandēms stratēģiski "iekabinās" Amerikai. Latvija ir bandinieks, nē, tikai bandinieciņš politiskajā spēlē. Latvijā plānveidīgi iznīcina izglītības sistēmu, slēdz skolas, slimnīcas un cukurfabrikas. Pakāpeniski valstī iznīcina visu.


  Varētu domāt, ka runā Ždanoka, Lindermanis vai Žirinovskis, vai ne?

  2009-11-03 | Komentāri (126)

  Vadonisms

  Kad "Visu Latvijai!" paziņoja, ka vāks parakstus par tiešām prezidenta vēlēšanām, pirmās domas bija noraidošas. Izsakoties iespējami īsi, kas man nepatīk:  1. vadonisms;

  2. kā tas īstenotos Latvijā šobrīd;

  3. kas tagad notiks.


  Nu pagājis kāds laiks, un var spriest, vai neesmu mainījis viedokli.

  2009-10-13 | Komentāri (6)

  Vai tautas skaitīšanā jautās tautību?

  Esmu cilvēkģeografs, tāpēc 17.septembrī manu uzmanību piesaistīja Centrālā statistikas pārvaldes ziņa par gatavošanos tautskaitei: "Līdzekļu taupīšanas nolūkā 2011.gada tautas skaitīšanas veidlapas projektā ir iekļauti tikai tie temati, kuri ir obligāti atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas prasībām." Ko tas nozīmē, turpmāk tautību un valodu prasmi nejautās un vissvarīgākos Latvijas statistikas datus - etnisko sastāvu - varēsim vien minēt? 

  2009-09-29 | Komentāri (8)

blogs - Nacionālisti.lv blogi