Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Autora profils
  Vārds Uzvārds:
  Raivis Dzintars

  Lietotājvārds
  Raivis Dzintars

  Pilsēta:
  Rīga, Jelgava, Inčukalns

  Info:
  Partijas \"Visu Latvijai!\" līdzpriekšsēdētājs. Žurnālists laikrakstā \"Latvijas Avīze\"

  Bloga RSS: http://www.nacionalisti.lv/rss/?n=158

  • Blogs

  Novēlējuma vietā ...!

  31. decembra nakts... Šampanieša glāzes šķind biežāk nekā parasti, TV ekrānos – izmeklētāks raidījumu piedāvājums, cilvēki viens otram vairāk smaida... Dažos vārdos: līksmība sit augstu vilni. Tikai cik gadījumos šī līksmība ir īsta? Cik dziļi un patiesi ceļo veltītie laimes vēlējumi? Cik daudz no visas šīs parādes ir mīlestība un cik – sekošana pūlim, izrādīšanās un pašapliecināšanās? Bet cik – vienkārši „atslēgšanās” no ikdienas, kas ir tālu no ideālās?

  2010-12-30 | Komentāri (14)

  16. marts – Aspazijas dzimšanas diena

  Kad 1865. gada 16. martā Zemgalē, Zaļenieku pagasta „Daukšās" turīgu lielsaimnieku ģimenē dzima Elza Rozenberga (vēlāk pazīstama kā Aspazija, viena no izcilākajām latviešu dzejniecēm), neviens vēl nenojauta, kādus likteņa mezglus latviešu tautai vīs nākamais gadu simtenis. 1905. gada revolūcija, latvju streļķu varonīgās cīņas, Latvijas valsts dibināšana, tās piepildīšana ar saturu 1934. gadā, tās zaudēšana 1940. gadā, karstās leģionāru cīņas pret okupantiem, neatkarības atgūšana dziesmotā revolūcijā... un dzejnieces dzimšanas diena kā viens no karstākajiem datumiem atjaunotajā Latvijā.

  2010-03-14 | Komentāri (11)

  Solidaritāte kā viens no nacionālisma principiem

  Nacionālisms ir uzskats, kas tautu savā nozīmībā pielīdzina ģimenei un aicina ģimeniskās attiecības pacelt tautas līmenī. Vienkāršāk izsakoties, tauta tiek uztverta kā liela ģimene, kurā jārūpējas par savējiem, jāsaglabā uzticība un godīgums. Sociālā politikā tas izpaužas kā solidaritātes princips.

  Grūtos laikos ģimeniskai solidaritātei nozīme arvien pieaug. Ir jau laikus jāparedz iespējamās sociālās grūtības, kurās pavisam drīz var nonākt ļoti liela sabiedrības daļa. Pieprasījums pēc sociālās palīdzības arvien augs. Diemžēl tieši sociālā jomā Rīgas pašvaldības ierēdniecības noslogojums ir visaugstākais. Tā vietā, lai debatētu par ierēdņu atlaišanu un jaunu bezdarbnieku vairošanu, būtu lietderīgāk mērķtiecīgi domāt par ierēdniecības pārstrukturizāciju.


  2009-05-25 | Komentāri (11)

  Smēķēšana uz ielas... Vai normāli?

  Nesen ar kādu smēķētāju diskutējām par kaitīgo ieradumu un tā ierobežojumu tēmu. Nudien patīkami, ka šoreiz tā nebija šķēpu laušana par to, kurš pareizāk dzīvo. Sarunu biedrs, pats būdams smēķētājs jau gandrīz desmit gadus, apzvērēja, ka nekad nesmēķējot vietās, kurās dūmi var traucēt nesmēķētājiem. Visu cieņu šādas attieksmes priekšā.

  Noteikta sabiedriskā komforta vārdā Rīgas dome tur aktuālu, piemēram, aizliegumu sēdēt zālājos. Taču cits daudz būtiskāks cilvēku diskomforts, kas rodas, ciešot no atsevišķu smēķētāju egoisma, paliek neievērots.


  Likuma burts noteic, ka smēķēt aizliegts, piemēram, sabiedriskā transporta pieturvietās. Norma ieviesta acīmredzot tāpēc, ka šajās vietās pulcējas vienkopus daudz cilvēku, tai skaitā nesmēķētāji, kuriem no dūmiem izvairīties varētu izrādīties sarežģīti. Taču tik pat grūti izvairīties ir arī ielu krustojumos, stāvot pie luksofora. Tādas pašas neērtības sagādā gājēji uz ielām, kur izpūstos dūmus nākas elpot apkārtējiem. Tad jājautā, kāpēc vispār uz ielas būtu jāatļauj smēķēt?


  2009-05-17 | Komentāri (9)

  Bērni – sarkanā līnija, aiz kuras taupīt aizliegts

  Krīzes laikos iebilst pret kādu no taupības pasākumiem vienmēr ir grūti. Ja līdzekļu ietaupījums vajadzīgs, lai valsts spētu saglabāt iespējas pildīt savas funkcijas, tad no kaut kā jāatsakās gribot negribot ir. Tomēr ikviens piekritīs arī tam, ka ir pozīcijas, uz kurām taupot, posts var izrādīties tik smags, ka zūd pašas taupīšanas jēga.

  2009-05-14 | Komentāri (1)

  Šķiršanās ar agresoru

  Kad ģimenē kāds no laulātajiem kļūst izteikti agresīvs, otram ir jāizvēlas starp trīs alternatīvām:


  1. Cerēt, ka agresīvais dzīvesbiedrs labosies un uz to mērķtiecīgi strādāt.
  2. Samierināties ar agresiju, piekāpties un ļauties.
  3. Šķirties.


  Ja ģimenes modeli attiecinām uz sabiedrības mērogiem, tad varam saskatīt gan līdzīgo, gan atšķirīgo.

  2009-05-13 | Komentāri (14)

blogs - Nacionālisti.lv blogi