Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Autora profils
  Vārds Uzvārds:
  Matīss Gricmanis

  Lietotājvārds
  dievturis

  Pilsēta:
  Talsi

  Info:
  Latviešu nacionālistu kluba Talsu nodaļas vadītājs

  Bloga RSS: http://www.nacionalisti.lv/rss/?n=41

  • Blogs

  Varoni gaidiet!

  Andrejs Upīts šādus vārdus rakstīja savā lugā „Spartaks". Laikam viens no iedvesmojošākiem dzejoļiem, ko zinu. Imanta Kalniņa mūzika tam iedod vēl īpašu burvību, tas pat ir līdzīgs kaujas saucienam, vai drīzāk romieša karavadoņa uzrunai saviem karavīriem pirms kaujas. Vēstījums manā izpratnē šai dziesmai ir šāds:


  Jūs, kas tik ilgi cietuši, klusējuši un nesuši savas nastas. Paceliet acis un redziet, nāks laiks. Nāks laiks, kad vairs nebūs apspiestība, bet brīvības saule. Gaidiet varoni, kas Jums dzīvi neatvieglos, bet liks doties cīņā. Viņš nekaros Jūsu vietā, bet vadīs. Jā, patiesi, tikai vadīs, bet viņa balss būs tik skaļa, ka ienaidnieks jau pa gabalu Jūs dzirdēs un bīsies, jo atcerēsies, ko Jums nodarījis. Celieties, kājas apspiestie ļaudis, topiet no jauna, topiet atkal.


   

  2010-12-07 | Komentāri (6)

  Uz saulaino tāli!

  Tur, kur gaisma aust - uz turieni jādodas. Šīs vēlēšanas bija atskaites punkts. Jaunatnei ir dota pietiekami vērienīga pārstāvniecība. Būs kļūdas - jo cilvēks ir tas, kurš kļūdās, bet būs arī ideālisms un jauna pieeja sen sasāpējušiem jautājumiem. Jaunā paaudze līdz šim bija pārāk daudz klusējusi, tagad tai tiek dots vārds. Pasakiet to - pasakiet, kas mums rūp - ka mums svarīgāks par visu ir godīgums un taisnīgums, atklātība. Lai kādas idejas mēs pārstāvētu - pats svarīgākais ir saglabāt šos ideālus. Vienmēr ir jāatceras, ka mēs nespēsim sakārtot lielas lietas, ja netiekam  galā ar mazajām, ja tiks atrisinātas iekšējās problēmas, tiksiet galā ar kopīgajām. Sāciet ar sevi, jaunie tautas pārstāvji, un arī valsts mainīsies, arī tauta jums sekos - „uz saulaino tāli", kā to rakstījis Vilis Plūdons.


   


   

  2010-10-05 | Komentāri (0)

  Atmodas bērni

  Mūsdienu urbānā vidē aizvien vairāk cilvēki satraucas par piesārņojumu, pat gaismas. Cilvēku radītā gaisma aizsedz astronomiem zvaigznes un apgrūtina darbu obsarvatorijām. Savā dzimtajā vietā Talsos šo problēmu neizjūtu. Pie manas mājas nedeg neviena laterna, arī mājas naktīs ir pilnīgi tumšas. Es varu novērot debesis to pilnībā, varu saredzēt gan Greizos ratus, gan Piena ceļu, varu meklēt dažādus zvaigznājus - manas pilsētas nakts, patiesi, ir tumša.
  Tā es gandrīz katrā naktī vēroju skaidrās debesis. Mēģinu domāt par plašumu, ko tās glabā. Esmu pateicīgs par to, ka vēl neesam tik „apgaismoti", lai nevarētu vairs vērot zvaigznes.Esmu pateicīgs šim grūtajiem ekonomiskajiem apstākļiem, vismaz naktī. Šajās naktīs nebēdāju par grūtībām, kas radušās saimniecisku apsvērumu pēc, es priecājos par tumsu, kurā var saskatīt zvaigznes. Zinu, no rīta atkal būs grūtības un dažādi šķēršļi, kā ikvienam, no rīta būšu aizmirsis debesu plašumu un domāšu par zemes šaurību. Domāšu par studijām, par dzīvi galvaspilsētā, par iztiku. Bet man vienmēr paliks tumsas apskautās Talsu naktis, kurās atgriezties.


  Tā jau ir - tikai tumsā var novērtēt zvaigžņu spožumu, mēness sirpja rāmo pastāvēšanu.

  2010-09-02 | Komentāri (3)

  Būtne vai Būtība?

  Personības izaugsme ir ļoti garš ceļš. Nemaz nerunājot par mākslinieka personību. Ceļš ir ļoti dažāds, pat izejas punkts katram mums ir savs - ģimene, draugi, skola. Tomēr pastāv arī daudz kopīgo lietu. Personība veidojas kombinējoties vairākiem faktoriem, tie ir: griba, talants un tikums (visplašākajā šī vārda nozīmē). Apbrīnes vērti ir to cilvēku likteņi, kuri apvienojot šos trīs faktorus atrod sevi, nevis izveidojas par to, ko vēlas abstraktu ilūziju vadīti. Mākslinieka ceļam jābūt tieši tādam - uz iekšu vērstam, lai pēcāk varētu gūt dodot.  Vārdu „mākslinieks" definēt mūsdienās ir nereāli, tomēr es pieturēšos pie uzskata, ka tas ir cilvēks, kura talants ir pietiekams, lai viņš varētu radoši strādāt tā, lai liktu citiem pievērsties darbā izteiktajai domai - diezgan plašs definējums, bet pie tā pieturēšos šajā rakstā. Mākslinieka loma ir nenovērtajama jebkurā sabiedrībā, tādēļ rodas jautājums - ko viņš tādu dara? Uzskatu, ka mākslinieka dvēsele jūt apkārtējos garīgos strāvojumus, viņam atliek izvēlēties vai viņš šiem strāvojumiem sekos, vai tieši pretēji norādīs, kas un kādas ir pieļautās kļūdas. Īsts mākslnieks nenodosies tukšai apcerei, viņam vienmēr būs kāds vēstījums.

  2010-07-21 | Komentāri (3)

  Laiks apstājies!

  Ja laiks apstātos, kam tu pieķertos? Vai paliktu stāvam kā visi savā ierastajā ikdienas gaitā? Vai celtos spārnos, jo neviens jau nezinātu, ka to neproti. Vai tu turpinātu iet, tad ja laiks apstātos? Tad ja nebūtu tevi stumdošais laiks, vai vispār būtu gatavs celties kājās? Laiks apstājas, kam tas pieķeras? Bija vīri, karavīri, kas redzēja kā laiks apstājās un vienā mirklī sāka skriet vēl neredzētā ātrumā. Viņi redzēja lodi apstājamies pie viņu pierēm un reizē izdzisa. Vai tu būtu gatavs iet, ja laiks apstātos? Laiks ir mūžīgs, bet arī reiz tas apstājas. Tas apstājas pēc cilvēku vaida - pēc brīvības sauciena. 

  2010-03-18 | Komentāri (9)

  Latviju latviešiem vai par latvisku Latviju?

  Nedomājot, ka minētie aicinājumi iet pretrunā viens ar otru, vēlos norādiet uz dažām niansēm. No tām savukārt izriet jautājumi, kas vispār ir latvieši, vai vispār sevi par tādiem varam uzskatīt? Šie jautājumi paliek atklāti.


  Sarunājoties ar kādu Latviešu nacionālistu kluba Talsu nodaļas biedru radās viela pārdomām. Minētais biedrs ir baltkrievs pēc izcelsmes un dzīvojis Talsos visu savu mūžu (latviešu īpatsvars Talsos pārsniedz 90%), bet konsekvents latviešu kā pamatnācijas Latvijā tiesību aizstāvis un pilsonis. Atceros, kad pirmo reiz saskāros ar šo cilvēku, manīju zināmu uzmanību un izvairību no manis pārstāvētās organizācijas, vēlāk protams tā izgaisa - bet tagad tikai īsti sapratu, kāpēc viņš tā izturējās. Kā gan tu vari būt LATVIEŠU nacionālists, ja esi baltkrievs? Un šis jautājums galvenokārt jāuzdod nevis baltkrieviem, bet mums-latviešiem. 

  2010-02-17 | Komentāri (13)

  Cilvēks ir miris!

  Cilvēks ir miris. Lai dzīvo Dievs! Tā ir nostāja pret varas gribu. Tā ir pievēršanās atkal CILVĒCISKAJĀM vērtībām – tā ir tiekšanās pēc gara un dvēseles harmonijas. Vientuļais klejotājs netiecas pēc varas, viņš meklē Dievu. Viņam svešas tādas abstrakcijas kā brīvība vai iecietība, jo tās jau viņā mīt. Cilvēks dzīvo tikai, ja labi apzinās savu nespēku attiecībā pret absolūto kārtību – patiesību.

  2010-01-23 | Komentāri (5)

  Dzīres mēra laikā

  Protams, ir svarīgi atgādināt mūsu svētkus. Īpaši jau karavīriem ir svarīgi būt lepniem par mūsu uzvaru „Brīvības cīņās". Lāčplēša dienai ir liela nozīme mūsu pašapziņā. Vienīgi rodas jautājums, vai mēs esam šo svētku cienīgi, vai nerīkojamies pretēji tiem ideāliem, kas pastāvēja 1919. gadā atbrīvojot Rīgu. Tāds jautājums radās pēc šodienas (21.01.09.) LTV „Panorāmā" redzētā sižeta, kurā apbalvoja pavārus un zemniekus par svētkus maltītes organizēšanu Latvijas militārā kontigenta karavīriem Afganistānā. Zemnieki bija ziedojuši savus lauku labumus šiem vīriem, pavāri savu darbu - cik gan Latvijā nepaēdušu cilvēku palika pērnā gada 11. novembrī?


   

  2010-01-21 | Komentāri (10)

  Brīvība

  Droši vien tikšu dēvēts par „Krievijas ietekmes aģentu" pēc šī raksta izlasīšanas. Varbūt tāds arī, cituprāt, esmu. Bet nespēju saprast cilvēkus, kas paši pieredzējuši „padomju propagandu", kas paši saskārušies ar skaistām frāzēm par „demokrātiju" un „tautu draudzību", bet tagad nespēj saskatīt melus tajā visā, ko mums apoliģēti stāsta. Patērētājkults tiek iespiests mūsu domāšanā, tāpat kā „blatu sistēma" padomju laikā. Ja par brīvību tiek dēvēts tas, kas notiek tagad, tad lūdzu man to atņemiet. Brīvība nav iespēja nopirkt pēc iespējas vairāk mantu, brīvība nav iespēja klaigāt uz valdību, brīvība nav vaļa atkailināt savas ģenitālijas publiskā vietā. BRĪVĪBA IR ZINĀT!

  2009-11-05 | Komentāri (11)

  Tūkstoš un vienas nakts pasaka

  Aizvakar tika ziņots, ka Irākā teroraktā gājuši bojā aptuveni 130 cilvēki. Tiek uzskatīts, ka teroraktu izpildījuši bijušā prezidenta Sadama Huseina atbalstītāji un „starptautiskais teroristu tīkls" Al-Qaeda. Pilns ziņas teksts šeit.

  2009-10-27 | Komentāri (20)

  Pārdomas par Vadoni

  Pateicoties labiem cilvēkiem man bija iespēja redzēt izrādi „Vadonis", 17. Septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī. Pēc izrādes sajūtas bija pretrunīgas. Man izrāde šķita nepabeigta, šķiet, ka dramaturģijā tā pieņemts, lai skatītājam liktu aizdomāties par pārējo. Un protams, sapratu stāsts ir par Kārli Ulmani, bet vai tik pat labi tas neattiecas uz mūsdienām? Stāvēju kājās, aplaudēju - domas to vien darīja kā lauzās uz āru, bet biju taču teātrī.

  2009-09-20 | Komentāri (19)

  Komiksa realitāte

  Laiks padomāt par varoņiem. Mums latviešiem, savā ziņā, to ir pietrūcis. Šķiet, ka idealizētajām un heroizētajām 20. gadsimta personībām nevar likt nest visu latvieša salauzto garu. Mums ir episkie varoņi no folkloras, teikām. Kurbads, Lāčausis - jā, īpaši Kurbads. No ķēves piedzimis, mītisks tēls vispilnīgākajā tā izpausmē. Reāls pats par sevi, mītiski, arhetipiskā līmenī. Vai nav tā, ka šie varoņi mums tikuši izdzēsti no mūsu neapziņas, vai tie nav mēģināti izskaust līdz ar mūsu latvietību?


  Varbūt savāds un bērnišķīgs iemesls un domu izcelsme, bet sanāca padomāt par savu bērnību - mazotni. Kas bija tie tēli, kas mani bērnībā mudināja uz varoņdarbiem, uz cēlu rīcību? Diemžēl jāatzīst, ka tas nebija ne Kurbads, ne Lāčausis (Lāču Krišus) vai pat 19. gadsimtā radītais Lāčplēsis. Tie bija amerikanizētie, plaša patēriņa pseidomīti. Domāju, ka neesmu vienīgais.


   

  2009-07-09 | Komentāri (16)

  Zudusī sirdsapziņa

  Pēdējā laikā tik bieži parādās cilvēku sabiedriskā aktivitāte, it kā jau labi. Tautai ir jāparāda savs viedoklis par procesiem valstī. Šai 4. maijā izveidotajai Republikai vēl jo vairāk nozīmīgi it kā tautas līdzatbildība par valsts pārvaldi. Tomēr pārņem zināmas šaubas, ka TAUTA aizvien vairāk un vairāk pārvēršas par pūli, bez sejas. Kas ir mūsu seja? Vai bezsejainais pūlis var veidot valsti?

  2009-06-26 | Komentāri (10)

blogs - Nacionālisti.lv blogi