Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Autora profils
  Vārds Uzvārds:
  Jānis Iesalnieks

  Lietotājvārds
  Jānis Iesalnieks

  Pilsēta:
  Rīga

  Info:
  Jurists, nacionālkonservatīvās partijas «Visu Latvijai!» (visulatvijai.lv) valdes loceklis.

  Latviešu nacionālistu foruma Zemessargs.lv veidotājs.

  Bloga RSS: http://www.nacionalisti.lv/rss/?n=14

  • Blogs

  Vienotība zondē iespējas pēc vēlēšanām veidot koalīciju ar Saskaņas Centru

  Pēdējās nedēļās pastiprināti izskanējusi informācija, ka dažādi Vienotības politiķi veic sarunas par iespēju pēc vēlēšanām veidot valdības koalīciju ar Saskaņas Centru. Arī apgalvojumi, ka, "ja Vienotībai, ZZS un VL-TB/LNNK kopā nebūs vismaz 60 balsis, tad ir iespējamas sarunas arī par citiem koalīcijas modeļiem" (E. Jaunups laikrakstā "Diena"), liecina, ka Vienotība gatavojas šādam scenārijam. Prakse rāda, ka valdība spēj efektīvi strādāt arī ar 52-59 balsīm, tāpēc nav saprotama "latiņas" pacelšana līdz 60 balsīm (kas Vienotības, ZZS un VL-TB/LNNK koalīcijai var arī neizdoties). Vienīgais izskaidrojums - Vienotība meklē attaisnojumu savai iespējamai koalīcijai ar Saskaņas Centru.

  2010-09-28 | Komentāri (13)

  Latvija vēsturiskās krustcelēs ...

  Latvija šobrīd atkal atrodas vēsturiskās krustcelēs ... kopš 1991. gada latviešu tauta nekad nav bijusi tik tuvu varas zaudēšanai savā valstī, kā tas ir šodien. 10. Saeimas vēlēšanās izšķirsies tas, vai Latvija turpmāk strauji virzīsies oficiālas divkopienu valsts virzienā, kurā latvietim būs vien kalpa loma, vai arī spēsim beidzot kļūt par patiesiem Saimniekiem savā Tēvzemē.

  2010-09-02 | Komentāri (4)

  Naturalizācijas prasības nedrīkst tikt pazeminātas

  2010.gada 10.augustā Ministru kabinets pieņēma lēmumu Iekšlietu un Izglītības ministrijai līdz 2011.gada 15.janvārim izstrādāt grozījumus MK 29.05.2007. noteikumos Nr.353 „Noteikumi par Pilsonības likumā noteikto latviešu valodas prasmes un Latvijas Republikas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi” un MK 02.02.1999. noteikumos Nr.34 „Naturalizācijas iesniegumu pieņemšanas un izskatīšanas kārtība”, kas paredzētu, ka persona, kura ieguvusi B vai C valsts valodas prasmes līmeni valsts valodas prasmes pārbaudē profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai vai kura ieguvusi vismaz D līmeni centralizētajā eksāmenā latviešu valodā (un literatūrā) 9. vai 12. klasei (akreditētās izglītības programmās mazākumtautībām), valsts valodas prasmes pārbaudi Latvijas pilsonības iegūšanai naturalizācijas kārtībā nekārto

  2010-08-13 | Komentāri (14)

  Labprāt sniegšu liecību prokuratūrā par Saskaņas centra pretvalstiskajām darbībām

  Reaģējot uz Saskaņas centra līdera Jāņa Urbanoviča draudiem par „Biškeku” un aizvakar klajā nākušo Saskaņas centra aptauju, kuras jautājumi ir, maigi izsakoties, etnisko neiecietību veicinoši, partija „Visu Latvijai!” vakar nāca klajā ar aicinājumu Drošības policijai izmeklēt, vai šīs „Saskaņas centra” un tā amatpersonu darbības nav vērstas uz etnisku konfliktu izraisīšanu. Paziņojuma tekstu sastādīju es, ņemot par pamatu publiski presē izskanējušos faktus. „Visu Latvijai!” paziņojums tika publicēts partijas mājas lapā un vairākos interneta portālos. Tā kā portāla Diena.lv redakcija vairs neatbalsta partiju blogus, tad es šo „Visu Latvijai!” paziņojumu publicēju arī savā Diena.lv blogā.

  2010-07-29 | Komentāri (7)

  1. jūlijs un latviešu nacionālisms

  Nu jau aizvadīts 1. jūlijs - diena, kas šogad negaidīti izraisīja plašu rezonansi dēļ Ulda Freimaņa pieteiktā gājiena par godu Rīgas atbrīvošanai no boļševikiem 1941. gada 1. jūlijā. Tā kā šis notikums izraisīja arī plašas diskusijas nacionālistu vidē, tad centīšos īsumā izskaidrot to viedokli, kuru šī notikuma sakarā pauda partija "Visu Latvijai!" un Latviešu nacionālistu klubs - ka latviešu nacionālistiem nebūtu jāpiedalās šādā pasākumā.

  2010-07-01 | Komentāri (23)

  «Visu Latvijai!» vēstures apskats

  Lai gan «Visu Latvijai!», tās aktīvo biedru jaunības dēļ, pamatoti tiek dēvēta par jaunu partiju, tomēr tās vēsture iesniedzas nu jau 10 gadus senā pagātnē. «Visu Latvijai!» vēsturē var iedalīt vairākus kvalitatīvi un kvantitatīvi atšķirīgus posmus – no izveidošanās 2000. gadā dažus gadus tā darbojās kā neformāla nacionāli noskaņotu latviešu jauniešu grupa, kas 2002. gada decembrī pārtapa par sabiedrisku organizāciju, bet 2006. gada janvārī jau par politisku partiju. Šobrīd, kad «Visu Latvijai!» veido kopīgu politisko apvienību ar vienu no senākajām Latvijas partijām, TB/LNNK, var izšķirt jau ceturto «Visu Latvijai!» attīstības posmu. «Visu Latvijai!» izveidošanā un attīstībā izšķiroša loma ir bijusi un vēl joprojām ir Raivim Dzintaram.

  2010-06-30 | Komentāri (16)

  Mazliet no politikas teorijas: Vanagi un Dūjas

  Vanagi un Dūjas ir Latvijas politikas zinātnē, šķiet, visai maz aplūkota parādība (atšķirībā no, piemēram, ASV, kur šī parādība arī ir visizteiktāk redzama politiskajā vidē), kas tomēr ir jāņem vērā, analizējot politisko vidi un tās dalībniekus. Neesmu politologs un nepretendēšu uz šī jautājuma zinātnisku apskatu, tomēr, ņemot vērā savu pieredzi un vēstures zināšanas, centīšos Jums īsumā izklāstīt minēto parādību.

  2010-06-18 | Komentāri (10)

  Vienotība izdara stratēģisku kļūdu

  Bez gariem ievadiem rakstot, ticamākās no pēcvēlēšanu valdības koalīcijām ir šādas:  • Vienotība + VL/TB/LNNK + ZZS vai

  • SC + PLL (Par labu Latviju) + ZZS


   


  Ja runā par alternatīvām kombinācijām, tad tādas nešķiet īpaši reālas. Ir pilnīgi skaidrs, ka VL/TB/LNNK nekad neies valdībā ar SC, tāpat arī sadarbība ar PLL ir maz ticama. Vienotība savukārt visticamāk neiekļausies vienā valdībā ar PLL.

  2010-06-16 | Komentāri (30)

  18. novembra Lāpu gājiens pulcē tūkstošus

  Jau septīto gadu apvienība "Visu Latvijai!" rīko 18. novembra Lāpu gājienu, kas pēdējos gados ik gadu pulcējis vairākus tūkstošus Latvijas patriotu un kļuvis par stabilu 18. novembra svētku tradīciju daudziem jo daudziem latviešiem, it sevišķi jauniešu vidū. Šogad gājiens bija īpaši kupli apmeklēts un lāpu jūra bija vēl neredzēti iespaidīga. Gājiena organizēšanā piedalījās arī Latviešu nacionālistu klubs un Tēvijas sargi.

  2009-11-19 | Komentāri (9)

  18. novembra Lāpu gājiens

  18. novembra vakarā notiks nu jau tradicionālais Lāpu gājiens par godu mūsu valsts dibināšanai, kurš jau sākot no 2005. gada katru gadu pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku, vairums no kuriem - jaunieši.


  Gājiens sāksies 18:00 no Kārļa Ulmaņa pieminekļa skvēriņā pie Kr. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojuma.


   

  2009-11-16 | Komentāri (13)

  Zemessargs.lv Forumam jau vesels gads


  2008. gada septembra sākumā dienasgaismu ieraudzīja latviešu nacionālistu interneta diskusiju forums Zemessargs.lv Gada laikā forums ir kļuvis par aktīvāko latviešu nacionālistu interneta diskusiju vietni, kurā par dažādiem ar nacionālismu, vēsturi, politiku, vērtībām, kultūru un militārismu saistītiem jautājumiem diskutē gan nacionāli noskaņotie latvieši, gan arī nacionālisma oponenti, kopā veidojot intelektuālu un argumentiem bagātu diskusiju telpu. Zemessargs.lv Forums var lepoties ar to, ka tajā savs lietotāja profils ir turpat vai visiem interneta telpā aktīvajiem latviešu nacionālo organizāciju līderiem, daži no kuriem arī aktīvi piedalās foruma diskusijās.

  2009-09-13 | Komentāri (6)

  Politiskie bloki pirms 10. Saeimas

  Ja vēl pat pirms pāris mēnešiem bija grūti prognozēt, kas ar ko kopā startēs nākamajās Saeimas vēlēšanās, tad šobrīd politiskā dūmaka sāk pamazām izklīst un aptuveni iezīmējas politisko spēku izkārtojums pirms 10. Saeimas vēlēšanām. Jāsaka uzreiz - šķiet, ka šīs vēlēšanas pilnībā izmainīs Latvijas politisko spektru tā, kā tas nav mainījies kopš 5. Saeimas vēlēšanām. Ja līdz šim katrās jaunās vēlēšanās tradicionāli parādījās viens „jātnieks baltā zirgā", bet pamatā politisko partiju sistēma palika līdzšinējā (ar sešām līdz astoņām Saeimā iekļuvušām partijām), tad uz 10. Saeimu visticamāk startēs plaši partiju bloki + maksimums divas partijas ar kaut cik reālu iespēju iekļūt Saeimā.

  2009-09-06 | Komentāri (19)

  Progresīvajam IIN jābūt samērīgam

  Partijas "Visu Latvijai!" programmā jau kopš dibināšanas ir iekļauta ideja par progresīvo iedzīvotāju ienākumu nodokli (turpmāk - Progresīvais IIN), kas mūsuprāt ir taisnīgākā sistēma IIN iekasēšanā, jo caur nodokļu pārdali nodrošina finansiālo solidaritāti dažādu iedzīvotāju slāņu starpā. Tādējādi "Visu Latvijai!" var tikai apsveikt valdības lēmumu beidzot ieviest Progresīvo IIN, kā to jau ir izdarījušas vairums Eiropas valstu.

  2009-06-11 | Komentāri (13)

  Eiropā balso par nacionālistiem. Latvijā?

  Dažās Eiropas valstīs Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau noslēgušās. Un, piemēram, Lielbritānijā un Nīderlandē ļoti labus panākumus guvuši nacionālie spēki. Tiem, kas seko līdzi politiskajiem notikumiem Eiropā, šādas tendences nav nekas jauns. Pēdējos gados nacionālisti dažāda līmeņa vēlēšanās guvuši labus panākumus daudzās Eiropas valstīs - gan jau pieminētajā Lielbritānijā un Nīderlandē, gan arī Dānijā, Itālijā, Šveicē, Austrijā, Beļģijā, Horvātijā, Serbijā, Lietuvā un citur.

  2009-06-05 | Komentāri (8)

  Priekšlikumi drošībai un kārtībai Rīgā

  Ja rīdzinieki man kā partijas „Visu Latvijai!” pārstāvim uzticēs Rīgas domes deputāta amata pienākumus, es plānoju strādāt Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejā. Tur strādājot, centīšos panākt sekojošas lietas:


  - Zemessardzes iesaistīšanu kārtības nodrošināšanā gan dažādu masu pasākumu laikā, gan ikdienā Rīgas mikrorajonos.

  2009-05-25 | Komentāri (13)

  Okupantu svinības tiks aizliegtas, Uzvaras piemineklis - nojaukts

  Ja partija "Visu Latvijai!" Rīgas domē nokļūs pie varas, tad okupantu ikgadējās svinības 9. maijā tiks aizliegtas, bet tā sauktais "Uzvaras piemineklis" Pārdaugavā - nojaukts. Mēs nepieļausim turpmāku latviešu pazemošanu un ņirgāšanos par latviešu vēsturisko atmiņu. Latviešiem 9. maijs nenozīmē "atbrīvošanu", bet gan pasaules vēsturē asiņainākā režīma uzvaru, kurai sekoja nežēlīgas represijas pret simtiem tūkstošiem latviešu.

  2009-05-09 | Komentāri (8)

  Draugiem.lv aptauja: šobrīd EP vēlēšanās Visu Latvijai! iegūtu 2.vietu jeb 7,4%

  Ja Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiktu šodien, tad pēc Latvijas lielākā sociālā tīkla draugiem.lv veiktās aptaujas manis pārstāvētā nacionālkonservatīvā partija "Visu Latvijai!" tajās iegūtu 2. vietu jeb 7,4% balsu, piekāpjoties vien Jaunajam laikam. Draugiem.lv aptaujāto loks varbūt nav īsti socioloģiski sabalansēts (ir tikai Draugiem.lv lietotāji, turklāt vecākā paaudze un cittautieši ir pārstāvēti disproporcionāli maz), taču to kompensē aptaujāto skaits (36'201 draugiem.lv lietotājs), kas vairākus desmitus reižu pārspēj Latvijas sociologu tradicionāli aptuveni 1000 aptaujātos respondentus.

  2009-04-23 | Komentāri (10)

  Lisabonas līgums - solis tuvāk ES federācijai

  Es, tāpat kā manis pārstāvētā partija „Visu Latvijai!”, vienmēr esmu stingri iestājies pret Latvijas suverenitātes ierobežošanu un centieniem Eiropas Savienību izveidot par federālu valstisku veidojumu. No šādas pozīcijas izriet arī mana attieksme pret Lisabonas līgumu. Manuprāt Lisabonas līgums ir nopietns solis uz priekšu Eiropas Savienības federalizācijas virzienā.


   

  2009-04-22 | Komentāri (8)

  Atbalsti VL "draugos"!

  Draugiem.lv ir izveidojuši sadaļu "Vēlēšanas". Pagaidām tur ir pieejami visi uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām kandidējošie saraksti, tajā skaitā nacionālkonservatīvās partijas "Visu Latvijai!", kuras EP kandidātu sarakstā, kā jau Nacionālisti.lv iepriekš rakstīja, ar pirmo kārtas numuru startē Visvaldis Lācis.

  2009-04-07 | Komentāri (38)

blogs - Nacionālisti.lv blogi