Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Autora profils
  Vārds Uzvārds:
  Ivo Rubīns

  Lietotājvārds
  irubins

  Pilsēta:
  Jelgava

  Info:
  Mazliet raksta, mazliet dzied un mazliet kaujas. No visa mazliet.

  Bloga RSS: http://www.nacionalisti.lv/rss/?n=98

  • Blogs

  Vai vista sāks lidot

  Raksta galvenais mērķis nav analizēt noteiktu putnu sugu aerodinamiskās spējas, kaut gan interesenti iegūs atbildi arī uz virsrakstā formulēto jautājumu. Raksts iecerēts, lai izvērtētu, vai eiro ieviešana dotu rezultātus, ko līdz šim nav nodrošinājusi lata piesaiste eiro.


   

  2013-02-10 | Komentāri (2)

  Baltu gadskārta

  Cilvēka apziņai jau izsenis bijusi tieksme izprast un kārtot vidi ap sevi. Tas attiecināms ne tikai uz telpas, bet arī uz laika izzināšanu un sakārtošanu. Jau senākajās kopienās bija noteiktas telpiskas zināšanas vismaz par savu tuvāko apkaimi, kā arī priekšstati par laika ritējuma galvenajām sakarībām. Izpratne par laiktelpas četrām dimensijām spēcīgi ietekmēja dažādu tautu kultūru veidošanos, sākot ar dziļākajiem slāņiem - pasaules uzbūves un Dieva izpratni, - un beidzot ar sadzīviskām tradīcijām. 

  2012-11-06 | Komentāri (11)

  Imigrācijas vāveres ritenis

  PSRS laikā cilvēkus, kas norādīja uz padomju sistēmas kroplībām, mēdza klasificēt par Rietumu spiegiem un neitralizēt kā sistēmai bīstamus elementus. Jāsaka, ka līdzīgas metodes pret nacionāli domājošiem cilvēkiem tiek izmantotas arī pašlaik. Mēģinot diskutēt par imigrācijas jautājumiem, ir liela iespēja tikt iezīmētam kā ksenofobam, rasistam, vai pat bēdīgi slavenā Norvēģijas šāvēja līdzzinātājam. 


   

  2011-11-03 | Komentāri (13)

  Radikālā ekstrēmista pirmsvēlēšanu pārdomas

  Ja māja acīmredzami sāk šķiebties un grasās sabrukt, ar slēģu krāsošanu un jumta lāpīšanu nebūs līdzēts. Tādas pārdomas raisās valstī notiekošā sakarā.


   

  2011-08-30 | Komentāri (8)

  Ziemassvētki - dabā un sabiedrībā

  Ziemassvētki latviešiem un citām indoeiropiešu tautām ir ne tikai stāvoklis dabā, bet arī sens reliģisks simbols. Baltu reliģija balstījās uz pasaules vienotu uztveri, tāpēc dabā novērotās likumsakarības (principi) tika attiecināti arī uz norisēm atsevišķu cilvēku un visas sabiedrības dzīvē. Tieši vienotu principu meklējumi visās dzīves jomās baltiem ļāva radīt reliģiju (dievestību), kas joprojām neapzināti ir visas eiropeiskās civilizācijas pamatā, veidojot tās garīgo kodolu.

  2010-12-21 | Komentāri (13)

  Nacionālisms - karogos un dzīvē

  Kopš Latvijas neatkarības formālās atjaunošanas nav trūcis partiju, kas sevi deklarējušas kā nacionāli orientētas. Daudzas no tām pazudušas tikpat ātri, kā uzradušās, citas pastāv joprojām. Šajās vēlēšanās par nacionāli noskaņoto vēlētāju balsīm pamatā cīnās (diemžēl jālieto šis vārds) divi spēki - „Visu Latvijai!" un TB/LNNK kopīgi izveidotā Nacionālā apvienība, kā arī apvienība „Vienotība".

  2010-09-28 | Komentāri (8)

  Uzpērk zemi

  Laikraksts „Neatkarīgā" ziņo, ka šā gada pirmajā pusē ārvalstu fiziskās un juridiskās personās kopumā iegādājušās Latvijā jau 15 000 ha zemes (visvairāk Latgalē). Kaut gan teorētiski zemes tirgum Latvijā joprojām ir ierobežojumi, likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos" ir iestrādāta izņēmuma norma, kas šos ierobežojumus faktiski atceļ. Konkrētāk - zemi Latvijā var iegādāties uzņēmumi, kuri pieder to valstu pilsoņiem, ar kuriem Latvija ir noslēgusi starptautiskus līgumus par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību.

  2010-08-29 | Komentāri (21)

  Neveiksmīgās pirmrindnieces

  Pirms referenduma par Latvijas iesaistīšanu Eiropas Savienībā (ES) bieži tika piesauktas valstis, kas it kā guvušas saimniecisku labumu no dalības šajā valstiskajā veidojumā - Grieķija, Portugāle, Īrija un Spānija. Sākoties globālajai krīzei izrādījies, ka tieši šīs valstis ir pirmās kandidātes uz maksātnespēju, kas savos apmēros krietni varētu pārsniegt Latvijas problēmas.

  2010-05-17 | Komentāri (12)

  Kononovu tomēr atzīst par vainīgu

  Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) apmierinājusi Latvijas apelācijas sūdzību lietā par bijušā sarkano partizānu komandiera Vasilija Kononova notiesāšanu. Patīkami, ka civiliedzīvotāju nogalināšana atzīta par noziegumu arī Rietumeiropā, kas līdz šim pārāk mazu vērību piegriezusi Padomju armijas pastrādātajiem noziegumiem.

  2010-05-17 | Komentāri (26)

  Kurš uzvarēja karā?

  Ja kārtības nav sabiedrībā un valstī kopumā, tad jācenšas to uzturēt vismaz sevī. Dzirkstele ir pietiekami, lai labvēlīgos apstākļos atkal iekurtu uguni. Tāpēc latvieši, kas vēl saglabājuši skaidru izpratni par savas tautas interesēm, agrāk vai vēlāk spēs atjaunot Latvijas valsti. Ne jau butaforisku veidojumu ar latviešiem nozagtu simboliku, bet valsti pēc būtības.Vēsture ir tautas kolektīvā pieredze. Tāpat kā zaudējot atmiņu cilvēks kļūst par ūdenszāli, arī tauta bez vēsturiskās pieredzes nespēj risināt nevienu mūsdienu problēmu.

  2010-03-13 | Komentāri (30)

  Kas kopīgs komunismam un eiro?

  Eiro ieviešana ir pasludināta par vainagojumu izvēlētajam Latvijas ekonomikas „atveseļošanas" plānam. Līdzīgi kā savā laikā PSRS iedzīvotājiem bija jāpacieš dažādas ķibeles, lai sagaidītu „tepat jau aiz stūra gaidošo komunismu", arī tagad tautai mēģina stāstīt par brīnumlīdzekli, kas atrisinās Latvijas ekonomikas problēmas. Šī brīnumlīdzekļa iegūšanai jāpiecieš dažādas grūtības - jāsamazina valsts izdevumi, jātur fiksēts valūtas kurss un jāsamierinās ar astronomiskiem bezdarba rādītājiem.

  2010-02-21 | Komentāri (8)

  Par referendumiem

  Parakstu vākšana referendumu rīkošanai kļuvusi visai populāra. Tomēr nav daudz piemēru, kas noveduši pie vēlamā rezultāta. Ja materiālas dabas jautājumos (pensijas, pabalsti u.tml.) tautas atbalsts bijis salīdzinoši liels, tad to nevar attiecināt uz ierosinājumiem kultūras un valsts pārvaldes jomās. Nacionālistu rosinātie referendumi attiecināmi uz pēdējām divām sfērām un nepieciešamos panākumus nav guvuši.

  2010-01-08 | Komentāri (25)

  ECB: krīze var atkārtoties

  Nupat nācis klajā dokuments, kas apliecina nacionālistu iepriekš izteiktās prognozes - ja netiks mainīta līdzšinējā politika, ekonomiskā krīze var atkārtoties. Kā liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) sagatavotais konfidenciālais ziņojums, „Baltijas valstīm draud iespēja nokļūt atkārtotā parādu izraisītā ekonomikas krīzē, ja to valdībām neizdosies izstrādāt piemērotus taupības pasākumus, kas atbalsta to valūtu piesaisti eiro". Vēl interesantāks šis dokuments ir tāpēc, ka tajā pēc būtības ir atzīta valūtas piesaistes negatīvā ietekme uz Baltijas valstu ekonomiku.

  2009-12-10 | Komentāri (6)

  Latvijas ekonomika atlabst?

  Klausoties banku un valdības makroekonomistu prognozēs, vienmēr jāatceras, ka to mērķis ir pozitīva noskaņojuma uzturēšana sabiedrībā. Tādējādi patiesā aina tiek nepamatoti sagrozīta. Arī šoreiz nepieciešams neliels komentārs par atsevišķu banku analītiķu prognozēm, kas jau pamanījušies saskatīt Latvijas tautsaimniecības drīzu atkopšanos (skatīt, piemēram, Pētera Strautiņa rakstu portālā „Delfi" 23.11.2009.).

  2009-11-28 | Komentāri (22)

  Priekšlikums valsts pārvaldes uzlabošanai

  Pašlaik aktuāls kļuvis jautājums par valsts pārvaldes zemo efektivitāti un nepieciešamību veikt reformas. Tomēr galvenā uzmanība līdz šim vērsta uz valsts pārvaldē nodarbināto skaita samazināšanu, nevis valsts pārvaldes sniegto pakalpojumu uzlabošanu.

  2009-11-01 | Komentāri (13)

  Demagoģija turpinās

  Pirms dažām dienām tika publicēta interesanta intervija ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Ivetu Šulcu. Ja pirms Latvijas iesaistīšanas Eiropas Savienībā tika runāts par to, ka Latvija varēs izmantot ES „sniegtās iespējas", tad tagad vēstījuma saturs ir mainījies - „Latvija nav mācējusi izmantot ES sniegtās iespējas". Interesanti, ka visjūtīgākās pret globālo ekonomikas krīzi izrādījušās tieši ES jaunās pavalstis, kuras līdz tam nerimtīgi tika slavētas par ES uzspiesto reformu realizēšanu un straujajiem izaugsmes tempiem.

  2009-10-17 | Komentāri (22)

  Vai autoritārs režīms ir attaisnojams?

  Šīs pārdomas man, protams, neradās tikai pēc muzikālās drāmas „Vadonis" noskatīšanās. Par to domāju jau sen.


   


  Es brīvību skaidrotu kā cilvēka esamības apjomu, to, cik daudz mēs katrs šajā pasaulē esam bijis. Tomēr brīvība nebūt nenozīmē visatļautību, ko reti kad apstrīd pat paši lielākie liberālradikāļi, - brīvība var eksistēt tikai likuma ietvaros.

  2009-10-10 | Komentāri (57)

  Viltīgā birokrātija

  Šī nelielā rakstiņa mērķis nav vēlreiz izvērtēt valdības un starptautisko aizdevēju izvēlēto ceļu Latvijas ekonomikas „atveseļošanai". Raksta mērķis ir norādīt uz būtisku šķērsli darba produktivitātes pieaugumam Latvijas valsts pārvaldē.


  Plašsaziņas līdzekļos jau pietiekami plaši izdiskutēts, ka saglabājot lata pārvērtēto kursu pret citām valūtām, vietējās ekonomikas konkurētspēju var atjaunot tikai tehniski mazinot izmaksas

  2009-10-04 | Komentāri (16)

  Elpojiet mazāk

  Valdošo partiju pārstāvji turpina uzmanīgi uzklausīt starptautisko aizdevēju norādījumus, kaut gan piedāvātie pasākumi nesniedz atbildi uz būtisku jautājumu - kā atveseļot Latvijas tautsaimniecību. Tādējādi visi ārvalstu padomi budžeta tēriņu mazināšanā pēc būtības ir ieteikums slīcējam - elpojiet mazāk.


   

  2009-07-28 | Komentāri (9)

  Par alkoholiķi un diviem grāvjiem

  Smagā reibumā stāvoklī esošai personai raksturīga īpatnēja pārvietošanās stratēģija, kas vairumā gadījumu noved pie viena un tā paša rezultāta - ceļa virziena pazaudēšanas. Izrāpjoties no ceļa kreisajā pusē esošā grāvja un notraušot dūņas no mēteļa, tieksme neiekrist atpakaļ ir tik liela, ka tā tūlīt pat noved otrā pusē esošajā grāvī. Runa šoreiz gan nav par alkoholiķiem, bet par mūsu sabiedrību.

  2009-05-28 | Komentāri (2)

blogs - Nacionālisti.lv blogi