Tēvijas sargi - Ar katru dienu spēcīgāki!
Eiropas vārti plaši vaļā...
Mēs nekad nebūsim brāļi!
Dok. filma "Latviešu leģions"
Par latviešu pašapziņu. prof.soc. D.Beitnere
PSRS okupācijas karaspēks 1939.g. ieņem Rietumukrainu
Hakamada: visi slikti, tikai mēs, Krievija, balti un pūkaini
Protesta mītiņš Kijevā pret Timošenko atgriešanos politikā
Revolūcijas cīnītāji Ukrainā bažījas, ka vecais režīms tiks aizvietots ar jaunu
Janukoviča bandīti ar kaujas munīciju šauj uz protestētājiem
Ternopolē "Berkut" specvienība pāriet tautas pusē
  • Blogs

  Saskaņa un latviešu valoda

  Lasot “Saskaņas centra” programmā ierakstītos vārdus par visu Latvijas iedzīvotāju atbildību latviešu valodas saglabāšanā, kādam, kurš nav sekojis līdzi šīs apvienības politiskajai darbībai, varētu rasties pavisam aplams priekšstats par tās būtību. Neapspriežot citus tās programmā lasāmos tukšos saukļus, kas nekādi nesaskan ar šīs pašas apvienības reālo rīcību, pievērsīšos tikai vienam konkrētam gadījumam.


  Nesen no pazīstamas krievu valodas skolotājas, kas strādā latviešu skolā, uzzināju par Baltijas Starptautiskās akadēmijas rīkotiem bezmaksas kursiem krievu valodas skolotājiem, kuros dalībniekiem tiek “uzsauktas” arī pusdienas. Kursi organizēti sadarbībā ar Krieviju, kā pasniedzēji tajos strādā Krievijas mācībspēki. Kā zināms, Baltijas Starptautiskā akadēmija, kas agrāk bija pazīstama ar daudz daiļrunīgāko nosaukumu “Baltijas Krievu institūts”, ir ar SC cieši saistīta privāta augstskola. SC sarakstā atrodams ne viens vien šīs augstskolas pasniedzējs un absolvents, arī BSA “jaunākās māsas” Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolas dibinātājs Ņikita Ņikiforovs, kurš šo augstskolu izveidojis kopā ar BSA valdes priekšsēdētāju Valēriju Ņikiforovu (kura vaimanas par krievu valodas “ierobežošanu” augstskolās kā eksperta viedoklis publicētas tā paša SC mājaslapā). BSA sadarbojas arī ar tagadējā Krievijas premjera Putina dibināto, bēdīgi slaveno fondu “Krievu pasaule”, kas cīnās par oficiālas valodas statusa piešķiršanu krievu valodai tajās valstīs, kur mitinās “tautieši”, un pat sapņo par krievu valodu kā galveno starptautiskās saziņas valodu.

  2010-09-28 | Komentāri (80)

  Intervija ar LNAK viceprezidenti Intu Purvu

  Inta Purva ir Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā (LNAK) viceprezidente, Pasaules Brīvo Latviešu apvienības (PBLA) valdes locekle, Latviešu preses asociācijas Kanādā priekšsēdētāja, ģeoķīmiķe, dzejniece, vairāku trimdas teātru dibinātāja... šo uzskaitījumu varētu turpināt. Inta Purva nāk no Latvijas brīvvalstī ievērojamās Alberingu dzimtas, kurai pieder arī slavenā spāņu deju dejotāja Marta Alberinga, savukārt vīra Rūdolfa brālis ir pazīstamais dzejnieks Ziedonis Purvs. Purvas kundze organizējusi trimdas latviešu festivālus, literāros vakarus, dzejas un drāmas konkursus, Kanādas latviešu Dziesmu svētkus, tīrākās latviešu valodas konkursu Latvijas laikrakstiem utt., kā arī daudz palīdz trūcīgām latviešu ģimenēm šeit, savā dzimtenē.

  2009-09-11 | Komentāri (11)

  Pārskats par VL darbību 2009. gada vasaras periodā

  Arī vasarā „Visu Latvijai!” darbība nav apsīkusi, jo ceļā uz latviskas Latvijas atjaunošanu atvaļinājumus nepiešķir un bezdarbs šajā nozarē nepavisam nedraud. Piedāvāju nelielu apskatu par galvenajiem notikumiem mūsu darbā šovasar – gan par tiem, ar ko varēja iepazīties mūsu mājaslapā, gan tiem, kas palikuši nepamanīti, gan arī par ikdienas darbu, kas vērotājiem no malas palicis nezināms. Turpmāk ar „Visu Latvijai!” paveikto iepazīstināšu katru mēnesi.

  2009-08-31 | Komentāri (9)

  Ziemeļu gāzes vads - ierocis Karēlijas atgūšanai

  Pēc Somijas ziņu aģentūras YLE informācijas, četru somu uzņēmēju grupa mēģinājusi apturēt Krievijas plānus izveidot t.s. Ziemeļu gāzes vadu, kas savienotu Krieviju ar Vāciju.

  1200 km garajam gāzes vadam, par kura būvdarbiem satraukušies vides speciālisti, uzskatot, ka tā izbūve "atmodinās" Baltijas jūras dibenā noglabātos ķīmiskos ieročus, būtu jāšķērso teritorija Somu līcī, kur uzņēmēji plānojuši ierīkot rūdas raktuves. Saskaņā ar uzņēmēju jurista Kari Silvennoinena teikto, Krievijas valdības pārstāvji lūguši somiem anulēt savas izrakumu veikšanas tiesības, piedāvājot ievērojamu naudas summu, taču uzņēmēji no tās atteikušies. Apmaiņā pret atļauju veikt izrakumus Somu līča dibenā uzņēmēji pieprasījuši Krievijai sākt sarunas ar Somiju par Otrā pasaules kara laikā okupētās Karēlijas atdošanu Somijai.

  "Ja krievi nolems darīt to, ko mēs lūdzam, protams, mēs esam gatavi atteikties no savām tiesībām veikt izrakumus," uzsver Silvennoinens, piebilstot, ka krievi nevēlas atlikt gāzes vada ierīkošanas darbus, kuri plānoti nākamā gada sākumā.

  Atbildīgais par izrakumu darbiem Somijas Nodarbinātības un ekonomikas ministrijā Pekka Suomela nevēlas komentēt neparasto piedāvājumu, taču atzīst, ka Krievijas oficiālie pārstāvji interesējušies par rakšanas atļaujām arī ministrijā.

  Galvenokārt krieviem piederošās kompānijas Nord-Stream runasvīrs Sebastians Sass noliedz, ka būtu informēts par šo prasību, taču neuzskatot rakšanas atļaujas par šķērsli gāzes vada izbūvei.

  Somijas Karēļu līgas priekšsēdētājs, parlamenta deputāts Markku Laukkanens noliedz uzņēmēju darījumu saistību ar Karēļu līgu.

  2009-08-28 | Komentāri (13)

  Intervija ar Aivaru Sluci

  Aivars Slucis ir ASV dzīvojošs trimdas latvietis, ārsts – rentgenoloģijas speciālists, izglītības un kultūras mecenāts, Aivara Sluča stipendijas dibinātājs un pārliecināts nacionālists. Ar Aivara Sluča svētību dienasgaismu ieraudzījušas rakstnieka un Atmodas fotogrāfa Gunāra Birkmaņa grāmatas, kas stāsta par okupantu zvērībām Latvijā un Atmodas gadu netīrajām „aizkulisēm”, atjaunots piemineklis „Divi brāļi” Brāļu kapos un paveikti daudzi citi labi darbi. Aivars Slucis ir arī vienas no labāk zināmajām nacionālistu organizācijām – Latviešu Nacionālistu kluba – garīgais tēvs.


  2009-05-21 | Komentāri (81)

  Spļāviens sejā

  Saprāta argumentu un vēstures faktu, kas runā pret amorālajām 9.maija „svinībām”, netrūkst. Domāju, ka katrs, kam galva uz pleciem nav uzmontēta vienīgi dekoratīvos nolūkos, ir ar tiem iepazinies un saprot, tāpēc atļaušos būt emocionāla, nevis racionāla.

  2009-05-10 | Komentāri (120)

  Neatkarības zaudēšanas hronoloģija

  2009-05-09 | Komentāri (12)

  Ieskats partiju dzīvajā rindā

  Kā droši vien daudziem zināms, dažas partijas jau 9. aprīlī ieņēmušas rindu pie Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas, lai to neatstātu līdz 17. aprīļa rītam, kad komisija sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus. Eksperimenta pēc nolēmām izbaudīt atmosfēru šo gaidītāju vidū.

  2009-04-13 | Komentāri (11)

blogs - Nacionālisti.lv blogi